Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy lelki...

Létezik olyan, hogy lelki öregség?

Figyelt kérdés

2015. aug. 21. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Én pl mindig is öregebbnek, érettebbnek éreztem magam nem csak a korombelieknél, de sok felnőttnél is. Pl a szüleimnél is sokszor úgy éreztem már gyerekkorom óta, hogy gyakran nekem kell őket tanítani az életre és nem nekik engem, mert én többmindent észre vettem és sokkal megfontoltabb is voltam mindig, mint ők, nem ilyen "bumm bele mindenbe" felfogású.
2015. aug. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2015. aug. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tetszett a cikk, köszi:)
2015. aug. 22. 00:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a burnout szindróma - kiégés, amikor elhanyagolja a saját szükségleteit.

[link]

2015. aug. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

én egy nagyon egyszerű ember vagyok egyszerű lélekkel.

egy barátom mondta hogy egy közös ismerőssel beszélgettek és arra jutottak hogy az én lelkem öreg.. nem tudom pontosan mit jelent ez.. de valóban öregnek érzem a lelkem.. :) nem mondom hogy én vagyok a megtestesült komolyság és igazából az öregség szerintem nem is ebben nyilvánul meg.. sok dolgot másképp látok mint a velem egykorúak, bizonyos dolgokat érettebben fogok fel mint mások ennek ellenére néha komolytalan vagyok és meggondolatlan :) de az egyeshez hasonlóan sok dolgot én is jobban átlátok mint a szüleim. pl a lottózás.. szerintem felesleges, kicsi az esélye a nyerésnek és benne van a pakliban hogy csalnak. hiába ellenőrzik, nem te ellenőrzöd, nem tudhatod biztosra :) ott van a hitel is.. én soha nem vennék fel hitelt.. ugyan az mint az uzsorás csak ez legális. bizonyos helyzetekben nem árt, de sok esetben rossz vége van ha valaki hitelt vesz fel. étel/kaja: édesanyám azt csinálja hogy amikor van pénz, telepakolja a hűtőt mindenféle romlandó étellel amit alig győzünk enni aztán panaszkodik hogy ránk romlik.. miért nem lehetne beosztani a pénzt, kisebb adagokat venni és ha elfogy akkor megint venni?? nem olyan bonyolult szerintem. és tök egyértelmű is :)

ott van akkor a bevándorlás téma is.. az emberek többsége nem is gondolkozik csak dobálja a szavakat, amiket nem is ért, nem is ő fogalmazta meg őket. "terroristák, ellepik az országot, rajtunk élősködnek, elveszik a munkánkat" stb stb... valóban nem egy szerencsés dolog hogy ennyien jönnek az országba.. és fent áll a lehetősége hogy a menekültekkel együtt olyan is jönnek akiknek nem kéne. de többségük MENEKÜL, onnan ahonnan jönnek nincsenek biztonságban. megölik őket vagy kényszerítik hogy harcoljanak, öljenek stb.

na de nem is ez a lényeg, kulturált emberrel, megfelelő hangnemben szívesen elbeszélgetek erről. de sokan annyira befolyásolhatóak és egyszerűen nincs saját gondolatuk, véleményük, mindet csak összekaparják valahonnan aztán kiköpik. nem nézem le azokat akik bevándorló (menekült) ellenesek, elfogadom hogy más a véleményük. de aki ráakarja erőszakolni a másikra a "gondolatait" azt nem bírom :)

bocs hogy regényt írtam, további szép estét mindenkinek :)

2015. aug. 22. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!