Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg csak ilyen a legtöbb...

Tényleg csak ilyen a legtöbb munka? Ez vár az emberre iskola után?

Figyelt kérdés

Tavaly a mekiben húztam le a nyarat éhbérért, most pedig egy ideje a tesconál gürizek nem sokkal többért. 3-4 ember munkáját látom el, pont ami miatt a tavalyit ott hagytam. Természetesen porrá vagyunk alázva, annak idején betanítás nem volt csak üvöltés ha valamit nem jól csinált az ember. Kicsit embertelen, 0 pihenés és ha nincs meló akkor se támaszkodhatsz vagy állhatsz egy helyben mert kapod a leszúrást.

Minden munka ilyen? Mi kell a "jól tanulni"-n kívül hogy az ember élhető és esetleg még élvezhető munkát kapjon?


2016. júl. 10. 23:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én gyárban dolgoztam és egy promóciós melót is csináltam.

Előbbinél az általad leírt üvöltözés, rosszallás, siettetés (anélkül hogy idő lett volna arra hogy megérthessem hogy mit csinálok). Mindegy mennyit fizetnek én vissza nem megyek, előbb söpröm az utcát.

A promós melónál egész nap gyalogoltam egy bazi nehéz kosárral a tűző napon étlen-szomjan az 50 kilómmal, persze a leírásban nem erről volt szó...

Most rendes munkát keresek, nem diákot. Hát előre rettegek. Most várom a visszajelzést egy helyről, de nagyon félek hogy ha felvesznek is mi vár rám...

2016. júl. 11. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A legtöbb munkahely olyan, mint az emberek. És a legtöbb ember frusztrált és buta.

Kétkezű munkásokkal sokszor bunkó a főnök és spórolni akar rajtuk a vezetőség. Simán megalázzák őket és szabálytalanul dolgoztatják. DE! Ilyen munkakörnél is van jó fej főnök és normális kollégák. Pl. édesapám dolgozott egy olyan helyen, ahol a főnök laza volt, nem aggódott mindenen, nem ugráltatta őket. Ha a dolgozó beteg volt, hazaküldte, mert ő is tudta, ha még betegebb lesz, több napot esik ki. Évente 1-2-szer meg elvitte a munkásokat étterembe és fizette a fogyasztást.


És az a vicc, hogy az diplomás munkák nagy része sem túl jó, de legalább megfizetik az embert. Voltam gyakorlaton mérnökök között, irodai munkán, titkárságon. Folyamatosan fúrták egymást az emberek.

2016. júl. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12: Annyival egészíteném ki amit írtál,hogy minket mérnököket sem igazán fizetnek ám meg. Van aki alkatrészeket fuvaroz 8 órában és többet keres mint én, pl.
2016. júl. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én szórólapoztam diákként, normálisak voltak. Utána vállalkoztam, most meg alkalmazott vagyok, és itt is normálisak. Persze megpróbálhatnak megalázni, max kiröhögöm őket, hogy mekkora szerencsétlenek, aztán továbbállok. Persze ehhez kell az, hogy ne féltsd a munkahelyed. Ellenkező esetben jobb, ha kussolsz, azt engedelmes vagy.
2016. júl. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Azzal egyetértek, hogy mérnökként sem vagyunk túlfizetve, meg azzal is, hogy sok idő meg energia, míg az ember megtalálja a helyét. Én is út közben vagyok. Látom, hogy hova akarok eljutni, de a hogyan az még nagyon nem világos. Próbálkozni kell. Talán az igazi nehézsége a dolognak, hogy hogyan keress jobb munkahelyet úgy, hogy a jelenlegiben dolgozol és emiatt semmire nincs időd.
2016. júl. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!