Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért nyavalyognak,...

Az emberek miért nyavalyognak, hogy meleg van, amikor egyértelmű, hogy nyár van? S télen meg az a bajuk, hogy hideg van.

Figyelt kérdés
2016. júl. 30. 18:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés rossz, mert a melegnyavalygókat (meleg ellen nyavalygók) és a hidegnyavalygókat összemossa. Itt az van, hogy nyáron a meleg-, míg télen a hidegnyavalygók hangosak, ezért úgy látszik, mintha az embereknek semmi se jó. Természetesen van olyan, aki mindig nyavalyog, ők a meleghidegnyavalygók, és van aki mindent tűr, ők leginkább az életerős fiatalok szoktak lenni.

Melegnél alig lehet élni, dolgozni, persze ha van légkondi... de ez nem mindenkinek adatik meg, és az öregek már nem annyira, rosszabbul bírják a meleget, mint a fiatalok. A hidegnél a fűtetlen lakásokban élőknek (pl. "karácsonyi ajándékként" kapnak egy levelet a szolgáltatótól, hogy elzárják a fűtést) és a hajléktalanok rossz.

[link]

2016. júl. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem normál, de inkább az alacsonyhoz van közelebb a vérnyomásom, amikor jött az üzemorvos az éves vizsgálatra a céghez, meg is lepődött, mert a legtöbb kollégámnak inkább magas a vérnyomása, vagy "köpenyfóbia" miatt orvosi vizsgálaton magasabbra szökik. Ezt azért írtam így le, mert a nagy meleg az még leviszi a vérnyomást, szóval nekem, akinek inkább alacsonyhoz közeli, nagy melegben még jobban lemegy, ez pedig nem kellemes, valamivel korrigálni kell. Nem vagyok idős, egyszerűen a szervezetem ilyen. Egyébként nem nyavalygok az időjárás miatt, megoldom, csak érzem magamon a hatását, tunyább, dekoncentráltabb, lassabb vagyok a hőségben. Ilyenkor ugyanúgy teázok, mint télen a hideg miatt, csak most azért, hogy a vérnyomásomat kicsit megdobjam normál szintre. Bevált a gyömbér, a csipkebogyó+hibiszkusz keverék, most kipróbálok egy ginseng teát is. A kávé nem jó, mert az erősen megdobogtatja a szívemet, így ha valami kávéfélét iszom is, az inkább a vízzel+tejjel elkeverhető instant, tejporral és cukorral kevert porok, de ezeket is dupla adagra hígítom tejjel, és úgy ihatom anélkül, hogy a szívemet túlpörgetné (de ezt inkább hétvégén szoktam).
2016. júl. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem meg túl magas a vérnyomásom. Ősszel, és télen semmi életkedvem, állandóan fáradt vagyok. Nem értem, miért kell lepontozni. Én a nyarat szeretem, és kész.
2016. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nyár van, még a legtöbb ember számára nem lesz kellemes a 30+ fok. Meg a téli -10 sem. Sajnos az ember egy olyan finnyás élőlény, hogy egyik végletben sem érzi jól magát.
2016. aug. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!