Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vajon tényleg sok és bunkóság?

Vajon tényleg sok és bunkóság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Amikor vásárlok valahol, akkor általában elköszönésnél mondom, hogy "további szép napot, jó munkát"...

egyik ismerősöm szerint ez túl sok, meg milyen "nyálas hülyeség"...

erről mit gondoltok?


meg amikor mondják, hogy "köszönöm, viszont" vagy valaki nekem kíván szép napot, akkor azt szoktam mondani: "köszönöm, meglesz"

ez mennyire bunkóság? én tudom előre kb, hogy szép napom lesz és így is állok hozzá és még ki is jelentem ebben a formában...

ez mennyire bunkóság?


23F



2016. aug. 3. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
nem nyálas és nem bunkóság, én még töbnyire rövid 1-2 perces beszélgetésbe is belemegyek, ha van ideje az eladónak - az ismerős pedig nyilván azok közé az embertelen barmok közé tartozik, akik az eladót robotnak, ragszolgának vagy tárgynak nézik, nem embernek
2016. aug. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dehogy sok, tök jól esik a másik félnek is biztosan.

Taxisnak is mindig mondom, hogy további jó munkát, mielőtt kiszállok, sőt szórakozóhely bejáratánál a biztonsági őröknek is mindig normálisan, a szemébe nézve köszönök, nem csak elmegyek mellette.

2016. aug. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

hát azt tartja soknak, hogy a "további szép napot" után még odarakom, hogy "jó munkát"...


én is szoktam akár 20 percet is beszélgetni, de persze közben hagyom dolgozni...meg ha nagyon nem ér rá, természetesen nem tartom fel...


ahol régen dolgoztam ott is a boltban szóba elegyedett velem az eladó (jó ideje jártam oda), és a mostani helyen is...egész nap robotol szegény, néha jól esik neki is egy kis beszélgetés...


a jó kívánságok meg sokak napját feldobják, miután elolvastam a "Szeretet mint életforma" című könyvet utána szokta rá erre...először furcsán néztek rám az eladók, később már mosolyogtak és maguktól is mondták :)


23F

2016. aug. 3. 15:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nagyon megszoktam már, hogy elköszönök és jó napot kívánok ilyenkor. Szerintem nem nyálas..
2016. aug. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!