Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldön új életet kezdeni,...

Külföldön új életet kezdeni, tanácsok?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz de le irom nektek hogy mi a helyzet es kérlek titeket segitsetek nekem


Februárban leszek 17 éves lány vagyok. Itthon nem jók a körülmények, alkoholista apa, kb mindenki depresszios a családban, nélkülözés az van bőven. Meg persze boldogtalanság

Egy nagyon kicsi faluban lakunk , utálatos szomszédok utálatos emberek. Ha nem itt laknank teljesen más emberek lennenk de persze nem költözünk mert az milyen dolog....

En mar otthagytam az iskolat nyolc altalanosom van, sajnos ennek igy kellett lennie. Nem tudtam jarni iskolába. Nem volt mit enni, nem volt ruhám , es nem akartam napi 2 órát buszozni ehen szomjan egesz nap ... hat en ebbol nem kérek. Bevallom nem is akartam menni mert nem erdekelt az h vigyem valamire.


Itthonrol folyamatosan zavarnak, itt senki se normalis komolyan mondom.

Ahogy betoltom a 18 at elmegyek innen valami gyárba kezdetnek pénzt gyujteni hogy utána valahogy ki tudjak jutni külföldre.


Arra gondoltam kb 2 evet lehetnek itt ott , gyárakban olyan helyen ahol szállást is adnak es utana indulás. ...


Kint valahogy talalnek munkát , le érettségiznek, stb... de en itthon m.o- on semmi keppen nem maradok. Mit gondoltok az utcán fogom végezni?


2016. aug. 3. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:

8 általánossal ne számíts fényes jövőre, lehet még gyárba se vesznek fel.Az embereket nem érdekli a hátrányos helyzetű múltad, őket azt fogja érdekelni hogy mennyire vagy munkaképes, mennyit kell foglalkozni veled (betanítani stb.)

Külföldön meg még inkább nem lesz sikered.Semmi végzettség,a nyelvet sem konyítod egy kicsit sem, ráadásul idegen leszel számukra.

2016. aug. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyelvtudásod van?
2016. aug. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mint valaki, aki hasonló háttérből jött (alkoholista apa, borderline anya, szegénység, stressz, depresszió, mind-mind megvolt nekem is) és azóta külföldön él, azt tudom csak tanácsolni, hogy szorítsd össze a fogad és próbálj meg valamilyen - akár esti - iskolát elvégezni és nagyon rágyúrni a nyelvtanulásra - ez a legelengedhetetlenebb.


Ha nincs meg legalább a középiskola és egy erősebb nyelvtudás, akkor külföldön sem lesz jobb életed.. Napi 14 óra szalag mellett (már ha egyáltalán felvesznek, egyre telítettebb ám a piac és egyre kevesebben alkalmaznak olyanokat, akik nem beszélik a nyelvet és 8 általánosuk van) nem lesz leányálom akkor sem, ha kiszakadsz a környezetedből. Kis energiabefektetéssel - még otthon - sokkal élhetőbb körülményeket tudsz magadnak teremteni, ha nem a csodát várod, nem olyan egyszerű ám, mint hinnéd.


Lebegjen a cél a szemed előtt és kezdj el már most tenni érte. Nyelvet tudsz tanulni önszorgalomból online (duolingo kezdésnek, helyi nyelven nézz filmeket, interpals-on keress levelezőtársakat gyakorlásnak, rengeteg a lehetőség), ha van bármilyen lehetőséged, legalább a középiskolát csináld meg estin - még otthon, kinn nem valószínű, hogy menni fog.


Emellett természetesen gyűjtsd a pénzt is, amennyit sikerül, mielőtt kimész.

2016. aug. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!