Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Cigire és piára, miért van...

Cigire és piára, miért van pénz mindig?

Figyelt kérdés

Üdv!

Sokan vannak akik keveset keresnek és nehezen jönnek ki a pénzükből. Ez nem jó dolog, de sajnos így van. Viszont sosem értem, mikor valaki cigivel a szájában panaszkodik, hogy erre nincs pénz, arra nincs pénz...

És sok ilyet ismerek aki napi egy dobozt elszív, mellé pedig 1-2 sört megiszik. Azt hiszem a legolcsóbb cigi 1000 forint körül van, egy sör nagyjából 200 forint. 1 doboz cigivel és két sörrel ez 1400 forint/nap. 42000 forint havonta(!) Majdnem annyi mint amennyit egy közmunkás kap, vagy több mint a minimálbér fele. Persze van aki tölti a cigit és olcsóbb sört iszik. Úgy kb 500/doboz és 300 a két sör, így 24000 forintra jön ki egy hónap.


Félreértés ne essék, a sört mint italt szeretem, ritkán iszom is, dohányozni nem szoktam, bár sajnos volt rá példa, hogy egy-egy buli alkalmával elszívtam pár szálat. Szóval én nem azok közé tartozom akik "kampányolnak", hogy tiltsák be a cigit, és az alkoholt. De annyira furcsán jön ki, mikor a tv-ben mutatnak mélyszegénységben élő embereket 4 gyerekkel, kamerázzák, hogy üres a hűtő, a szülők meg cigivel a szájukban nyilatkoznak.


Szóval a kérdés, hogy ezekre miért van annak is pénze akinek pont, hogy ételre kéne inkább?



2016. aug. 10. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert függők.
2016. aug. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A szegénység a legtöbb esetben komplett tünetegyüttes. A szegények többsége nem csak szakmailag képzetlen, hanem életviteli szempontból sincs a topon. Gyakran középosztálybeliként úgy próbálunk a helyzetükbe gondolni, mint ha ugyanúgy gondolkodnának, csak kisebb a költségvetésük. Pedig nem csaka költségvetésük kisebb, hanem a gondolkodásmódjuk is más. Nem véletlen, hogy a hirtelen meggazdagidók sem tudnak bánni a pénzzel.
2016. aug. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Blade Bone ***** válasza:
61%
Igen, de sokan úgy vannak vele tudod, hogy bármennyire is szegények, mindent nem lehet nélkülözniük... Én is voltam nagyon szűkösen, sőt, most is vagyok, mert nincs most munkám, de azt már megtanultam, hogy nem lehet mindenen spórolni. Ha mindenen spórolsz, az már nem is élet és ha azt a kicsi örömforrást is elvennék az embertől, amit az a cigi, vagy pia okoz, akkor szerintem meg is halnának. Nem lehet így élni. De ezt a gazdagok nem értik. Ti csak annyit láttok, hogy cigi, pia van. Akkor ők nem is szegények...
2016. aug. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kicsi örömforrás? Azért havi szinten tízezreket költeni valami(k)re, több mint kicsi örömforrás. Ha megeszek napi szinten egy szelet csokit 150 forintért az kicsi örömforrás, de ha 1400 forint értékben dohányzok és iszok az már valami más.

Ha nem költenék erre a kevés pénzüket, hanem mondjuk jól laknának belőle akkor lehet nem is lenne szükségük ezekre mint örömet okozó szerekre. Vagy ha nem is az egészet de egy részét félre tudnák tenni ennek a pénznek az hozzájárulhatna ahhoz, hogy jobb körülmények közé kerülhessenek.

2016. aug. 10. 19:54
 5/14 anonim ***** válasza:
23%
Nem vagyok túl szegeny, de ha választanom kellene inkabb cigiznek es napi 1x ennek csak, minthogy ne cigizzek. Nekem a cigi fontosabb mint a kaja. (egyedül elek)
2016. aug. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
Tévedek talán? Gondolom te még a szülőknél laksz. 17 lehetsz kb. Halvány elképzelésed sincs az életről. Unalomból okosakat írogatsz a drága telódról. Nem a te pénzedből cigiznek. Nem mindegy!
2016. aug. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem arról szól hogy életviteli szempontból a szegények mindenféleképpen gyengébbek mint a középosztálybeliek.

Ezt már csak ott kizárnám hogy a középosztálybeliek és mélyszegények között is van átjárás amely legtöbb esetben nem az életvezetésen hanem például egy jobb munkahelyen alapszik.


Itt örömforrásról, függőségről is van szó.

Tudod ha nagyon szigorúan nézzük akkor meg lehet élni a minimálbérből.

Ha nagyon szigorúan nézzük akkor meglehet élni hajléktalanként is a természetben.


Vegyük úgy hogy 2006. 12. 01. 10 óra óta nem cigizik valaki aki naponta egy doboz cigit szívott, a dobozban 19 szál volt és vegyük úgy hogy ez 650Ft volt.


Nem tudom hogy mégis hogyan változott a cigaretta ára, manapság 900Ft egy doboz. Tíz éve körülbelül 400Ft volt.

A dohanyzas.hu-n van egy kalkulátor. Amelyen csak egy értéket lehet megadni a cigaretta árának, így ez a kalkulátor nem tökéletes. Legyen 650Ft/doboz.


" 2006/12/01 10:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

9 év, 8 hónap, 9 nap, 9 óra, 59 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 67260 db.

Az így megspórolt költség: 2 301 000 Ft "


Nagy összeg, igaz? S ez csak 10 év.


31*1000=31000

Ha naponta elszív körülbelül 1000Ft értékű cigarettát akkor 31 ezret költ. Lehetne 31 ezre.

A probléma az hogy ha tényleg elképzeled azt a helyzetet amiben a mélyszegénységben élők vannak akkor rájössz arra hogy mi emberek nem robotok vagyunk.

Ezzel pedig azt akarom mondani hogy minttől szegényebb valaki általában attól nagyobb rajta a feszültség.

Ezt a feszültséget pedig önmagában nem lehet hosszútávon elviselni.

A cigaretta és az alkohol ezen segít, csökkenti a feszültséget, később pedig már megszokássá válik, különösen a dohányzás.

Mindkettő nagyon elterjedt, az alkoholizálás pedig hagyomány. Rengeteg dolog kötődik hozzá.

Így növünk fel.

Ez nem csak a szegényekre igaz.


Viszont egy szegény számára, akit a társadalom még talán ki is közösít valamilyen szinten, megkülönböztetik akár ruházata, akár egyéb dolgok miatt, sokkal nehezebb jó/lehetséges dolognak látni az amúgy például jobb, egészséges stresszlevezető módszereket mint például fürdőzés, masszázs, pszichológus.

Feltéve ha bármelyikre is lenne pénze.


Ezek mind logikus folyamatok.

Mindahogyan az is hogy a cigányokat alapból megkülönböztetés éri születésüktől fogva.


Nagyon összetett téma ez.

Szegénynek lenni általában nem olyan dolog amitől nagy önbizalmad van. Valamilyen szinten egy lelkiállapot együtt jár a pénztelenséggel.

2016. aug. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Persze futni a szegény is elmehet és a stresszt is levezeti.

De tudod akármeddig fut akkor is hazamegy.

2016. aug. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Tipikusan hüllle nézet amit mondasz.
2016. aug. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ismerek ilyenek akit állandóan,panaszkodna jaj semmire nincsen pénz,jaj de szegény,jaj napok óta nem evet semmit mert nincsen pénze kajára.De mégis napi kávé,sör,cigire mindig van pénze.


Régen ismertem olyan "szülöket" összes pénzt kávé,piára,cigire költötte.CSAK akkor kaptak kaját gyerekek ha mások adtak nekik.Ugye "Szülöktől" függne éhen halnánk a gyerekei.Vagy akkor volt ruhájuk gyerekei ha mások adtak neki.Ugye "szülöktől" függne akkor szakadt rongyos ruhában lennének gyerekek....stb

2016. aug. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!