Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » "Nincs pénzem, keveset keresek...

"Nincs pénzem, keveset keresek! " Akkor cigire miért van pénz?

Figyelt kérdés

sok ismerősöm panaszkodik, hogy kevés pénzt keres (80 ezret kb) és nem nagyon van pénze. olcsóbb kaját vesz, olcsóbb ruhákat, egy évben egy pulcsi-egy farmer-egy cipő. lyukas zoknik, lyukas fehérneműk, lyukas pólók. minden spórol - csak a cigin nem. a cigis dobozok ott sorakoznak a polcon. cigire mindig van pénz, napi egy doboz el is fogy.


nem cigizek (néha igen), gondolom nehéz róla leszokni. de ha alig lenne pénzem, akkor a napi egy dobozt folyamatosan lecsökkenteném: fél dobozra, majd pár szálra. és akkor lenne elég pénzem ruhákra meg kajákra.


ti mit gondoltok?


és ez miért van így?


2014. jan. 21. 21:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
igen ezen már én is gondolkodtam,hogy qva igénytelenek az emberek,napi szinten 1-2ezer csak bagóra..holott keres jobb esetben 80-90et...amúgy kaján nem spróolnák,szar minőségű "ennivaló" még károsabb mint egy drága cigi,ez halál komoly.
2014. jan. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
olcsóbb kaját úgy értem hogy pl nem univer majonéz hanem cba-s majonéz :D
2014. jan. 21. 21:49
 3/16 anonim ***** válasza:
Ebben teljesen eggyetertek de tudod aki cigizik nem tud a penzre gondolni sajnos mikor erzi a kenyszert hogy na most ra kell gyujtanom. Legalabbis en ezt tapasztaltam, habar mindenki maskeppen van ezzel.
2014. jan. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

"amúgy kaján nem spróolnák,szar minőségű "ennivaló" még károsabb mint egy drága cigi,ez halál komoly."


Na szerintem ez is egy hétpróbás ökörség. Tudod úgy vannak vele hogy ha minden szar legalább ez a kis "luxus" legyen meg nekik hogy cigizhetnek.

2014. jan. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más az életstílusa és az igénye, van akinek a napi egy doboz fontosabb van akinek meg más.
2014. jan. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés már lassan szociológiai topic lesz. Előző vagyok, ahhoz hogy igényesebbek legyenek az emberek magasabb jövedelmi szint és sok sok más dolog is kellene pl szemléletváltás élelmiszerben pl inkább jobb fajtából kevesebb mint olcsóbból több.
2014. jan. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem, sajnos nem érzem az iróniát (kérlek magyarázd el) és a válaszod másik felében szemlátomást nyomatékosítod is hogy nem volt célod az ironizálás.


egy magyar mentalitású b@lfasz

2014. jan. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mellesleg más is észre vette mekkora divat lett ez a " magyar mentalitású b@lfasz"-ozás? Mindenki " magyar mentalitású b@lfasz" akinek más a véleménye mint az ilyen nagy agysebész megmondóembereké...
2014. jan. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Töltött cigi kijön havi 6-8ezer forintból. Azon meg nem múlik az életszínvonal.
2014. jan. 22. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem számolnak utána.

Hallottam már sok ex-dohányostól ezt, hogy amiután letették a cigit és utánaszámoltak, hogy mennyi pénzt is spórolnak meg így, hogy nem költenek már cigire, nem is gondolták volna azelőtt, hogy ekkora különbség van.

Persze kérdés az, hogy kinek mit jelent ez a különbség. Ahogyan valaki előttem írta, nem fog minden cigisnek jelentősen megváltozni az élete csak azért, mert letette a cigit. Papíron nézve minden szép és jó, de a valóságban, ha valakinek anyagi gondjai vannak, akkor lehet pont azzal a cigivel spórolja meg a kaját is, mert a cigi még elveszi az étvágyat bizonyos mértékben.


Egy másik szempontra váltva amúgy: az egyik válaszoló írta, hogy ebből már lassan szociológiai téma lesz. Hát szociológiai szinten azt lehet mondani, hogy szomorú az, hogy a gazdasági szint napjainkban olyan, hogy egy doboz cigaretta luxusnak számít. Ennek most semmi köze a dohányzás pozitív vagy negatív hatásaihoz ( mert itt most nem egészségügyileg van tárgyalva a dolog ) , de maga az a tény durva, hogy a cigi ma már luxuscikknek számít sokak számára, ennyire pocsék az anyagi helyzet. A szivarok régebb is luxust jelentettek ( főleg a minőségi, kubai, dominikai szivarok ), de a cigi soha nem volt az. Ebből is látszik, hogy globális szinten mennyire hanyatlik a gazdasági helyzet és ergo nem azért szegények az emberek, mert drága a cigi , hanem azért drága a cigi , mert szegények az emberek.

2014. jan. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!