Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kilátástalannak érzem az...

Kilátástalannak érzem az életemet, mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő, 19 éves vagyok, hatalmas álmokkal.. szeretném, hogy "nagy" ember lehessek, nem érem be azzal, hogyha beállnék a minimálbérért dolgozó emberek széles körébe.. nagyon jól szeretnék élni és megszeretném alapozni az életüket a majd esedékes leszármazottaimnak... de egyszerűen úgy érzem, hogy ebből sosem lesz semmi sem.. itt vagyok 19 éves egyetemista és tanulás mellett virtuális játékokkal játszom...illetve sportolok, nagyon sokat
2016. aug. 23. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy virtuális játékokkal játszol még nem zárja ki, hogy "nagy ember" legyél.
2016. aug. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kis ember nagy álmokkal.
2016. aug. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mégis mi szeretnél lenni? :)
2016. aug. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az a baj te úgy látod, hogy ezek elérhetetlen álmok...


nekem is nagy álmaim vannak és teszek is értük :P

ha akarod elérheted amire vágysz, de te még szinte bele se fogtál de már most feladnád?

am 3 szakmával, informatikusként dolgoztam én is havi 75-ért...szakmailag jobb fejlődési lehetőségnek láttam, mint a nagyobb fizetésű lehetőségeimet...be is jött, azóta fizetésben és szakmai lehetőségekben is fejlődtem :)


mi az amitől te nagy ember akarsz lenni?

én pl anno sokat játszottam, emiatt kezdtem el programozni, mára saját játékot fejlesztünk hobbi szinten...szóval amit te most visszahúzó dolognak érzel, simán fordíthatod előnyödre!

a szórakozás alatt rengeteg szakmai dolgot tudsz tanulni, ha akarsz!

tudnod kell mit szeretnél elérni és elindulni abba az irányba, minimálbérért is kezdhetsz dolgozni, vagy ha nincs jobb, akkor az se annyira rossz...jobb, mintha nem dolgoznál és önsajnálatban ülnél otthon egész nap, vagy kockulnál és semmivel nem haladnál...


23F

2016. aug. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hatalmas kave virtuoz vagyok, 19 eves letemre van mar alapfoku es halado barista vizsgam, illetve latte artban is tundoklok ( egyenlore meg papir nelkul ) , de szeretnek egy hasonlo vilagmeretu kaves lancolatot mint mondjuk a starbucks
2016. aug. 23. 13:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez tök jó, de remélem tudod, hogy ilyen esetben csak pénzből lehet pénzt csinálni? Ha egyéni vállalkozó akarsz lenni akkor ahoz vagy hitelt veszel fel, vagy alkalmazottként valahogy megszerzed az első kis boltodra a kezdő részletet és utána ha bejön az üzlet, gyarapítod. Pont ez a dolog a legnehezebb, mikor az ismert nagyvállalatok közé fel alarsz zárkózni. Lehetséges, de valószínűleg az unokád is a világméret legelején fog járni ha tovább viszi. Nem akarom elvenni a kedved, csak nem úgy tűnik, mintha tisztában lennél a dolog hátterével ha szabadidődben játszol és nem a pénz gyűjtésén dolgozol.
2016. aug. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bölcsesség a kilátásról:

https://www.youtube.com/watch?v=m9ia1xMhqQ4

2016. aug. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!