Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Provokatív kérdés: Szerintetek...

Provokatív kérdés: Szerintetek azon fiatalok, akik kimennek külföldre rögtön a tanulmányaik befejeztével, arra hivatkozva, hogy itthon nincs munka, azok kb. hány százaléka az aki:?

Figyelt kérdés

Valóban megpróbált munkát keresni (legalább kb. 3-6 hónapig), el is ment mindig az állásinterjúkra, de legfeljebb csak közmunkát kapott volna

- Egy percet se töltött munkakereséssel, vagy nem ment el az állásinterjúkra, vagy egyből 1/2 milliós kedő fizetést akart, aminek nyílván nem igazán volt realítása (egyébként arányaiban tekintve külföldön sincs, mert ugyan Angliában, lehet, hogy lehet ennyit keresni kezdőként, de ott az árak is jóval magasabbak mint itthon.)



2016. aug. 26. 13:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Akiket én ismerek azért mentek ki mert itthon 250ezret kaptak azért a munkáért amiért Németországban 700ezret. Szerintem a legtöbben a pénz miatt mennek, mert munka az van itt is, csak nem éri meg aprópénzért dolgozni, mikor van jobb lehetőség is. Az meg hogy hol lakik olyan mindegy.
2016. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%

HÁT én csak az én ismerősikörömből tudok kiidulni ,még mindíg visszacseng a fülembe h 12-ikbe mi volt a tervük érettségi után "menni külföldre" "najó de mit fogsz dolgozni" "hát azt még nemtudom"


Az emberek nagy része tájékozatlan és buta.


szerintem kb 25-30% az aki tényleg keresett és 75-70% aki csakúgyrögtön kiment "MERT HÁT NINCS MUNKA"

2016. aug. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A többség a fizetések miatt megy ki. Olyan munkát, amit kinn dolgoznak, itthon is találnának, de megélni belőle lehetetlen.
2016. aug. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A lehetőségek:

- keresett szakmája, van ami itt is jól fizet, de külföldön még jobban.

- nincs használható szakmája, de külföldön jobban fizet a betanított munka

- van egy olyan szakmája, amivel nehéz elhelyezkedni, bedobja a törülközőt X idő álláskeresés után és kimegy betanított munkára, ami még mindig jobb, mint ha itt lenne betanított munkán, és végignézni ahogy a volt szaktársai most k**va sokat keresnek.

2016. aug. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, nem is érdekel hány százalék.


Mindenki a maga szerencséjének kovácsa. Ha kint jobb fizetést kap, akkor menjen.

2016. aug. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hany szazaleke volt valoban aktiv allaskereso.


En ugy gondolom, hogy ha valaki vegez a tanulmanyaival, felmeri hogy nincsenek olyan jo kilatasai a munkaeropiacon, mint kulfoldon, akkor az akar mar csomagolhat is.


Lehet hogy pl Angliaban dragabb megelni, de aranyait tekintve meg mindig tobb fizetest kaphatnak ahhoz, hogy magasabb eletszinvonalon tudjanak elni, mint itthon.

2016. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem az arányokat, de például nagynéném itthon orvosként csak tengődött a közszférában, mivel a gyerekét egyedül neveli, hálapénzt nem akart elfogadni, így megpályázott egy külföldi lehetőséget, már kb. 10 éve kint élnek Svédországban, és sokkal jobban élnek, mint amire Magyarországon valaha lehetőségük lett volna. Az itthoni fizetésének a többszörösét kapja, és a szakmájában dolgozik.
2016. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyesült államok.


Multiszervezetnél (corporation) kezdő fizetés 90.000 dollár / év.


Itthon egy év alatt tudna megkeresni annyit amennyit ott havi szinten.


Miről beszélünk?

2016. aug. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%

Sokaknak még ez is büdös.


https://www.youtube.com/watch?v=JPjGIdL_drc


Konkrét példa. Rendszer adminisztrátor, 35 éves.

2016. aug. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Különben, ha én anno kaptam volna külföldi szakirányú tapasztalatszerzési lehetőséget anno a tanulmányaim végeztével, vagy akár már közben, akkor éltem volna vele, még akkor is, ha később hazajövök, ugyanis ez egy óriási lehetőség, és inkább támogatni kellene az ilyeneket, mint gátolni. Rengeteget lehet egy ilyen tapasztalattal tanulni. Csak nekem nem volt ilyen lehetőségem.
2016. aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!