Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Provokatív kérdés: Szerintetek...

Provokatív kérdés: Szerintetek azon fiatalok, akik kimennek külföldre rögtön a tanulmányaik befejeztével, arra hivatkozva, hogy itthon nincs munka, azok kb. hány százaléka az aki:?

Figyelt kérdés

Valóban megpróbált munkát keresni (legalább kb. 3-6 hónapig), el is ment mindig az állásinterjúkra, de legfeljebb csak közmunkát kapott volna

- Egy percet se töltött munkakereséssel, vagy nem ment el az állásinterjúkra, vagy egyből 1/2 milliós kedő fizetést akart, aminek nyílván nem igazán volt realítása (egyébként arányaiban tekintve külföldön sincs, mert ugyan Angliában, lehet, hogy lehet ennyit keresni kezdőként, de ott az árak is jóval magasabbak mint itthon.)



2016. aug. 26. 13:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kár ekézni azokat, akik diploma után azonnal elhúznak. Én is hány helyen dolgoztam már a diplomámmal, de mindenhol csak 100e körüli összeget kerestem. Van olyan ismerősöm, akinek abból lett elege, hogy 3 értékes diplomával sem tud 100 ezernél többet keresni. Elhúzott külföldre, azóta normálisan él. Mindenkit megértek, aki elmegy. Én azóta vállalkozó lettem, most már elégedett vagyok, már nem mennék külföldre. De amit az alkalmazottakkal művelnek Magyarországon, az egyszerűen nevetséges.
2016. aug. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
74%

Szerint egy egyáltalán nem provokatív kérdés, de sajnos pontválaszt nem hiszem, hogy bárki tudna adni, mivel tudomásom szerint nem készült olyan felmérés, amely kifejezetten ezt a csoportot vizsgálta volna és pontosan erre kérdezett volna rá.


Egyéni benyomásai mindenkinek lehetnek, illetve valószínű, hogy mindegyik csoportra találhatunk példát, de arányokat egyéni benyomások alapján nem lehet mondani.

2016. aug. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam nincs hány százalék lehet, de még is miért maradjunk, dolgozzunk itthon?

Én Ausztriától 5km-re lévő városban lakom, 20km-re járok ki dolgozni.

Itthon a szakmámban keresnék nettó maximum 150-et, kint keresek nettó 1700€-t. Be vagyok jelentve és minden egyéb.


Akkor miért keressek itthon munkát?Miért dolgozzak itthon?


Én nem leszek itthon rabszolga, ahol ráadásul az embert meg se becsülik úgy bánnak vele mint egy állattal, kint a munka morál, emberek mentalitása, környezet és minden más jobb.

2016. aug. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Provokatív válasz : minek keressen éh bérért bármit is Magyarországon ? Mi is külföldön élünk, akárcsak több rokon, ismerős. A fizetés legalább háromszoros, az árak ugyanezek, sőt sok minden még olcsóbb vagy ingyenes. Azt hiszel, amit akarsz. Legalább kevesebb magyar lesz a közelünkben, ha nem jön ki mindenki.
2016. aug. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!