Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Feministák! Milyen világban...

Feministák! Milyen világban élnétek szívesebben, ha csak ezek közül lehet választani?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy csakis ezek közül lehet választani, melyiket választanátok inkább?


1. Olyan világban élni, ahol túlnyomórészt férfiak irányítják a társadalmat, ők vannak vezető pozíciókban, ők keresnek többet, többnyire az ő szavuk a döntő?


2. Vagy olyan helyen ahol a nőkről mondható el ugyanez?



2016. aug. 29. 23:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%
Hát nem tetszik egyik se, őszintén szólva. Én azt tapasztaltam eddig mindenhol, hogy normális közösség ott alakul ki, ahol vegyesen vannak a nemek, különben férfitúlsúly esetén kakaskodásba meg agresszivitásba, női túlsúly esetén gügyögésbe és picháskodásba megy el.
2016. aug. 31. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
24%

Az agymosás sikeres volt.


"Apjuk, vezess, én csak egy hormonzsák vagyok, hülye mindenhez."


Megmosolyogtam a soraidat. Ez egy kicsit ironikus volt - mindössze leírtam, hogy szerintem a férfiak jobban beilleszkednek a vezető szerepben a nők és ebből egyből arra következtetsz, hogy a nőket agyatlan véglénynek tartom (miközben én magam is az vagyok). Na, akkor ki is az agymosott kettőnk közül, aki szélsőségesen gondolkodik?

2016. aug. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
96%
Valaki sétáljon már be szegény kérdező csapdájába, mert már tűkön ülve várja az első olyan választ, amire aztán diadalmasan rámutathat, hogy "ugye, megmondtam, hogy a femik nőuralmat akarnak!" :D
2016. aug. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Milyen csapda? Nincs csapda. Az szerintem világos, hogy a legtöbb ember egyenlőséget szeretne. A kérdés azért provokatív, mert arra vagyok kíváncsi, hogy a két egyenlőtlen, de azért még élhető opció közül melyik a vonzóbb nektek.
2016. aug. 31. 19:13
 15/22 anonim ***** válasza:
94%

Hát ez a kérdés kicsapta nálam a biztosítékot. Az a kevés agysejtem is halálhörög. Nagyon sok mindent tudnék írni mert ezt annyival elintézni h 1 vagy 2... háát, sztem nagyon messzire visz ez a história.

Kaptál válaszokat, azok elolvasása után lépjél tovább azt jóccakát.

2016. szept. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
53%
Az 1-es verziót éljük már egy ideje, látszik is, hogy hova jutottunk, milyen világban élünk. A szélsőségek sosem vezetnek jóra. Nyilván a második verzió sem eredményezne boldogabb életet. Csak kíváncsiságból néznék bele egy ilyen világba, rövid időre.
2016. szept. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván mindkettő rossz, és épp ez a kérdés lényege. Ha csak az egyiket lehet választani, mindkettő mellett vannak érvek. Az elsőt már kipróbáltuk, és bár nem volt hibátlan,már vannak bevett folyamatai. A másikhoz idő kéne, míg normálisan elindul. Egyébként meg, gondolom, ha nem gondoljuk túl a dolgot, a nők inkább olyanban élnének, ahol ők nincsenek elnyomva, a férfiak meg olyanban, ahol ők. (Amennyiben csak ebből a kettőből lehet választani.)
2016. szept. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
82%
Én a 2-est választom.Nagyon nagy butaság,amit az egyik válaszoló leírt,röviden hogy a nők alkalmatlanabbak a vezetésre,mert a női játszmák és a női hormonok nem tennének jót az aktuálisan vezetett dolognak.A férfiaknak is vannak hormonjaik,és sokkal szarabbul állunk,mintha női vezetés lenne .A cicaharc pedig a férfiak kegyeiért szokott menni,úgy pedig,azt meg hogy például Törökország női vezetője beleszeret abba a férfiba,akibe Magyarország vezetője is szerelmes,és ezért lesz háború,eléggé irreális elképzelés.A férfiak eddig több háborút okoztak a hormonjaik és a sajátos kis játszmáik miatt.
2017. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
58%

Bocsánat,így átolvasva a válaszom,van benne egy hiba.Itt a javítása:

"...a cicaharc pedig általában a férfiak kegyeiért szokott menni,az meg hogy..."

2017. jan. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Én a 2-est választom.Nagyon nagy butaság,amit az egyik válaszoló leírt,röviden hogy a nők alkalmatlanabbak a vezetésre,mert a női játszmák és a női hormonok nem tennének jót az aktuálisan vezetett dolognak.A férfiaknak is vannak hormonjaik,és sokkal szarabbul állunk,mintha női vezetés lenne ."



Ráadásul a nők úgy vezetnének, ahogy nekik (nekünk) tetszik. Az lehet, hogy a férfiak szerint ez rossz vezetés lenne, de a kérdés pont arról szólt, hogy ők el lennének nyomva, ergo nem tetszene nekik a vezetés.

2017. jan. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!