Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság a 20 év körüli...

Manapság a 20 év körüli fiatalok szerintetek eljárnak még könyvtárba?

Figyelt kérdés

2016. aug. 30. 15:07
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Igen, az egyetemi könyvtárba, egyébként meg letöltik bármelyik könyvet pdf formátumban, tök ingyen.
2016. aug. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hobbiból nem, csak ha a suli miatt fontos. A neten fent van minden. Viszont, ha kellene valamilyen könyv, vagy érdekel, akkor azt inkább megveszem.
2016. aug. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Igen. Hobbiból is
2016. aug. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyilván vannak akik eljárnak és vannak akik nem. Azért a többség nem is olvas könyveket vagy inkább tényleg letöltik. Bár nekem van több olyan ismerősöm is akik megveszik a könyvet de olyan is akad aki könyvtárba jár. Erre a kérdésre nem lehet csak igennel vagy csak nemmel járni, mert kivételek mindig akadnak. Én személy szerint nem szoktam könyvet olvasni sehol, egyszerűen nem élvezem. Talán még nem találtam meg a nekem valót.
2016. aug. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hoppá, szóval igennel vagy nemmel válaszolni :D
2016. aug. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem. Szerintem a többség nem olvas könyvet, én ha olvasok akkor neten rendelek. Minek könyvtár?

Neten már van olyan oldal ahol majdnem minden köynvet emgtalálsz pl. bookline meg sok más, pár katt aztán ennyi.

Vagy esetleg letorrentezi valaki e könyv formában, aki bírja úgy olvasni.

Szerintem óriási hazugság lenne bármiféle igent mondani erre, szerintem jó esetbe 50 ezer fiatalra jut 1 aki eljárhat.

Persze szerintem a kötelező miatti eljárás az más, hogy beugrasz a könyvtárba ygorsba, mert el kell olvasnod... Azt kb. muszájból csinálja az aki csinálja, nem azért mert hű könyvtár....

2016. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sunshinedoll ***** válasza:
56%
El hát, a 20onéves korosztály sokat olvas (többet, mint az idősebbek). Hobbiból is, de aki egyetemista, az biztos, hogy megfordul az egyetemi könyvtárban.
2016. aug. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyre kevesebben járnak a könyvtárakba az információs fejlődés miatt. Az ebookok népszerűek és kényelmesebb letölteni egy könyvet, mint esőben eljutni egy épületbe, majd haza. Bent vagyok facebookon egy olvasással foglalkozó csoportban és oda gyakran linkelnek ilyen jellegű cikkeket is. Országosan és világszinten is csökken a könyvtárak látogatottsága.

Egyetem előtt szerettem könyvtárba járni, mert több időm volt olvasásra. Egyetem után fogok újra járni, mert lesz időm és nem akarok minden könyvet megvenni, amit elolvasok. Rengeteg pénzbe kerülne. A kézzel fogható könyveket viszont jobban szeretem, mint az elektronikus kiadásokat.

Az egyetemisták közül sem jár mindenki könyvtárba. A mai korban egyre több scan készül gyakran használt könyvekről. Az én szakomon pl. eddig minden szükséges anyagot megtaláltam a neten, így nem volt értelme könyvtárba járnom ilyen dolog miatt. De tény, hogy sok egyetemista szereti kikölcsönözni az ilyen könyveket, de korántsem mind.

Ami érdekességet észrevettem, a húszas korosztályra jellemző a divatolvasás. Sok olyan embert ismerek, akik évente kb. 1 könyvet olvasnak el, ami agyon van reklámozva.

2016. aug. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Én személy szerint járok (bár elképzelhetetlen a szakom anélkül). Imádom a könyvtár hangulatát (az egyetemi nagykönyvtár ódón, csodálatos és akaratlanul kihúzza kicsit magát az ember tőle... a szakkönyvtárak pedig végtelenül érdekfeszítőek, csupa olyan emberrel, akit ugyanaz érdekel, mint engem... a megyei könyvtár nyugis, csendes és jól lehet tanulni benne). Emellett nincsen pénzem megvenni minden könyvet, amit "megkívánok". Hogyha nagyon szeretek egy írót, vagy egy könyvet, akkor persze megveszem akár többszöri, könyvtári olvasat után is, mivel annyira kedvelem, hogy szívesen adok ki pénzt érte annak érdekében, hogy magaménak tudhassam. Plusz, ha minden olvasott könyvet megvennék, nem férnénk el az otthonunkban.

Szórakozásból is járok tehát könyvtárba. Jó kikapcsolódásnak érzem, bár nálunk ez öröklött. A 16 éves öcsém és a 48 éves anyukám is eljár heti rendszerességgel.

Persze ebben közre játszik, hogy nem szeretek még tanulni sem laptopon/telefonon/tableten/ebookon. A jegyzeteimet is, hogyha tehetem, kinyomtatom.

2016. szept. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Eljárok,nagyon gyakran. 18/l
2016. szept. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!