Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A liberálisok miért tekintik...

A liberálisok miért tekintik manapság a burkinira a szabadság szimbólumaként, amikor nyilvánvalóan a nők szabadságjogát hivatott korlátozni?

Figyelt kérdés
2016. szept. 2. 10:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Talán mert a libbantaknak nem az a célja, hogy a nők szabadok legyenek, hanem hogy lerombolják ezt a kultúrát és gazdaságot, hogy a végén ők vegyék kézbe az irányítását.

Erre egy ideig remek eszköz volt a roma kisebbség ajnározása, egész addig, amíg vidéken komplett rablóhordák járták az utcákat fényes nappal is. Most jöttek az új kedvenceik, a bevándorlók. Nem menekültek, hanem illegális gazdasági bevándorlók.

Mindkét csoportra jellemző, hogy könnyen megvásárolható a szavazata, és amúgy is szeretnek azokra szavazni, aki jobban támogatja őket, tehát a liberálisokra. (Milyen hülyén nézne ki, ha a Fideszre szavaznak, hát nem?!)

Csak idő kérdése, mikor kapnak állampolgárságot, és szavazati jogot.

2016. szept. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Sunshinedoll ***** válasza:
20%

Ummm a burkinit nem csak muszlimok hordják, hanem komoly napallergiával rendelkezők, köztük férfiak is.


Ummm#2 a nők szabadon eldönthetik, mit akarnak felvenni, legalábbis ez az európai civilizált társadalmi norma, amit mindenki szembe állít más kontinensekkel elvileg (?).


Ummm#3 szerinted az nem a női szabadságjogok korlátozása, hogy erőszakkal vagy törvényekkel akarják (férfi törvényhozók és vezetők) levetkőztetni a nőket nyilvános helyen?

2016. szept. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Sunshinedoll ***** válasza:
43%
Egyébként meg nyilvánvalóan nem bírod a muszlimokat, ne tegyél már akkor úgy, mintha annyira érdekelne téged a muszlim nők szabadságjogai lol.
2016. szept. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

2: Csak az a gond, hogy sokan nem azért hordják, mert ez az ő választásuk, hanem rájuk erőszakolják.


Szerintem nem a gond, ha valaki burkinit hord. Szíve joga. Azzal van a gond, ha ezt másokra akarja erőltetni és úgy csinál, mintha más elfogadható viselet nem létezne.


Szabadság szimbólumának tekinteni semmiképp nem lehet.

2016. szept. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Az a baj, hogy mesterségesen keltett indulatok munkálnak az emberekben.

Én (másképpen, de) liberális vagyok, de én sem örvendek a migránsoknak. Nem a terrorveszély miatt, mert velük összekötni marhaság. Eddig mindig olyanok követtek el terrorcselekményt, aki már rendes állampolgárok voltak, s látszólag beilleszkedtek.

Számuk a migránsáradathoz képest egészen eltörpül.


A burkini éppen hogy liberális viselet. A muzulmán országokban egészen szigorú megkötésektől a meglehetősen modern szabadságig minden megtalálható országonként.

Pl. Törökországban nem kötelező a fátyol. Távol-Keleten nagyobb számú muszlim él, mint Közel-Keleten és Észak-Afrikában. Ott is nagyon megengedő a rend. A lányok színes ruhákban járnak, festik magukat stb. Kendőt hordanak ugyan, de ez az egyetlen eltérés, ami az öltözködést illeti. És amennyire tudom, egyebekben sem korlátozzák őket.

A burkinit egy pizsamához lehetne hasonlítani, amihez tartozik egy kapucni is. Azért ez nem teljes eltakarás.

Az alakot is jól kirajzolja. A hidzsábnak egyáltalán nem felel meg. És ebből is van mindenféle tarka színű.

Szóval egy purdához képest nagyon-nagyon szabadabb.

Egyetlen vallást sem szabad megítélni egyetlen eleméből. Illetve a társadalmi szokásokat sem.

A fátyol régen-régen csak a legfelsőbb körök viselete volt.

A Boldog Arábiában nők uralkodtak. Fátyolt csak a palotákban élő úri nők viseltek. Kapálni nem annyira jó benne.

Regényt írhatnák arról, hogyan, miért fordult meg a világ, de tény, néhány évszázada már férfiuralom van, s a nők mozgástere a családra szorítkozik egyes iszlám államokban.


Egyébként azt nem értem, mi a saját megkötéseinkre miért vagyunk annyira büszkék? Sokszor bántjuk mi magunk is egymást, semmiért.


A nők elnyomásával kapcsolatban Oriana Fallaci A haszontalan nem című riportkötetéből idézek (lényegi, nem betűhív)

Pakisztánban járunk.

- Nálunk a szülők döntik el, kivel házasodunk…

- Nem szerelemből?

- Nem. A szülők sokkal jobban tudják ezt. Van úgy, hogy megszeretjük egymást, van úgy, hogy boldogtalanok leszünk.

- Európában a nők maguk választhatnak társat.

ÉS ERRE TESSÉK FIGYELNI!

- Az nagyon megalázó lehet. (!!!). S legalább boldogok?

- Néha igen, néha nem.

- Akkor már jobb, ha szülők döntenek.

2016. szept. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én nézetemben két szélsőséges Liberáncs van.

Maga a burkini egy feltűnő viselet. Ez valakit zavar, pedig teljesen egyéni öltözetként is felfogható.

A probléma nem az, hogy a "minden muszlimot utálsz és azért nem tetszik a viselet" és a "feszélyeznek a deviáns viselkedések" között nagyon nagy különbség van. Ha hangot adok annak hogy kellemetlenül érzem magam, ha deviánsan öltözködik valaki, akkor én rossz ember leszek.


A Liberáncsok egyik része azt akarja, hogy ne merjek szólni, hogy valami feszélyez, hanem kussoljak, mert különben fajgyűlölő vagyok; a másik meg azt akarja, hogy sikerüljön megérteni, miért visel valaki ilyet és az keletkezett feszültséget feloldja és tudjunk egymás mellett békében élni.


A sajtóban és az Interneten az első számú Liberáncs csoportnak van nagyobb hangja.

2016. szept. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

6-os! Sajnos igen. Ezért félek is magamat liberálisnak definiálni. Nálam az azt jelenti, hogy csak olyan dolgot tehetek meg szabadon, amivel nem ártok neked.

Magánügy, de pl. a migránsok befogadását nem tartom helyesnek. Aki rendes útlevéllel, hivatalosan érkezik, kér letelepedési engedélyt, elfogadja a törvényeinket, szokásainkat, az jöhet. Illegálisan menekült se!

Nagyon nem szívelem Orbánt, de abban igaza van, hogy hagy döntsük már mi el, kit engedünk be, s kit nem.

Én nemmel fogok szavazni októberben.

2016. szept. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én még sosem hallottam, hogy liberálisok ezt éltették volna.
2016. szept. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Azért mert ezt sok muszlim nő nem így látja. Ők ezt szokták meg, így érzik jól magukat. Ez olyan, mintha neked azt mondanák a nudisták, hogy minek hordasz ruhát, hiszen csak a szabadságodat korlátozza és beskatulyáz. Lehet, hogy így van, de attól még nem szívesen járkál az ember ruha nélkül. Aztán lehet, hogy pár év-évtized alatt megszoknánk a meztelenség gondolatát, de ha most hirtelen hoznának egy törvényt, hogy csak meztelenül járkálhatsz, ellenkező esetben rendőrök rángatják le rólad a ruhádiat, akkor azt valószínű te sem szabadságnak fognád fel. Ők sokan ugyanolyan meztelennek érzik magukat a vallásilag előírt fürdőruha nélkül, mint te bikini nélkül.

Ezzel amúgy pont az integrálódni kívánó muszlim nőket b_szogatják. Mivel a hardcore iszlamista nő nem fog starndra menni ahol férfiak is vannak. Azok a nők veszik fel a burkinit és mennek ki a strandra, akik már próbálnának kitörni az elnyomottságból, próbálnak önállósodni, erre az európai rendőrök levetkőzetetik őket. Ez aztán segíteni fogja a beilleszkedésüket, de tényleg, nagyon jó ötlet.

Mellesleg ennyi erővel apácák se menjenek stranrda.

A másik indok amit felhoztak, de hát zavarják a keresztény európát, és mit képzelnek, hogy rontják a közhangulatot, megint hülyeség. [link] Öreganyám is kendőt köt a fejére ha nem akar leégni, van olyan ismerősöm aki bőrbetegség miatt pólóban úszik. Megmondani az embereknek, hogy milyen ruhában érezzék jól magukat, minden, csak nem demokráciához illő. Mert még a burkát megértem ha betiltják, európai szemnek tényleg zavaró, ha nem látja a másik arcát, tud rossz közhangulatot okozni egy csapat burkás nő. De az, hogy most valaki burkiniben fürdik, szeirntem nem valami hú de ijesztő.

2016. szept. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Ők ezt szokták meg"

Persze, mert ezt erőltették rájuk. Azt is megszokták, hogy férfi kíséret nélkül nem mehetnek sehová. Ettől függetlenül még nem normális.

2016. szept. 2. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!