Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bunkóság ha csak 200 Ft-t...

Bunkóság ha csak 200 Ft-t adok a futárnak?

Figyelt kérdés

Kb 1 órája hozta ki a Sushi-t. Előkészítettem a pénzt, apám átvette és fizetett, amikor látta, hogy csak 200 Ft-t tettem borravalónak, majdnem lesült a bőr a képéről. Utána kaptam egy kis kioktatást, hogy 400 Ft-t kellett volna.

Nem értem miért bunkóság. Egyrészt a munkáját végezte, másrészt pedig szerintem korrekt, pláne, hogy zsebpénzből fizettem, és akartam, hogy maradjon még pár 100 forintom.



2016. szept. 4. 18:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
am 15/L
2016. szept. 4. 18:45
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ, hogy mennyi volt a végösszeg illetve külön fizettetek-e a szállításért. Nem hinném, hogy túl kevés lett volna, sokan még ennyit sem adnak.
2016. szept. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
általában 50-200ft borravalót adok én is.
2016. szept. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
nem bunkóság egyáltalán.. általában egy 10%-ot illik adni, de nem kötelező. Volt már nálam is olyan, hogy tömtem ugyanazt a futárt bőkezű borravalóval, de vagy hideg, vagy szétdobált vagy későn érkezett volt a kajám, uh onnantól adtam neki egy 100-ast és akárhogy nézett lesz*rtam. Fizetést kap a főnökétől, bármennyit is adsz neki, az extra.
2016. szept. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez mekkora hülyeség. Én mindig 200 forintot adok a futárnak és nagyon szoktak neki örülni, szóval nem gondolom,hogy más többet adna (Bp.). 10 %-ot étteremben illik adni, mert ott felszolgálják neked az ételt, ha viszont kaját rendelek azt én szolgálom fel magamnak és az nagyon nem ugyanaz. Fodrász, kozmetikusnak szintén 10%-ot szoktam adni.
2016. szept. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én ha bankkártyával fizetek online, akkor is a kezébe nyomok egy kétszázast, még egyik sem nézett, hogy több kéne.
2016. szept. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A futár a fizetéséért dolgozik. Apádnak meg ne süljön le a képéről a bőr. Ő annyit ad, amennyit Ő akar, TE meg annyit, amennyit TE akarsz. Nem kéne belepofáznia ebbe.

Megj.: hasonló esetben én max. felülkerekítem: mondjuk 1390 Ft-os pizzáért 1500-ból kérek vissza. Vagy 1400-ból. Ez nem éttermi kiszolgálás!

2016. szept. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Én semennyit nem adok soha. Maximum 10-20 ft-ot, ha úgy jön ki kerek százasra. Ez az egész borravaló egy baromság, én se kapok egy fillért sem pluszba, ha elvégzem a munkám.
2016. szept. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ez nem éttermi kiszolgálás!" "A munkáját végzi"

Miért a pincér nem a munkáját végzi? Ő nem fizetésért dolgozik? Mivel tesz ő többet a munkakörén kívül, mint egy futár?


Ettől függetlenül a 200ft bőven jó. Az fedezi kb a benzinpénzt neki, annak már biztos örül, persze ha nem a belvárosba egy lift nélküli étteremben 400 forintos parkolással egy másik utcából kellett átcipelnie a 60 ezres rendelést... :D

De gondolom nem ez volt, szóval szerintem jó.

2016. szept. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi extra akkor én mindig egy százast adok felfelé kerekítve. Ha nehezet hozott, későn jött, tett valami szívességet, volt valami fennakadás akkor meg többet. Ez meg, hogy megmondja, hogy 400-at kellett volna, ez elég extrém.
2017. ápr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!