Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon rosszul vagyok, de nem...

Nagyon rosszul vagyok, de nem tudom mitől. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Folyton sírok, és nem akarok semmit se, nincs kedvem semmihez. Nem tudom miért vagyok rosszul, mitől vagyok ilyen állapotban, de nem bírom. Egész hétvégén csak vonszoltam magam a lakásba egyik pontról a másikra, és sírtam, és holnap suli, de nem akarok bemenni, mert olyan mintha mindenki utálna, és csak jópofiznának előttem, és nem tudok semmit sem az anyagból, de nem bírok tanulni, akárhányszor elkezdem sírva dőlök a könyvbe. Nem tudom miért. Nem értem mi a baj velem, nagyon rossz. Anyáékkal meg nem beszélünk, mert összevesztünk, és nem is merek nekik szólni. Mit tegyek, hogy jobb kedvem legyen?

2016. szept. 18. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Simán az élet fáj/iskolába kell menni s tanulni vagy kiközösítenek?
2016. szept. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Anyáékkal meg nem beszélünk, mert összevesztünk"

Szerintem ez a legnagyobb baj.

Nem tudom, min vesztetek össze, de fontos lenne, hogy legalább neki el tudd mondani a problémádat. Lehet, hogy iskolát kellene váltanod vagy pszichológushoz - nevelési tanácsadóba menni.

Hidd el, másokat is kiközösítenek a suliba, de ezzel valahogy meg kell(ene) tudni birkózni.

2016. szept. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom igazából, hogy pontosan mi a baj. Lehet, hogy a sok "kis apróság" így felgyülemlett bennem az évek során, és most jön ki.

Amúgy nem közösítenek ki, legalábbis látszatra nem, de én mégis úgy érzem. Mintha teher lennék, és csak elviselnének, de azért ezt nem mondják meg, hanem mosolyogva, ölelgetve köszöntenek, és sablonos dolgokról kezdeményeznek csevegést, utána meg úgy érzik, hogy "na ezt letudtam". Ha meg nem vagyok benne ezekben a bájcsevejekben, és helyette inkább csendben ülök, akkor meg én vagyok a bunkó, a gonosz, és akkor meg azért érzem úgy, hogy utálnak. Bármit csinálok, úgy érzem csak megbántom őket, és igazából ennek nem kéne érdekelnie annyira, de mégis.. Folyton bűntudatom van, mert mindenkinek keresztbe teszek akaratlanul is. Olyan mintha az emberek állandóan lenéző pillantásokkal sújtanának. Állandóan azt mondják, hogy hülye, bunkó, idióta, őrült, fura vagyok, és mégis, ha nem lógok velük, megsértődnek rám. Nem értem mi a bajuk, és nem tudom mit kéne tennem, mi a helyes ilyenkor.

Anyáékkal próbáltam kibékülni, de sajnos a szüleim elég haragtartóak, és sokszor felhánytorgatnak évekkel ezelőtti sérelmeket is. Kell nekik idő, hogy nyugodtan meg tudjuk beszélni a dolgokat..

Az iskolapszichológus jó ötlet viszont:) Köszönöm:)

2016. szept. 18. 17:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nem egészen sok kis apróság felhalmozódva, vagy csak tudatosan tekinted annak, míg erősen hatnak rád.

Írj rám és segítek.

2016. szept. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!