Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kezd össze omlani az egész...

B.Robi kérdése:

Kezd össze omlani az egész életem. Ugyérzem összeroppant a sok probléma. És már nem tudok ellene küzdeni. Mit tennétek/javasoltok? 15/F

Figyelt kérdés

Nos, hát nem is tudom, hogy hol kezdjem. Első körben is szeretnék előre is elnézést kérni a helyesírási hibák miatt illetve a tartalom és szerkezet miatt is. Sorry! Nem tiszta a fejem.

Egy 15 éves Gimnazista vagyok. Sajnos mára egyetlenegy barátom sincs. Családimmal élek. Nagyon rossz körülmények közt. A baj az, hogy senkim sincs a családomon kívül. Rengeteg a szüleimnek a problémája amit a szívemen viselek. Itt a tél. Nincs tüzelő, a ház undorító, nem tudok/unk tanulni. Ninxsenek meg az alapvető szükségletek az iskolába járáshoz. Kolit viszont nem szeretnék! Nyáron nem voltunk sehol.. ugyérzem nem vagyok/unk eléggé feltöltődve. Nincs energiám ehhez a tanévhez. A 3. hetet kezdtük és már most tele vagyok eggyessel. Rosszul érzem magam a suliban. Főleg amiatt, hogy mindenki olyan életel teli én meg olyan.. élőhalott. A szüleim elvárják, hogy teljesítsek és mindezek melett nyaggatnak a barátnővel is. Hogy nekem miért nincs. Csúnyának érzem magam, önértékelésem szar. Állandóan piszkálnak itthon is. Főleg kezdek megbarátkozni a "bolond" jelzővel. Mellesleg az egészségügyi állapotom sem jó. Nagyon, végtelenül szomorú vagyok, mivel nincs támaszom már. Cserben hagyott a legjobb barátom. Jó ehhez én is hozzájárultam, de tényleg baromira hiányzik. Olyan jól esne egy baráti beszélgetés de.... nincs. Ugyérzem kezdek megbolondulni. Szeretet hiányom van. És ami az egyik legszörnyűbb dolog az az, hogy nem éruek magamban már annyi erőt, hogy mindent jobbá tegyek... rengeteg mindent kihagytam. Akit érdekelnek a részletek privátban írjon rám. Nagyon örülnék ennek is. Ti mit tennétek. Mit tennétek támasz és mindenféle "segédeszköz" nélkül??



2016. szept. 19. 23:02
 1/3 Umaku ***** válasza:
Semmit. Csak sodrodnék az árral. Nem nagyon tudsz mit csinálni :D
2016. szept. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
"Mit tennétek támasz és mindenféle "segédeszköz" nélkül??" Tilos mások segítségét igénybe venni?
2016. szept. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen körülmények között szvsz a gimnáziumnak nem sok értelme van, mert nem fogsz tudni továbbtanulni. Ha végig is kínlódod, csak gyári, vagy bolti eladói melót fogsz találni. Szerintem iratkozz át szakközépbe, tanulj valami jó szakmát(gázszerelő, hegesztő, vagy ami tetszik és keresett), és próbálj meg hétvégente melózni, hogy pénzt meg tapasztalatot gyűjts.

Amin most átmész, annak még egyszer lehet hogy örülni fogsz, mert a nehézségek formálják a jellemet. Van aki el van kényeztetve, és az első akadálynál összeomlik az életében. De tudod majd, hogy ennél sokkal rosszabb körülmények között is állva maradtál és ember maradtál.

A barátnővel még ráérsz, semmit nem oldana meg. És a családod problémáid se te akard megoldani, neked most a saját életed kell felépítened. Ki kell találnod önmagad, mivel akarsz foglalkozni, hol akarsz majd élni stb. Ha rám hallgatsz, tanulj meg egy nyelvet nagyon jól(angol vagy német), és egy tanulj ki egy keresett szakmát, és ha okosan csinálod, anyagi problémáid nem lesznek az életben, márpedig elég sok probléma az anyagiakkal kezdődik.

2016. szept. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!