Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az öregek szerint a fiatalok...

Az öregek szerint a fiatalok önállótlanok, lusták?

Figyelt kérdés
párommal huszonévesek vagyunk.nem a mostani "pulykák".már több öregtől is hallottam a hiradóban meg élőben is mikor feltették a kérdést,miért laknak még mindig a szülővel a fiatalok olyan sokáig,hogy a fiatalok önállótlanok és lusták...az a röhej hogy összes (4-5)haverunk külföldre ment dolgozni,itthon nem volt munkájuk,ebből ketten diplomások voltak,3 barátnőmnek évekig nem volt munkája,családja tartotta.párommal 4 éve vagyunk együtt,1 évig én dolgoztam csak mire talált munkát,most meg én vagyok itthon gyesen.albérletben laktunk,de anyám házába költöztünk,mert már 60 ezer plusz rezsi a 2 szobás,inkább bejár(30 km naponta) nemhiszem hogy lusták vagyunk,eddig mindig csak egyikünk dolgozott,hitelt nem adtak,probálkoztunk házra felvenni.azt nem értem ha régen több generáció élt együtt ez volt a természetes,akkor most miért baj.ma sem könnyű házra is törleszteni,meg gyereket nevelni,de párom is 2 évet lenyomott gumigyárba 50 fokba,mégis okoskodott neki mamája,hogy a régiek tudtták mi a munka.nem érzem hogy lusták lennénk,az idősek nem ismerik az itthoni helyzetet,hogy sinte félretenni se tudunk,vagy egész életünkben törlesztünk?és akkor még ujitani is kell közben csináltatni...
2016. okt. 3. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem mind ilyen, de vannak ilyen zsémbes öregek. Az én nagyapám is mondott olyanokat h 'továbbtanulnak mert dolgozni lusták', egy öregasszony meg lustának nevezett mert ő az én koromban 7/7 napon 12+ órákat dolgozott (vénségére egyedül az itallal).
2016. okt. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A hírekbe a szélsőségeseket ragadják ki. Az idősek sem mind olyanok, amilyeneket kiemelnek.

Megjegyzem, valóban vannak olyan fiatalok, akik önállótlanok, lusták, és ezért laknak otthon a "mamahotel" nevű intézményben. Véleményem szerint ez nevelési hiba, de ezt csak amiatt mondom, amiket látok ilyeneknél, szóval a saját környezetemből indulok ki.

Meg vannak, akik nem emiatt laknak együtt a szülőkkel, hanem mert pl. egymást segítik kölcsönösen, így egyszerűbb, jól megvannak, az öregek sincsenek egyedül, a fiataloknak is van segítség, persze ehhez az kell, hogy erre az együtt élő generációk nyitottak legyenek, toleránsak legyenek egymással, és legyen elegendő lakótér (azért pl. egy 3 szobás panelba bezsúfolódni több felnőtt generációnak hosszú távon nem biztos, hogy olyan jó, de mondjuk ha van egy nagy családi ház, aminél ki lehet alakítani külön lakrészt, vagy ikerház, vagy több generációs ház, ott már nincsenek úgy összezárva), esetleg a kényszer hozta, mert mondjuk beteget kell gondozni (mindegy, hogy az idős vagy a fiatal az, mindkét verzióra ismerek élő példát).


Szóval a híreknek mondjuk egy része a valóságra támaszkodik, de ehhez rakj hozzá, mondjuk úgy, hogy alapvetően az a néhány verzió létezik többségében, amit pár sorral fentebb felvázoltam.

2016. okt. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az emberek szeretik elfelejteni hogy ők is voltak fiatalok.


Ott van például az apám, akit 50 pár évesen vitt el az alkohol.


Már gyerekkoromban azt kaptam, hogy "tanulj, mert dolgozni sosem fogsz". Számára a munka egyenlő volt a kétkezi munkával. Hozzá kell tenni, fél életemben azt hallgattam, mennyire bánják, hogy ők nem tanultak anno tovább mikor volt lehetőség.


Vagy folyamatosan megkaptam, hogy nekem sosem lesz házam, bezzeg ő felépítette...csak azt felejti el hozzátenni, hogy ehhez kellett az, hogy 30 éves koráig a nagyszüleimnél lakhassanak és gürcöljenek, spóroljanak mint az állat. Nekem meg lehetőségem sincs ezt megtenni, a fél fizetésem albérletre megy el.

2016. okt. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!