Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van esélyem? Vagy tényleg...

Van esélyem? Vagy tényleg ennyire kilátástalan a helyzet?

Figyelt kérdés
Bár még érettségim sincs, és a 12. évfolyamtól messze állok, de teljes jövőképem van. Szeretnék két gyereket, és egy szép kertvárosi házat. Azonban gondolkozok, és azon agyalok, hogy ez most csak az én álmom, vagy tényleg meg is valósítható? Nem a leggazdagabb körökből származok, én középosztálybelinek gondolom magam. Tanári állást szeretnék a későbbiekben. Esélyem van arra, hogy azzal a fizetéssel majd ezeket a dolgokat valóra válthatom? Vagy ne is álmodjak semmit, és szokjam meg a gondolatot, hogy majd albérletben halok meg?
2016. okt. 4. 22:45
 1/5 egybaba ***** válasza:
100%
A legtöbb tanár ne mtud városban elhelyezkedni. Ha beéred egy falusi iskolával simán lehet kertes házad. Sok helyen még szolgálati lakást is adnak, szóval még megvenned se kell. Városon más a helyzet. A városi kertvárosi házak egyre drágábbak, és a városokban elég nehéz tanárként fix álláshoz jutni egy iskolában. Persze ha maszekba vagy nyelvtanár megint más a helyzet. Főleg ha keresett nyelvet tanítasz pl kínait.
2016. okt. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

Kimatekozhatjuk.

Egy közepes kertes ház 50 milla körül van.Ezt elosztjuk 2vel,mert mondjuk felesben veszed majd a férjeddel 30 éves korodban.

Ha 18 éves korodtól dolgozol,akkor nagyjából havi 350eret kell félreraknod a házra 30 éves korodig.

Egy mai középosztálybeli rétegbe sorolható ember keres nagyjából havi nettó 5-700ezret,úgyhogy ebből még akár meg is valósítható.

A tanárok viszont 130 körül kapnak havonta.

A másik lehetőség a hitel,vagyis hogy eladod lelked 30-40 évre egy házért.

Ilyet ismerek sokat,beüt a krach aztán mondjuk a férjnek ki kell mennie külföldezni hétfőtől péntekig,hogy fizetni tudják a ház törlesztőt különben kirakják a családot.

2016. okt. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális, és segítőkész válaszokat!

De egy normális kertes családi ház ára felénk 16 millió körül van. A településünkön egyébként még a medencés ház is 20 millió körül kering.

2016. okt. 4. 23:10
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Ha vidéki vagy akkor van esély.

Mert én pest környékéből indultam ki.

Pesten egy 60nm-es panel lakás kerül 16 millába.

2016. okt. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kóboráramszelidítő válasza:
100%

:) Mire te tanár leszel... lehet, hogy már pénz sem lesz :)

Tartsd csak ébren magadban mindig ezt a jövő képet, és tanulj, dolgozz ennek szellemében!

Én valamikor régen azt gondoltam "álmodtam", hogy majd olyan szerviz autóval mindenhova eljáró szerelő leszek, mert nekik milyen jó is.

És képzeld el, az lettem.

És tényleg jó!

És ez nem vicc!

2016. okt. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!