Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen Románia?

Miért ilyen Románia?

Figyelt kérdés

Voltam tegnap Nagyváradon,és nagyon meglepődtem amiket ott láttam.

-Minden második háznak le van hullva a vakolata.A házak többsége romos.

-Az emberek ízléstelen régies ruhákban az utcán.

-Nők többsége agyon volt sminkelve,erős rikító rúzs stb...

-Ami fura volt hogy autók terén nagyon fejlettek.



2016. okt. 9. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Maga a román nép volt mindig ilyen alacsonyrendű félvad, ne csodálkozz, ha az országuk szarfészek volt mindig is. Nicholai Caucescou uralma meg rátett erre még egy lapáttal.

Autók terén fejlettek? LOL :DDD Tudnék mesélni a fa-Trabantról meg a kéményes buszról :DDD

2016. okt. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
93%
Én Nagyváradon élek,jól érzem itt magam.Szerintem egy szép város,van ennél rosszabb is. Nyilván nem egy Budapest. Az egész várost bejártad,vagy csak a város egy részén voltál?
2016. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azon is megdöbbentem milyen régi villamosuk van...
2016. okt. 9. 15:21
 4/6 anonim válasza:
Igen,vannak régi villamosaink,de nem csak Váradon :)
2016. okt. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

sok a régi ház, amiknek felújítására nincs pénz, max csak ilyen eu-s, mint ami nálunk is van. (őszintén nagyon sajnálom a helyet. Előbb elcsatolták, aztán a sok szép szecessziós épület romhalmaz közeli állapotba került, amit ha felújítanak is, az is csak állagmegóvás, a díszes festmények, amik a magyar szecessziót jellemzik, már ritkán kerülnek újra az épületekre :( Manapság szinte hihetetlen, hogy Ady Párizshoz hasonlíthatta a várost, mert olyan szép volt :( )


A csóróságot-kivagyiságot(smink,autó) pedig a társadalom lezüllöttségét mutathatja. Én egyértelműen a nyugatias demokráciában működésképtelen, szocializmus hagyatékának tulajdonítom ezeket, tehát sok jó elveszett a szoci időkből, és helyére sok rossz jött nyugatról, a jó dolgok pedig elsiklanak felettünk. A társadalom nem képes átrendeződni, egy köztes romhalmaz állapotban van a keleti blokk. Finnek talán jó példa rá, hogyan lehet oktatással megreformálni egy egész ország társadalmát-gazdaságát!

2016. okt. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%
hát most csak úgy random ledobtam a google utcanézetet, nekem nem csapta ki a biztosítékot a város. Ilyen nyugat-magyarban is látok tucatszám. sőt, itt sok ház még szarabb állapotban van :/
2016. okt. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!