Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A kinai emberek az európai...

A kinai emberek az európai embereket látják egyformának?

Figyelt kérdés
szerintetek?

2016. okt. 14. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem én nem látok őket egyformának
2016. okt. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Ha én látok három németjuhászt az utcán és később megkérdezik hogy mi volt az ismertetőjegyük, nem fogom megmondani mert nekem egyformák.

Ha viszont menhelyen dolgozom 10 éve és állandóan kutyákkal foglalkozom, jobban rááll az agyam a különbözőségeikre. Ugyanez igaz a nem ismerős arcokra is. Mi fehér embereket látunk egész életünkben, elvétve más népeket. A feketék Afrikában feketéket látnak, így nekik a fehérek arcát nehéz megjegyezni. Aki viszont vegyesen él feketék és fehérek között, az könnyebben jegyzi meg az arcukat is. Végeztek kutatásokat is erről, a másik népcsoport arca láttán sokkal kisebb aktivitás volt tapasztalható a frontális lebenyben, tehát nem emlékeztek rá annyira az alanyok.

Ha viszont szokatlan arckifejezést használtak ugyanott, akkor könnyebben ismerték fel a másik népcsoportot is.

2016. okt. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vannak olyan érdekes krumplifejű emberek bármiféle kis arcvonás nélkül, fehérként se lehet megkülönböztetni őket.

Van pl 3 fiú unokatesóm ebből a jellegzetes arcvonásmentes típusból, nem ikrek mégis mindig összekeverjük őket.

Nem győztem bocsánatot kérni h bocsi de nem tudlak megkülönböztetni titeket(arcvonások híján :D)

És ami még rosszabb, a nevük is az a faék egyszerűségű tucatnév.

2016. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkodtam. De szerintem nem, elvégre is a kaukázusi embereknek sokkal több egyéni ismertetőjele lehet, akárhogy is nézzük. Pl. már csak a hajszín, hajforma, szemszín, szemforma is nagyon sokféle lehet, míg náluk ha nem is egyforma, de elég hasonló. Meg szerintem az arcvonásaink is változatosabbak. Én tényleg próbáltam elvonatkoztatni az európai látásmódomtól amikor ezen gondolkodtam, de ez így van szerintem.
2016. okt. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Na, rákerestem, írták egy páran, hogy egyformának tűnnek neki a fehér emberek, szóval lehet, hogy nincs igazam. :D

2016. okt. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok ázsiaitól hallottam már hogy neki egyforma a fehér ember de szerintem ez azért lehet mert más alapján különböztetjük meg egymást, pl a fehérek haj/szem alapján ami ugye ázsiában egyformább, ők meg lehet hogy pl száj és állkapocs alapján ami meg nálunk hasonlóbb.
2016. okt. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!