Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Otthagyjam az egyetemet?

Otthagyjam az egyetemet?

Figyelt kérdés
Anno eleve csak azért jele tkeztem egyetemre hogy a szüleim békénhagyjanak. Mondom, úgyse vesznek fel. Felvettek. Állami levelező szak. Viszont csak találomra választottam egy érdekesebbnek hangzót. Nem azt mondom hogy nem érdekes, de valahogy nem az én világom, nem tudom elképzelni benne az életem. Meg eggyáltalán tanulni sem akarok most, semmi motivációm hozzá. Jelenleg dolgozom mellette. Azon golndolkozom ott kéne hagyni, idén dolgozom jövőre meg elmegyek valaminek. Csakhogy fogalmam sincs mit tanuljak. Evek alatt sem tudtam kitalálni. Hogy találjam ki? Hagyjam ott az egyetemet? Vagy mit csináljak mert teljesen tanácstalan vagyok. A pénzem sem akarom pazarolni az egyetemre mikor alig érdekel. De mit tanuljak helyette?

2016. okt. 19. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezek szerint itt állsz 19 évesen, és semmi nem érdekel.


Akkor ne tanulj, minek? Végigszenvedsz valami alibiszakot és maximum munkanélküli leszel a kettes diplomáddal, extra tudás és elhivatottság nélkül. Tanulj szakmát és dolgozz.

2016. okt. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A helyedben ott hagynám. Teljesen felesleges pénz, idő, támogatott állami félév pocsékolás. Főleg, ha nem is akarsz ebben dolgozni.

Nézd végig a szakokat. Ami legjobban megéri : informatikus, mérnök, üzleti, nyelvi szakok. Ausztriában még ezek is: kémia, biológia, egészségügy.

Okj közül : ápoló (külföld), könyvelő, szakács.

Nem hiszem el, hogy valakit semmi nem érdekel.

2016. okt. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"De mit tanuljak helyette?"

Nem tudjuk, most mit tanulsz, nem tudjuk abból lehetne-e olyan irányt venni, ami érdekel, nem tudjuk, mi lelkesít, hogyan segítsünk?

2016. okt. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attol fugg, milyen egyetem. Ha mondjuk orvosi, akkor tenyleg hagyd ott, m egy orvosi diplomaval nem nagyon lehet mast csinalni. Esetleg, ha elvegzel utana meg vmi marketing/uzleti szakot, akkor sales, de ennyi. Ha mondjuk vmi olyan egyetem, ami eleg tag teret enged, akkor azt ne hagyd ott. En jogot vegeztem, es most sales-ben dolgozom, de akar HR-es pozira is felvettek volna. A jog egy olyan dolog, ami lenyegeben mindenhez kell, tehat egy aduasz a diploma. Ilyen lehet akar a kozgaz is. Szoval attol fugg, milyen egyetem, de en a helyedben inkabb elvegeznem, m egy diploma sosem art :)
2016. okt. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd ott. Ha újra kezdhetném, nem jönnék egyetemre. Pedig engem érdekel a szakom. De a tanultak nagy része egyszerűen felesleges a tényleges munka szempontjából, rengeteg lemondással járt a dolog és a tanárok egy része csak szívatja az embert tényleges tanítás helyett.

Szerintem menj külföldre dolgozni. Egyrészt, új dolgokat tapasztalsz meg. Másrészt, előrébb fogsz tartani pénz terén, mint egyetemmel.

2016. okt. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Crisopher ***** válasza:
Hagyd ott. Hidd el, minél korábban - annál jobb, ne használd el az állami féléveidet. Ha nem érdekel az egész, akkor tényleg ne tanuld. Nekem se sikerült elsőre jó helyre kerülnöm, de én halogattam a döntést, és így két államilag támogatott félévem elveszett, ami most jól jönne... Kerestem én is másik szakot, ami tényleg érdekel, és amiben tényleg jó vagyok. Én azt mondom: ne tanulj olyat, ami nem érdekel, mert tényleg csak szenvedés úgy az egész.
2016. okt. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!