Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire normális, hogy már...

Mennyire normális, hogy már most 19 évesen megutáltam az alkoholt és a többi drogot?

Figyelt kérdés
17 évesen kezdtem iszogatni, de soha sem esett igazán jól, mindig is utáltam az alkohol ízét csak a beb*szás miatt fogyasztottam. Aztán tavaly ősszel volt egy nagyon durva berúgásom, ami után a kórházban ébredtem (ugyan mint kiderült alkohol mérgezésem nem volt). Ezen alkalom óta nem vagyok képes meginni a tömény alkoholokat, már a szaguktól is öklendeznem kell. Most augusztusban pedig ismét szétcsaptam magam, ezúttal viszont sört fogyasztottam, azóta semmit nem akarok inni. Nem hiányzik, van 1-2 barátom akik piszkálnak ezzel, hogy most kéne kiélnem magam meg, hogy ilyen fiatalon inni kell... Stb. Olyan különcnek érzem magam emiatt, mert tényleg minden barátom, ismerősöm fogyaszt alkoholt, most mentem egyetemre és itt még durvább szinten megy a piálás, vannak akik lyukas órákban is kocsmázni járnak. Tényleg gáz, hogy már semmit nem iszom? Illetve nem is dohányzom, kávézni sem szoktam és semmilyen egyéb drogot nem akarok már kipróbálni pl. fű. Konkrétan egy haverom van aki így gondolkodik. Ti, hogy vagytok ezzel?
2016. okt. 21. 09:17
 1/3 anonim ***** válasza:

22 vagyok. Egy kezemen megtudom számolni, hogy hányszor ittam. Még be sem rúgtam(sajnos? elég jól bírom az alkoholt). Ennek ellenére nem érzek hiányt az életemben.

Egyetemre járok, voltak barátnőim, most is van, vannak barátaim.

Drogokat meg soha nem próbáltam.


Az, hogy fiatalként kiéled magad nem azt jelenti, hogy leamortizálod a tested. Lehet bulizni ivás nélkül is. Tartalmas programokat átélni.

Csak könnyebb kifogásokat keresni, mint szembe menni az árral, és úgy élni ahogy Te szeretnél!

2016. okt. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem az a normális, hogy az ember 25 éves korára szatyorban cipeli a máját, csak mert míg fiatal, kötelezően ki kell élnie magát. A normális az, ha kipróbálod a dolgoka, ha hajt a kíváncsiság, és ha nem tetszik, elhagyod. Ha tetszik, akkor meg mindegy.
2016. okt. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező, két fajta ember van. Aki MINDENRE talál indokot, hogy igyon (vagy éppen drogozzon, ez most mindegy is). És a másik, aki mindenre talál indokot, hogy most NE igyon.


Az első eset, aki minden miatt indokot talál az ivásra, az iszik, ha valami rossz dolog éri. Nem, nem megoldja a problémáját. Nem megbeszéli otthon (vagy akárkivel). Hanem az alkohol áldott tudatlanságába menekül. Ha szomorú, ha rossz kedve van, ha bánatos, ő akkor iszik, teszi tönkre a szervezetét. Az egyetlen egy testét teszi tönkre, amit az élet adott! Tudod, ez nem számítógépes játék, ahol az embernek több élete van! Itt nincsenek élet dobozok, itt ha tönkrecseszed magad, akkor úgy jártál, akkor cseszheted az életedet is. Aztán van, amikor valami jó dolog éri. Boldog, örül, de ő erre is inni akar! Hát mi a francnak kéne berúgni, ha boldog? Nem pont örülnie kéne, és kiélvezni azt, hogy ő most boldog? Miért akarja elfelejteni az egészet egy hatalmas részeg buli közepette? Nem lenne jobb, ha jó emlékként megmaradna neki, hogy ő most boldog?


"van 1-2 barátom akik piszkálnak ezzel, hogy most kéne kiélnem magam meg, hogy ilyen fiatalon inni kell..."


Na ez az! Most arra fogják, hogy igyon aki fiatal.. mintha a középkorú emberek nem innának! Ez emberfüggő, az alkohol egy pocsék dolog! Sem az íze nem jó, sem a hatásai! Az élet SZAR, de csak úgy lehet jobbá tenni, ha józanok vagyunk!


"Tényleg gáz, hogy már semmit nem iszom?"


Nem, ez nem gáz. Az a gáz, hogy mindenki méreggel cseszi tönkre a szervezetét, hogy egy álomba meneküljön, hogy jobb legyen az a szar felépített világa, aminek ők írják a szabályait. Az világban nincs olyan szabály, hogy az élet szar, csupán mi tesszük azzá azzal, hogy a személyiségünk megváltoztatása helyett az alkoholba menekülünk, mintha az bármire is megoldás lenne.

2016. okt. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!