Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a szüleim nem túl...

Szerintetek a szüleim nem túl szigorúak?

Figyelt kérdés

Sminkelés:Nemigazán engedik csak átlátszó szájfényt meg esetleg nagyon pici szempillaspirált minimális mennyiségben

Öltözködés:Apám rámszól ha minigatyában mászkálok nyáron mert az szerinte túl kihívó. Igen ő egy kicsit konzervatívabb

Mászkálás:A héten összesen 1 és fél órát adott anya amit eltölthetek a barátaimmal hétvégén,kizárólag tanulás után

Bulizás:Bulizni nem járhatok még mert szerintük egy 15 éves kislány nem odavaló. Sötétedés előtt haza kell érnem emiatt nem sokáig lehetek kinn.

Facebookozás:Napi 1 órát gépezhetek és anya megnézi a Facebook üzeneteimet mert nem szeretné h idegenekkel cseteljek ja és 13 éves korom óta lehetett Facebookom.

Tanulás:a 4-es átlagot elvárják tőlem ha rossz jegyet kapok leszidnak.

Lefekvés:hétközben fél 10-ig maradhatok fenn. Hétvégén éjfélig olvashatok egy könyvet.



2016. okt. 26. 06:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen normális szüleid vannak. Egy dolgot kivéve: ez pedig a Facebook üzenetek elolvasása.


A többi teljesen rendben van.

2016. okt. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Na tudod, mit? Elmondom, milyen a szigorú szülő, az anyémek pl:

Sminkelés: 15 évesen szó sem lehetett róla.

Öltözködés: semmi feltűnő ruhát nem engedtek, igaz, én nem is akartam semmi rövidet felvenni.

Mászkálás: nulla, max. az iskolából haza.

Bulizás: nulla, soha nem engedtek sehova. Barátaim nem is voltak, csak az iskolában, és csak ott találkoztam velük máshol nem.

felnőttkoromban voltam először diszkóban.

Facebookozás: a mi korunkban még nem volt, de a faterom a mai napig sík ideg, ha bárki a családból 2 percre leül a gép elé, szóval sejtéseim vannak azért, hogy mi lett volna.

Tanulás: a színötös átlagot elvárták tőlem, ha négyest kaptam volt hogy azért is megvertek.

Lefekvés: 10-ig fel lehetett lenni, mert a tanulás különórák mellett nyilván eltart addig.


Na ez a szigorú szülő.

2016. okt. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Igen, a te szüleid normális felfogású emberek, akik nem egy tinipi*t akarnak nevelni belőled, hanem felnőtt nőt
2016. okt. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem szigorúak, nekem korrektnek tűnnek a szabályok. Gondolom az üziket nem olvassák el részletesen, csak rápillantanak, hogy kivel beszélgetsz a te érdekedben.
2016. okt. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
74%
Istenem mennyit picsogsz. Ez neked szigorúság? Szigorúbb szülőket érdemelnél. Még kis fik@ vagy, de már egy tonna sminket meg kevés ruhát hordanál. Ribizli.
2016. okt. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%

Látszik hogy a válaszolók sem sűrűn hagyják el a lakást. Ez egyáltalán nem normális.


Az még okés hogy nem járhatsz 15 évesen bulizni és minigatyát sem hordhatsz, de 15 évesen napi egy óra gépezés, a Facebook üzenetek ellenőrzése, és a heti másfél óra nem tudom mi, ha nem szigor.


Egy 15 éves lánynak már bőven van igénye a magánéletre, a szórakozásra.

2016. okt. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Szigorunak szamitanak, de csak mert a mai 15 evesek szulei kb szrnak a gyerekre, igy azok koran ribive vagy arcoskodo sracca valtoznak, a suliban bukdacsolnak, nincs jovokepuk. Nem mind, de 80%uk!!!

A te szuleid kicsit tulfeltenek, de meg mindig jobb, mintha le se ... erted.

En 10 eve voltam 15, nem fbztem, ( myvip se), de engedtek pl msnezni, nem voltak a jegyekkel szigoruak, anelkul is meg volt a 4es atlag. Probalj sajatjaiddal beszelni.

2016. okt. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Nekem csak az tunik hulyesegnek,hogy meg van szabva, hogy hetente csak egy és fel orat tolthetsz baratokkal. Ha nem csinaltok hulyesegeket akkor miert ne tolthetnetek tobb idot egyutt. Amugy tobbit megertem.
2016. okt. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Szinte teljesen normálisnak mondanám. Három dologgal akadt egy kis gondom:

- "Mászkálás:A héten összesen 1 és fél órát adott anya amit eltölthetek a barátaimmal hétvégén,kizárólag tanulás után" "Sötétedés előtt haza kell érnem emiatt nem sokáig lehetek kinn. " Valamilyen szinten jogos, de ha készen vagy a tanulással és otthon sem kell már többet segíteni, mi a fenéért ne lóghatnál a barátaiddal? Télen ráadásul iszonyat korán sötétedik. Szigorúság, féltés és elvek ide vagy oda, vannak olyan csapatépítő dolgok, amiből egy kamasznak nem kéne kimaradnia, különben elidegenedik a barátaitól. (Pont belefutottam egy ilyenbe kamaszkoromban, nem volt jó, hogy mindenki arról beszélt hetekig, amiben én nem vehettem részt.)

- "Bulizás:Bulizni nem járhatok még" Ehhez mondjuk nem árt ismerni a saját gyerekét az embernek. De sok esetben az, hogy a szülő tilt valamit csak még izgalmasabbá, még vonzóbbá teszi a dolgot. Aztán, ha ezek egyszer kikerülnek szülői kontroll alól, elkezdődnek a problémák. (Így készülnek azok az egyetemisták, akik több időt töltenek bulikban, kocsmákban, mint tanórán.)

- "anya megnézi a Facebook üzeneteimet mert nem szeretné h idegenekkel cseteljek" Oké. Persze. Anyuci félti a kicsi lányát a perverzektől, szatíroktól, tapíroktól... Tök jogos. Ráadásul a statisztikák szerint iszonyat hülyék/tájékozatlanok a fiatalok ilyen szempontból.

Azt viszont a szülők elfelejtik, hogy az ő felelősségük lenne megtanítani a gyereküket a biztonságos internethasználatra: kit jelölünk vissza, kivel állunk szóba, milyen képet rakunk ki, milyen információkat adunk ki magunkról stb.

Amúgy van egy olyan, hogy [link] Az embereik előadásokat tartanak a biztonságos internethasználatról, tanároknak, diákoknak, szülőknek, korosztálynak megfelelően, élvezhetően, ráadásul tök ingyen, csak kérni kell. (Szerintem a tanáraitok nem utálnák, ha megkérnétek őket, hogy szánjanak erre néhány órát, mondjuk valamelyik szünet előtt, amikor komolyabb tanulás már úgysem lenne.)


"a 4-es átlagot elvárják tőlem ha rossz jegyet kapok leszidnak"

Mert a jövőd múlik rajta. A francos tananyagok egymásra épülnek, ha egyszer elveszted a fonalat, nagyon nehéz felvenni. Minél jobban elcseszed a jegyeidet, annál kevesebb lesz a választási lehetőséged, amikor pályát kellene választanod.

2016. okt. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%
15 évesen hova akarsz te sminkelni meg minigatyát felhúzni?? Két dolog van, amivel nem értek egyet, én azt a heti másfél órát a barátokkal keveslem. Még ha suliban együtt is vagytok. Nem hiszem, hogy ennyi tanulnivaló lenne. Én azért ezen lazítanék, mert ebben a korban a szociális élet is legalább annyira fontos, de persze nem úgy, hogy a tanulás rovására menjen. Illetve amivel egyáltalán nem értek egyet, az a facebook üzik elolvasása. Még ha 15 éves is vagy, és te vagy a gyerek, ennyi tiszteletet és bizalmat adhatnának neked, mert magánszférára neked is szükséged van. Gondolom nem adtál eddig okot arra, hogy ennyire ne bízzanak benned.
2016. okt. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!