Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szigorúak a szüleim, mit tegyek?

Szigorúak a szüleim, mit tegyek?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, egyetemista és a szüleim alig engednek el valahova. Ha el is engednek max 9ig ülhetek. Nagy ritkán bulikba de onnan is sokkal hamarább kell haza menjek. Mindig kifogásokat találnak ki hogy ne menjek. Jól tanulok, soha semmi probléma nem volt velem, rendes, normális barátaim vannak. A testvérem 25 éves, és vele is ugyan így viselkednek. Apum sokszor kötődik velünk, vagyis addig heccel minket ameddig fel nem mérgelődünk és vissza mondunk hogy fejezze már be. Olyankor nagyon agresszíven viselkedik ( ránk emeli a kezét, azt mondja hogy szembe köplek stb). Már szeretnék úgy társaságba menni hogy ne kelljen olyan korán eljöjjek és nézzem az órámat hogy nehogy elkéssek. Tudom hogy féltenek és azért csinálják de azért néha jó lenne kicsit többet ülni. Már sokszor próbáltam beszélni velük de eredménytelen a helyzet. Mit csináljak hogy jobb legyen?
2016. júl. 28. 15:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

A sarkadra kellett volna állni már 15-17 évesen. Akkor nem nőttek volna így rád. Én 19 évesen bármeddig maradhatok bárhol, csak annyi a fontos anyáéknak, hogy tudni akarnak róla, merre vagyok, mikor jövök. Általában csak mondom, hogy ha nincs semmi fontos családi program, nem leszek itthon ekkor és ekkor, ettől eddig.

19L

2016. júl. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Most ez komoly? Mond,hogy elmesz bulizni es majd jossz,ennyi. 21-evesen nem tartozol elszamolassal a szuleidnek. Meg 25eves novered, te jo eg. Menjetek el bulizni ,ne foglalkozzatok mar a szulok baromsagaval.

Remelem csak kamu kerdea

2016. júl. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
91%
Nálam is ez volt a helyzet csak én "fellázadtam" 17 évesen , és rájöttek , hogy jobb ha elengednek. A lényeg , hogy egyszer menj el 1-2 fontos embernek mond meg az igazat ,szülőknek kamuzz reggel meg hazamész. Lesz nagy lebaxás , de ezt 1-2x megcsinálod látják , hogy nincs gond ha elengednek megmondod hogy hova és ennyi nekem bejött.
2016. júl. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
A testvéredről kiindulva, aki 25 éves, 30évesen sem fognak elengedni. Felnőtt nő vagy, mondd el nekik. "Szembe köplek" nagyon alpári. Én elmennék kollégiumba, albérletbe, bárhova.
2016. júl. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Sajna megéred a pénzed. Ha nem mersz a sarkadra állni, mert félsz a következményektől, akkor felesleges bármiről beszélnünk.

Vagy leülteted őket, elmagyarázod nekik, hogyha még nem tűnt volna fel, akkor felnőtt ember vagy és oda mész, ahova akarsz, vagy - bár nem vagyok a drasztikus megoldások híve, inkább a kompromisszumokat szeretem - fogod szépen a kis cuccod és elköltözöl otthonról.

2016. júl. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

pont te látod,hogy a szüleid nem normálisak + nem fogják abba hagyni, mert a 25 éves nővéreddel is ezt csinálják.

nem nagyon van más megoldás azon kívül,hogy a sarkadra állsz és ahogy tudsz elköltözöl. sokan laknak már külön 21 évesen .egyetem mellett is lehet dolgozni. inkább végezz egy évvel később a csúszások miatt, mint hogy ilyen légkörben kelljen lenned.

14 évesen lenne normális,hogy este 9-ig mehetsz el. utána már nem nagyon,főleg nem 21 évesen.

a fizikai és lelki erőszak meg csak hab a tortán.

2016. júl. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%
16 éves vagyok és maradhatok bármeddig... sokszor hajnal 4-kor esek haza, vagy 3-kor, volt már hogy másnap reggel 10re. 21 évesen azért nemár. állj ki magadért, ne menj haza időre felnőtt vagy
2016. júl. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%

Az utolso meg a masik veglet. :)

En a 16-eves lanyom nem engednem masnapig bulizni...

2016. júl. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Állj már ki végre magadért!

Egyébként ezek a sorok mit jelentenek?

" de azért néha jó lenne kicsit többet ülni." ezt hogy érted?"

"Ha el is engednek max 9ig ülhetek."

2016. júl. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
96%

21 éves felnőtt nő vagy..

amit írtál az alapján neked csapnivaló szüleid vannak, akik nem tudják mi az élet. az egy dolog, hogy tisztelned kell őket, mert bizonyára sokat köszönhetsz nekik, de ilyet ettől még apád nem engedhetne meg magának, hogy azt mondja: "szembe köplek" ez a legalja..

most vagy fiatal most kéne élned.. nem otthon csüggedni és befásulni.

költözz el otthonról. nem lesz könnyű, de legalább lesz életed.

25f

2016. júl. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!