Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen szigorúak, és...

Miért ilyen szigorúak, és miért csesznek le mindenért a szüleim?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok,szakközépsuliban harmadikos.Mivel falun lakunk és vállalkozásunk van elvárják,hogy segítsek amit én próbálok is teljesíteni.Viszont nagyon sokszor van az hogyha valamait elfelejtek(és itt legyen szó bármirôl)akkor egyből azzal jönnek hogy Én mindig lesz@rok mindent és hogy önző vagyok mert a csak a saját dolgaimmal foglalkozok amik természetesen nem mennek ki a fejemből.Jó tanuló vagyok (és vannak céljaim is az életben),de ha becsúszik egy rossz jegy akkor egyből azzal jönnek hogy miért nem tanultam(mert akkor ugye nem kaptam volna szekàt).Esténként mindig nyolc órakor takarodó van,ha kések a lefekvésben akkor megvonják a zsebpénzemet.A mostani eset például a nyelvvizsga.Készülök rá mert nem megy olyan fényesen az angol,viszont állandóan azzal jönnek hogy soha nem kérek segítséget,mert szerintük nem sokaknak adatik meg hogy a szülei tudnak segíteni ilyen téren.A másik téma a barátnőm.Bírják őt tényleg viszont azzal szekálnak mostanában hogy mindig akkor találkozok vele amikor neki jó,és szerintük amikor ő csettint én ott vagyok,viszont ez nem igaz.Egy szónak is száz a vége,elvárják tőlem hogy mindig mindent úgy csináljak mint egy felnőtt,soha ne felejtsek el semmit,mindenből kitűnő legyek.Elmondásuk szerint nem szekálni akarnak,hanem egy életképes,sikeres embert akarnak belőlem nevelni,de én egyszerűen nem tudok mindent száz százalékra teljesíteni.Elnézést kérek a hosszú leírásért,de ezt csak így tudtam kifejteni.
2016. jún. 6. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Eléggé általános a dolog, a jó gyereket többet piszkálják hogy miért nem tökéletes.


Próbáltad már átbeszélni velük ezt a témát? Hogy irreális a 8kor takarodó úgy hogy egy pár hónap és felnőtt leszel?

Meg ha elfelejtesz valami akkor nem leb*szni kell, hanem emlékeztetni?

Barátnővel kapcsolatban: Miért, neked rosszkor találkoztok? Azt akarják elvárni, hogy olyankor találkozzatok, amikor a barátnőd rossz? :D

Erre mit mondanak? Megtudnak neked szavazni egy kis bizalmat? :)

2016. jún. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Nekem anyum ilyen,úgyhogy megértelek.Pedig én már 20 vagyok,egyetemre járok,2 nyelvvizsgám is van,de mindenbe beleköt...tudom,hogy látja bennem a lehetőséget és ki akarja hozni belőlem a maximumot,de ez a folytonos elégedetlenkedés inkább csak elveszi a kedvem a dolgoktól:/ Sajnos ezzel nem tudsz mit csinálni,amíg velük élsz,el kell viselni...de nem kell nekik mindenben megfelelni,ez a te életed.
2016. jún. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért, mert most lépsz a felnőttkorba és stresszesek. sok szülő azt hiszi, hogy ilyenkor a gyerek mintegy "megmérettetik", és azt szeretnék, hogy a rajtad végzett rengeteg munkájuk, hogy mint írtad, életképes és sikeres emberré neveltek, úgy csillogjon rajtad, mint az ő dicsőségük. Ha valami nem úgy van, ahogy ők eltervezték, az hiba a mátrixban, csorba a tökéletesnek tervezett gyerek csillogásán, ezért szekálnak, hogy minden úgy történjék, ahogy az általuk elképzelt jövődben meg van írva. Idővel talán rájönnek, hogy nem az tesz egy embert életképessé és sikeressé, ha vakon követi a szülők parancsait. De ez nem következik be olyan hamar, pár évet még biztosan várnod kell, mire elismernek, mint önálló embert. Addig is igyekezz megtalálni egy középutat, tanulj, légy készséges a munkában, amit elvárnak tőled, de ne engedd, hogy ugráltassanak, legyen saját életed is.

Hasonló szülőkkel megáldott ember lévén ennyit tudnék tanácsolni.

2016. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat,zöld pacsi ment.Kissé úgy érzem,hogy ezek a fejmosós délutánok(amikor az összegyűlt bajokat kifejtik)rontják a hangulatomat,azonban motiválnak is,hogy tényleg akkor most csináljunk mindent rendesen.De ez a motiváció hamar elszáll és nem tudom hogy miért..??
2016. jún. 6. 19:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az előre tervezés sokat segíthet. Mindig beszéljétek meg, mit kell a vállalkozásban legközelebb csinálni, és mit terveztél a barátnőddel. így könnyebb egyezteteni. Anno kamaszként nekem is sok gondot jelentett ez a " a munkát észre kell venni" szemlélet, meg az utolsó pillanatban bejelentett és az én terveimet természetesen felülíró családi igények.

meg kell tanulnod alkudni, megvédeni a saját terveidet, és a szülőktől is elvárható, hogy tervezhető legyen az általuk rád bízott feladat, vagy legyen mindig ugyanaz, és akkor az naponta a tiéd, vagy ha kampányszerű, akkor amint a felnőtt erődet igénybe veszik, úgy a felnőtt fiuk is tervezhesse egyeztethesse a tennivelóit egymással.

2016. jún. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

A feszültséget mindig azon vezetik le, aki nem üt vissza. Ennyi az oka.

A felsorolt dolgok mondvacsinált indokaik csak, ha nem ezek lennének a jellemzőid, akkor mással szekálnának.

2016. jún. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én biztos nem feküdnék le 8kor. Akkor jövök el az iskolából. 16F
2016. jún. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!