Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kisebbségi komplexus vagy ez...

Kisebbségi komplexus vagy ez még normális?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta tartok a nálam felettem állóktól. Régen a tanároktól, most a főnökömtől, és szinte minden embertől, aki magasabb pozícióba van nálam (vagyis gyakorlatilag mindenki), akár másik cégnél is. Nem az hogy félek tőlük, némelyiket kedvelem és csodálom, némelyiket utálom, de minddel távolságtartó vagyok, nem merek beszélgetni velük. Úgy érzem mint régen feleléskor, ha hozzám szólnak. Például a céges rendezvények is nagyon kínosak nekem. Észrevettem, hogy ez sok embernek nem okoz problémát, munkán kívül simán beszélget akár a takarító is a főnökkel személyes dolgokról, de nekem nem megy. Úgy érzem mintha nem egy szintén lennénk.

Ez normális szerintetek? Vagy nekem van kisebbségi komplexus?


2016. nov. 27. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden ember ugyan annyira értékes, poziciótól független. Nekem csak az nem tetszik, ha valaki nagyon erőltetetten artikulál, vagy idegen szavakkal dobálózik, az ilyenekkel nem lehet jóízűen beszélgetni. Elég sok magas poziban lévő ilyen.
2016. nov. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyetértek, minden ember egyformán értékes, csak szívesebben beszélgetek rangban hozzám közelebb állóval. Több a közös téma, jobban megértjük egymást, nem érzem azt, hogy lenéz, és hogy bizonyítanom kell, stb.
2016. nov. 27. 13:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel, de ha beszélgetek egy nagyobb góréval, és érzem, h lekezelő, akkor én is az vagyok vele. Le kell tojni őket, teljesen más az életvitelük.
2016. nov. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell személyes dolgokról beszélni.

Hogy kivel érzed egy szinten magad,megér egy misét.

2016. nov. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs kisebbségi komplexusod.

Tegyük helyre a komplexus fogalmát: "tudatalatti vágyak, elképzelések, gátlások összessége"


Benned legfeljebb a saját státuszod adekvát átélése történik, teljesen tudatos módon. Ezt a státuszt te határozod meg. Ha "kevesebbnek" gondolod magad, az önértékelési zavarra utal. Itt mondanám, hogy a társadalmi és/vagy munkahelyi pozíció nem jelenti azt, hogy emberileg kisebb, kevesebb rangú/rendű lennél. Sőt. Nincs is olyan, hogy valaki kevesebb vagy több másnál. Nincs ember, aki vindikálhatja magának a jogot, hogy ezt megítélje.

2016. nov. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pasi vagy?
2016. nov. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!