Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa-lánya kapcsolat 13 éves...

Apa-lánya kapcsolat 13 éves korban. Meddig es hogyan normális?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Véleményekre lenne szükségem. Röviden, egy elvált apukának vagyok a felesége, a lány 13 éves, mi 5 eve vagyunk egyutt. (Megjegyeznem, hogy mar 10 eve elváltak, szóval nem szakítottam szét a családot). Par hónapja kezdődött, hogy a kislány egyik pillanatról a másikra nagyon apas lett. Amikor nalunk van akkor megállás nélkül az apján lóg, ölelgeti, puszilgatja, simogatja. Odabujik melle ha kell, ha nem. Őszinte vagyok mint ahogy a férjemmel is voltam, hogy meglehetősen zavar ez a túlzott, hirtelen apai szeretete. Miert? Mert 5 eve vagyunk egyutt es ugy erzem mindent megtettem azert, hogy jo kapcsolatom legyen a lánnyal, de valahogy sosem alakult ki olyan kapcsolat köztünk, hogy o magátol atolelne vagy csak odabujna hozzam. Szeretem ot, de neha olyan érzésem van mintha direkt csinalna ezt. Mintha a helyemet at akarna venni. Furcsa igy leírva, de ha valaki volt mar hasonló helyzetben akkor értheti mire gondolok. A férjemnek hiába mondom, mert azt hiszi éket akarok verni közéjük. Szó nincs erről, hogy ilyen a fejemben valaha megfordult volna, de bánt. Ugy kell elkepzelnetek, hogy ha autóban ülünk akkor hátulról ölelgeti a volánnál, ha megyünk valahova akkor is, ha otthon vagyunk akkor a kanapén, ha apa feláll es kimegy a nappalibol akkor o is megy utana. Amikor a férjemmel komolyabb témákról beszélgetünk, akkor közbeszól es van olyan, hogy helyettem válaszol a felém feltett kérdésre.Mostanaban mar van olyan, hogy amikor este végzem a munkámmal es odabujnek a ferjemhez a kanapéra akkor nem tudok mert rajta csung es inkább a fotelbe ülök. Szóval nagyon látványos es mar számomra lassan kiakaszto. Nem tudom, hogy meddig számít ez az apan csunges normalisnak. Mit lehet tenni? A lánnyal nem tudnék erről beszélni, mert mint feljebb irtam valahogy nem alakult ki olyan jo viszony. A férjem meg a rosszat feltételezi rolam ebben vagy legalábbis nem veszi észre, hogy mi folyik. Ha van valamilyen tapasztalatotok ezzel kapcsolatban, akkor örülnek ha megosztanátok velem.

2016. ápr. 5. 15:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha hirtelen kezdődött a kislánynál, nem biztos hogy ez ellened irányul. Történhetett vele valami, ami miatt így érzi biztonságban magát az apja mellett. Ennek a koránál gyerekesebb viselkedésnek biztosan volt valami kiváltó oka- és ez nem feltétlenül benned keresendő.
2016. ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Mivel látja, hogy féltékennyé tehet, direkt folytatja. Vedd normális értelemben semmibe akkor, ha tényleg provokál. Viszont ha csaqk hiányzik az apja és szereti, akkor hagyd rá és ne légy ennyire féltékeny.
2016. ápr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem tudok arról, hogy lenne bármi ami ezt kivalthatta volna. De persze ez nem jelent semmit.

Félvállról eleg nehez venni mar,mert sajnos a férjem nem latja, es mivel ebben vak, ezert magamra maradtam a témában es amikor itt van akkor nincs férjem. Nem hiszem, hogy ez a megoldas, ugyanis egy heten 3 napot nalunk tolt non-stop.

2016. ápr. 5. 15:52
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló helyzetben voltam, mint a kislány most. Már 20 éves vagyok, egyetemista és imádom az apukám feleségét, de ez nem mindig volt így. 17 éves koromig, nem bírtam látni, hogy ölelkeznek, csókolóznak vagy bármit ahol azt éreztem hogy átveszi anyukám helyét. Ne tudtam elfogadni, hogy már nem az anyukámat szereti, és rajtunk kívül van más nő az életében. Ezért ha náluk voltam akkor én ia hasonlóan viselkedtem. Nem voltam bunkó csak nem figyeltem rá és lehetőséget se adtam neki arra, hogy akár apukám mellé üljön. Ezt majdnem 10 évig csináltam, majd egy nap a mostohaanyám leült velem beszélni, többek között arról is beszélt, hogy miért csinálom ezt, de masról is beszéltünk. Majd egyre sűrűbben csináltunk csajos programokat csak ketten és egy idő után elfogadtam őt. Lehet, hogy a kislány is szeretné ha apa és anya újra együtt lenne és azért viselkedik így. Szerintem ne a férjeddel beszélj, hanem a lánnyal. De előbb a jó kapcsolatot próbáld meg kialakítani vele.
2016. ápr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
10%

Legalább kiáll a lánya mellett..

Jobb lenne az ha te lennél az első a lányával szemben is neked nyilván de ezek szerint nem tudod milyen kapcsolatban lehet az anyjával. Ne legyél féltékeny. Ő a lánya könyörgöm.. Teljesen normális.. Láttam az ellenkező esetet amikor az apa számára nagyobb értékű a párja és nem jó hidd el.. szóval ne legyél féltékeny!!

2016. ápr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem neked kellene pszichológus, konkrétan a párod lányára vagy féltékeny. Az teljesen normális dolog, hogy a saját apjához bújik oda és nem hozzád, lehet, hogy te kedves voltál hozzá, meg minden, de van neki egy anyja és az nem te vagy. Természetesen ha már a ti házaséleteteket veszélyezteti az állandó odabújása a kislánynak (nem tudok ilyen helyzetet elképzelni, ráadásul nem is veletek lakik), akkor beszélnék erről, de csak erről, a párommal, mert a többi nem rád tartozik, normális, hogy szeretik egymást, inkább örülnöd kellene neki.
2016. ápr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ez butaság, miért lenne bármi határ, és miért lenne ellened??


Minket konkrétan apukánk nevelt fel, mi nem tudtunk meglenni nélküle. A mai napig nagyon imádjuk, a legjobb apa a világon.


Nincs azzal semmi gond, ha egy (kis)lány apás. És az apuka is nyilván odavan a gyerekéért, ez így természetes.


Hogy ez hirtelen jött, inkább kiskamaszos, életkori sajátosság lesz nála, mint bármi más.

2016. ápr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%
Provokál a kiscsaj, vagy akár az anyja oltogatja ellened.
2016. ápr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%
Ha zavar akkor beszélj róla a kislánnyal.
2016. ápr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Koszi 4/9-es az őszinteséget. En is igy gondolom, hogy hasonló lesz a helyzet.
2016. ápr. 5. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!