Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldön élők! Milyen érzés...

Külföldön élők! Milyen érzés volt az első nap/éjszaka az új hazában?

Figyelt kérdés

Hamar megszoktátok? Nyugodtan feküdtetek le aludni vagy sok dolog járt a fejetekben? Én mindig is angliában szeretnék élni, így kíváncsi vagyok ezekre is.

Tudom hogy szokatlan kérdés:DD



2014. ápr. 20. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Amikor kijöttem, nem tudtam megszokni azt a helyet ahol 2 hónapig laktam. Nekem furcsa volt, és kényelmetlen, hogy egy fedél alatt kellett élnem egy vadidegen férfival (angol férfi a párom kollégája volt, és ő adta ki az egyik szobát nekünk) Így 2 hónapon át rosszul aludtam, mert nem éreztem jól magam. Majd kibéreltünk egy lakást, és ott már jobb volt, mert nem laktam idegenekkel. Lassan 7 éve élünk ugyanabban a lakásban, már megszoktam.

A másik kérdésedre a válasz: Soha nem akartam Angliában élni, sőt sehol külföldön. Annyira nem akartam, hogy még nyelveket sem tudtam beszélni. De ahogy mondani szokták: ember tervez isten végez , így ma itt élek kint.

2014. ápr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én 3-4 hónapot voltam Németben,qrva szar volt,teljesen mások az emberek,egyszerüen egy magyarnak sosem lehet megszokni mindig idegen marad ott,haza is jöttem,bár még gyüjtögettem volna egy kis pénzt :D
2014. ápr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én eddig 4 országban éltem, mindenhol egyböl otthon éreztem magam. az elsö éjszakán meg csak egy dolog jutott mindig az eszembe, illetve ez az, ami mindig az eszembe jutott, amit annak idején mikor 14 évesen kollégiumba mentem a nevelönö mondott, elsö éjszaka számoljuk meg a sarkokat és teljesülnek a kivánságaink, és betejesül az elsö álom, amit abban a házban, szobában álmodunk.
2014. ápr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem azon múlik hol hajtod álomra a fejed

ha valami szobában ahol rajtad kívűl van még 10 román melós biztos sok dolog jár a fejedben...

de ha jók a körülmények akkor nyugodtan fogsz aludni mert minden tekintetben jobb az élet, az emberek mosolyognak, a boltban jobb minőségű termékek vannak, stb.


úgy menj ki, hogy normálisan tudj élni, bérelj egy lakást, rendezd be, keress egy jó állást stb.

nyilván ehhez kell egy induló tőke

2014. ápr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2011 ben jottunk Londonba.

Az elso ejszakat egy hostelben toltottuk, 3 emeletes agy volt egy kis szobaban, rajtunk kivul 2 spanyol srac aludt ott. Mar nem emlekszem hogy mik jartak a fejemben, de biztos az hogy "ennel mar csak jobb lehet".


2 nap mulva ki kellett vennunk az elso olyan szobat amiben azt mondtuk hogy jo lesz arra hogy elinduljunk valahonnan. Golders Green kornyeken nezelodtunk, a masodik szobat vettuk ki, az elso egy "garzon" volt, azaz inkabb egy lyuknyi mocsok es kosz egy kinai etterem felett. Az agymatracon foltok voltak, a suto olyan koszos volt hogy nem mertem kinyitni, minden tiszta budos. De a legjobb a tusolo volt, ami igazabol a wc volt, egy 1m2-es helyen, felette egy tusolo rozsa, amikor tusoltal akkor terpeszbe kellett allni es a fa ulokes wc a labad koze vetted. A foldon egy lefolyoba folyt a viz. A foberlo egy kinai "uzletember", o ezert havi 450 plusz internet dijat kert.

A masodik (amit vegul kivettunk) az egy 3 szobas lakas volt, a masik szobakban 2 roman lany es 2 afgan srac. A szoba elso ranezesre nem nezett ki tul rosszul, bar szinte az egesz az agybol allt, sok mas hely nem volt benne, egy 2 ajtos szekreny, meg 1 iroasztal. A feka foberlo meg pont lezavart egy menetet a leendo agyunkon amikor felmentunk hogy akkor bekoltoznenek. Lepedobe csavarba jott ki hogy nem gondolta hogy ilyen gyorsan itt vagyunk, sajnos ott voltunk, igy a fogatlan neninek tavoznia kellett. Az volt havi 550£. Aztan miutan bekoltoztunk pofan vagott minket a nagy angol valosag: Szigeteles nulla, dupla ablak nulla, futes hol volt, hol nem, de inkabb nem. Itt tortent az meg eloszor hogy lattam a sajat lehelletem a szobaban. A bojler szerelo mar olyan csaladtag volt hogy szinte hianyzott ha nem ut-ver valamit reggel mellettem, miutan vegeztem az ejszakai muszakkal. Mivel telen nem lehetett nagyon szelloztetni (akkor hirtelen orakig 0 fok lett volna bent) a falak vizesedtek belulrol es jott a penesz is. Az agy mogott hiaba takaritottuk le a falrol, olyan bojhos fekete penesz nott szinte naprol napra mintha egy rossz horror

diszleteben laktunk volna. A lakotarsak egyebkent a nemzetiseguk ellenere jo fejek voltak, sose gondoltam volna hogy amikor kifutottunk az indulo penzbol es a fizuig meg 2 nap (havi fizetes volt) volt akkor ismeretlen roman lanyok fognak keres nelkul kolcsonadni es fozni nekunk.


Aztan par honap mulva a feka foberlo ugy dontott hogy mi tul sokat hasznaljuk az aramot es gazt, ezert toltogessuk mi a sajat penzunkbol (kartyas feltolto rendszer volt). Tehat egyertelmu lett hogy koltozunk.


A szomszed haztombben talaltunk egy tagasabb szobat, egy elso latasra nagyon kedves bangladesi hazasparnal, ok es a 2 gyerek (3 eves es csecsemo) laktak a nappaliban, mellettunk egy thai par, azok mellett egy arab srac. Szoval 9 en osztoztunk 1 furdon, 1 wc-n.

Aki ennel a pontnal azt hiszi hogy mi mazochistak vagyunk es szeretunk ilyen helyeken lakni azoknak elarulom hogy tevednek. Viszont az elotte megnezett vagy 35 szoba kozul 20-bol vagy azonnal fordultam ki, a tobbibol meg csak azert nem rogton mert nem hittem a szememnek hogy ezekert a csoves tanyakert mennyi penzt kernek el. Volt olyan hely ahonnan csak a heroinista hianyzott a sarokbol.

Szoval bekoltoztunk a Bangladesiekhez, a szoba szinten nem volt a legmelegebb pont az epulet sarkara esett, igy 2 oldarol csak a szigeteletlen tegla fal volt, itt szinten lattam a sajat lehelletem a szobaban. Az ablak a csodaszep North Circular nevu 2x2 savos utra nezett, elottunk egy keresztezodese volt az utnak. A szimpla uveg es a regi fa ablak kb olyan volt mintha nem is lenne ott, aludni csak fuldugoval lehetett. A fuldugo persze az allando anyuka-gyerek uvoltozes ellen is elkellett. Aztan jott a tel es a frissen festett szobat elkezdte enni szepen a penesz.

A korulmenyekhez kepest egesz sokaig huztuk itt, vegul ugy dontottunk eleg volt ebbol, kell egy sajat kis garzon ahol csak 2en vagyunk.


Ugyhogy a felre tett penzunk egy reszet arra szantuk hogy kifizessuk a depositot es a 2 havi lakbert, majd bekoltoztunk a sajat kis, azaz mini garzonunkba, ami alagsori de ablakos. Havi 953£, viszont Jo kornyek, modern kis felszerelt lakas, bar tenyleg csak akkora hogy a cuccaink egy resze dobozokban all. Honapokig tokeletesen ereztuk magunkat, annak

ellenere is hogy az egyik fal vizesedik, mostanra mar tenyernyi reszeken le is jott a festek.

Aztan elkezdodott amire nem szamitottunk... Eloszor napokig fura

neszeket hallottunk, a konyhabutor kopogott, a zacsko zorgott a foldon. Mar azt hittuk hogy szellem kisert, de aztan szembe talakoztunk a hang okozoival. Egerek... Es ez azota is tart, kisebb nagyobb szunetekkel. Ahogy ezeket a sorokat irom most is itt zorog 1 a huto mogott. Nem vicc, pedig mar az ajto ala feltettem egy fem lecet, az osszes lehetseges helyet vegigneztem ahol bejohet, kifujtam purhabbal, stb. Aztan tegnap a szemem elott bujt ki a furdo ajtaja alatti 1-1,5cm resen, annyi majdnem van a bejarati ajtonknal is, de nem hiszem hogy hacsak nem zarjuk el magunkat hermetikusan akkor ennek vege lesz...

Mar a koltozes is megfordult a fejunkben, de nem masik lakasba hanem masik orszagba, ahol a korulmenyek Europaiak es nem kell hozza egy felso vezetoi fizetes hogy emberi korulmenyek kozt es ne tomegszallason,egerekkel kelljen lakni. Itt sajnos a tapasztaltak alapjan ez a helyzet.


Bocs ha hosszu voltam, de szerettem volna valos kepet festeni a tapasztaltakrol.

2014. ápr. 21. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ahol mi lakunk, itt Franciaország ezen részén is a lakás bérlés ugy alakul, hogy 30 nm 800-1000 euro a fizetések meg, franciáknak! jo ha 1500 euro.
2014. ápr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Becsben pl a fizud kb 1/3-1/4 resze megy el lakhatasra, londonban tobb mint a fele, ha egy atlag fizetest es egy atlag lakasarat nezunk.

Orok igazsag hogy itt csak akkor eri meg ha van egy nagyon jo fizud. Ha minimalber korul keresel (mint a legtobb itteni magyar) akkor nem lesz az eletszinvonalad a kozeleben sem annak mint amilyen pl otthon egy atlagfizubol MO-n. Mert otthon ha osszekoltozol masik 8 emberrel mint ittkint tesszuk akkor ugyan ugy lehet sporolni egy alap meloval Is mint itt kint. A helyzet viszont az hogy akinek otthon derogal diplomas letere tomegszallason lakni annak itt 1000km-el odebb mar ez teljesen rendben van.

2014. ápr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!