Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az alkohol miért olvadt be...

Az alkohol miért olvadt be ennyire az emberek életébe?

Figyelt kérdés
Miért van az hogy ha ünnepelnek valamit vagy ha épp szomorúak akkor egyből alkoholt fogyasztanak? Ez régebben is így volt? Ha megnézzük a mai fiatalokat, ők már tényleg nem tudják hol a határ. Nektek mi a véleményetek erről?

2016. dec. 4. 02:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Régebben is igy volt, sosem volt határ. Az ember gyarló. Szerezz mas ismerősöket ha zavar, nem mindenki ilyen.
2016. dec. 4. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, de atkozom azt,aki kitalálta. .rengeteg családot tesz tönkre!
2016. dec. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A családot nem az alkohol teszi tönkre, hanem az ember aki nem tudja a saját akaratát kontrollálni. Az alkoholos italok fogyasztása az emberi kultúrának a része. A legtöbb italnak megvan a maga helye a gasztronómiában, a kultúrában, a vallásban, szerves része a mindennapoknak, a társadalmi életnek. Ne értsetek félre, a mértéktelen ivást, ordenáré lerészegedést én is elítélem, de a normális mértékű fogyasztás igenis jó hatással van mind az egészségre, mind az emberi kapcsolatokra, mind a hangulatra.
2016. dec. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, hogy az alkoholnak megvan a maga szerepe, az egyetlen gond a mértéktelenséggel van.

(Én sajnos rendszeres vezetés miatt évente 1-2 alkalommal ihatok, és igen, azért hiányzik, jó lenne néha meginni a barátokkal-családdal pl. egy-egy pohár bort:S)

2016. dec. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

3-as, 4-es!

Örülök, hogy vannak még, akik így gondolják. Agybajt tudok kapni itt a gyakorin a sok antialkoholistától, akik azt hiszik, hogy az alkohol és a csatakrészegség kéz a kézben járnak.

2016. dec. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A 3-nak igaza van, nem az alkohol teszi tönkre a családokat, ha nem lenne alkohol, akkor a lelkileg összetört, pszichopata emberek mondjuk nem az alkoholhoz nyúlnának, hanem a droghoz, vagy valami más módon vezetnék le a feszültséget (verekedés stb.). A lényeg, hogy nem az alkohol hibája, ha nem tudják kulturáltan fogyasztani. Az ember akármiből tud fegyvert csinálni, ha elvetemült, és ilyenkor nem a "fegyver" a hibás, hanem az ember.


Ez olyan, hogy régen a vallás nevében rengeteg embert égettek el boszorkányság bűne miatt. De ezért nem a vallás a hibás, hanem az ember hitványsága. Ugyanígy, aki alkoholista, és rossz dolgokat tesz, ott sem az alkohol a hibás, hanem a hitvány ember, aki azt csinálta magával és a családjával....

2016. dec. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hogy nem az alkohol teszi tönkre a családot? Ez nem így van. Soha nem voltam még részeg, alkoholt sem iszok. De tudom hogy alkohol hatása alatt megváltozik az ember és olyant tesz amit józanul soha nem tenne. Az ittas ember kiszámithatatlan, megbízhatatlan, egyik pillanatról a másikra megváltozhat a kedve ami általába semmi jóra nem vezet.


Sokszor mondják hogy az ember érzelmes "lény", mégis nagyon sokszor az érzelmeit alkoholba fojtja. Oké, sokszor az alkohol felerősití a benned zajló dolgokat, de ez miért jó? Ha üneplünk valamit akkor azt meg lehetne érteni, de nagyon sokszor a tulzott jókedv az ellenkezőjére fordul. Ha meg alapból azért iszik valaki mert rossz kedve van, akkor meg főleg rossz vége van az egésznek.


Nagyon fiatal vagyok még, és még nem éltem át azt az érzést amit az alkohol ad. De szerintem túl sokszor volt részem részeg emberek "társaságába".

És az hogy keressek más társaságot nem megoldás, mert péntek este józant keresni a fiatalok közt az olyan mint tű a szénakazalba.

És ez mire jó?

2016. dec. 4. 13:44
 8/14 anonim ***** válasza:
Látod, ahogy kifejtetted, neked is a mértéktelenséggel van a bajod, nem az alkohollal. A kulturált alkoholfogyasztás azt jelenti, hogy nem rúgsz be, nem válsz függővé, így önmagában az alkohol nem teszi tönkre az embert, sem a családot. A fiatalok egyrészt amúgy is hajlamosak a kilengésekre, feszegetik is a határaikat, másrészt sokan rossz példákat látva "szocializálódnak".
2016. dec. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

És manapság miből van több? A kulturált, mérsékelt alkohol fogyasztásból vagy a rugjunkbe mint az állat?

És erre lennék kiváncsi hogy az alkohol hogy nőtte be magát enyire a minenapokba, ahogy montad a kulturába, vallásba, stb... mert az alkohol is mint a legtöbb drog, megváltoztatja az embert. És mielőtt a mértékekről beszélnél, már az első üveg sör megváltoztatja az embert.

A bor az talán egy teljesen más mese, annak ellenére hogy az is alkohol. Nem is olyan régen még azt mondtam ha betöltöm a 18-at akkor bort fogok inni, mert aki bort iszik az általába nem arra megy hogy leigya magát és azt se tudja hol van. De rövid idő alatt meggondoltam magam és továbbra sem iszok semilyen alkoholt, 2 honapja töltöttem be a 18-at

2016. dec. 4. 16:25
 10/14 Phoney ***** válasza:

Régebben nem így volt, régebben sokkal rosszabb volt. A történelem során valószínűleg még sose ivott olyan kevés alkoholt a civilizált nyugati ember (még a magyar sem), mint az utóbbi évszázadban.


A mai fiatalok sehol sincsenek az ükapjukhoz, mert pl. a századfordulós Magyarországon akkor voltál átlagos, ha naponta lezavartál egy üveg krumpliszeszt. Ez volt az a mélypont (más országokban is), ami elindította az antialkoholista mozgalmakat, és többek közt ezért alakultak ki a mai, korábbiakhoz képest szolidabb alkoholfogyasztási szokások.


Tehát nem tudjuk pontosan, hogy miért „olvadt be” ennyire, mert az jó pár ezer évvel ezelőtt történt.

Az alkohol szeretete részben még a vadászó-gyűjtögető korszakból ered, mert aki szerette az alkohol hatását (azaz megette az erjedt gyümölcsöt, és nem dobta el mint „romlottat”), az több kalóriát tudott bevinni és nehezebben halt éhen. Ugyanezért telhetetlen az ember az édes dolgokkal szemben is. De ez csak a kezdet volt, nem magyarázza meg az alkoholhoz való viszonyunkat.

2016. dec. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!