Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi bajom van? Megőrülöl?

Mi bajom van? Megőrülöl?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok de nem tudom melyik kategóriába kellene írnom!

19éves lány vagyok.. nagyon rosszul érzem magam! Mindentől félek pl. Egyedül boltba nem merek el menni. Nem merek megszólalni idegen emberek elött..folyton remegek! Halál félelmem van..a szívem csak úgy ver de nem mindig.. es ami nálam mindig van.. hogy félek hogy egyedül maradok olyanokat csinálok hogy mindent 2x csinálok..ezt úgy értem hogy például be állítom a tv az idozitot es mindig 4x kb megnézem beállítottam e.. tudom hogy beállítottam de beteg vagyok ha nem nézem meg 2x es ez mindennel így van.. és félek hogy meg örülök .. nem ertem miért nem tudok olyan lenni mint a többi fiatal! :( és fogalmam sincs ki bajom lehet.. mert tudom hogy ez nem normális..


2016. dec. 4. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Szociális fóbia,nagyon rossz betegség.Valahogy el kellene kezdened gyógyíttatni,mert az egész életedet elcseszi.

Én tudom!

2016. dec. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogyan kezeljem?:(
2016. dec. 4. 17:17
 3/6 anonim ***** válasza:
legyél a feleségem:D
2016. dec. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Te nem tudod ezt egyedül megoldani, csak szakember segítségével.

Keress fel egy JÓ pszichológust/pszichiátert.

Előtte nézd a netet, hogy melyikről mi a vélemény.

2016. dec. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak szociális fóbia, hanem kényszerbetegség is.

Én is szoc.fóbos vagyok, bár kevésbé mint te.

Elméletileg a gyerekkorba nyúlik vissza a dolog, ott alakulhatott ki és nagyon sok esetben csak évekkel később jön elő.

Nincs valami, amit nagyon utálsz magadban?

Mert nekem pl abból alakult ki, hogy mindig is kövér voltam és nem igazán tudtam lefogyni és évekig elhúztam, sőt még most is ugyan abban az állapotban vagyok. És ez már minden téren kihat az életemre.

Szerintem ha van ilyen dolog a te életedben, indulj abból ki és próbálj meg legelőszőr azon változtatni. Az ad egy olyan alap hitet önmagadban, amivel sikerül majd ezt a dolgot legyőzni.

2016. dec. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen köszönöm a válaszokat! Jól esnek! Nos igen, kiskoromban rengetegen csufoltak mert szerény voltam , 'ég a kulsom miatt! Most már a kulsomre senki nem szól bele de valahol nagy nyomot hagyott az életemben mikor általános suliban mindenki egy kis közösségben volt beszélgettek stb. En meg egyedül áldigáltam az udvaron vagy egyedül ettem. Senki nem szólt hozzám.. és ez olyan nagy nyomot hagyott az életemben!

Néha belegondolok hogy lehet teljesen máshogy állnék a világhoz vagy teljesen más lenne a gondolkozási ha az nem történt volna velem.. :/

2016. dec. 4. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!