Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a mai fiatalok?...

Miért ilyenek a mai fiatalok? Romolott generáció? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Mit tesztek az asztalra???

Hazudni profin tudtok….tízesével buktok az iskolában…boldogtalanok vagytok…csak a menő tárgyakat és a divatos ruhákat követelitek a szüleitektől…otthon eljátsszátok a mintagyereket és közben hátba-támadjátok az ősöket ha nem kaptok meg valamit??


Szinte minden tíz év felettinek mobiltelefon kell meg pléjsztésön??? Az Édesanyátokat nem tisztelitek mert próbál nevelni benneteket???

Az iskolába divatbemutatót rendeztek?? Hajsütő vassal jártok suliba?? Buszra nem szálltok mert az ciki???


[link]



2016. dec. 15. 16:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Nem pont a "ti generációtok" neveli az ilyen gyerekeket?
2016. dec. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
romlott* bocsánat
2016. dec. 15. 16:39
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Jesszusom, bántott valaki vagy mi a bajod?
2016. dec. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Itt csak részigazságok vannak leírva, a válaszokban is, úgyhogy bocsi, ha senkivel sem értek egyet.


Kezdem azzal, hogy ők a kivételek, és nem a normális fiatalok és kamaszok! Csak ők nem kapnak akkor figyelmet, nem kerülne be eltűntként a hírekbe, nem mutogatják magukat a neten. Nem feltűnőek, míg az ilyen deviánsok igen!


Másrészt arra, hogy ki neveli a gyereket: a gyerek a példákat követi. De nem csak a szülő nyújt példát, hanem az egész világ! Marha nehéz elmagyarázni egy gyereknek, hogy tanuljon, mert azzal sokra viheti, ha mindenhol azt látja, hogy ha celeb lesz, akkor azért is pénzt kap, ha kivillan a pi.csája! Meg hogy többre viszi egy kitartott cicababa, mint a szüle ketten kemény munkával. Hát nem kell sokat gondolkodni, hogy melyik élet lesz számára a csábítóbb!

Nem hiszem, hogy ezeket a kis "instaribiket" a szüleik tanítják erre, hogy így viselkedjenek, meg a srácokat a szüleik uszítják, hogy lógjanak a suliból, és inkább füvezzenek matek helyett!

Nem egyszerű szülőnek lenni, de az tény, hogy most valahogy sokkal nehezebb, mint bármikor eddig ebben a büdös életben.


Ez a "bezzeg a mi időnkben" megint nem telitalálat, vagy én vagyok még fiatal 37 évesen. De nekem is volt olyan osztálytársam, akinek az utolsó tejfogát már fa.sszal ütötték ki, és még a híres két iskolaköpenyben is volt szebb, meg csúnyább, amivel lehetett menőzni!


Tíz gyerekből legalább kilenc még mindig normális, és fel tudja fogni, hogy mi mennyi munkájába kerül a szüleinek.

Tudod, mi nem volt 20 éve?! 15 meg 16 éves diákmunka! Vagy legalább is nem így, nem és nem ennyi diák ment dolgozni, hogy legyen egy kis pénze a családnak!

2016. dec. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%

Annyira unalmas ez már.


Szánalmas vagy kedves kérdező.

2016. dec. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
72%

A "cikk" meglehetősen szélsőségesen ragad ki jelenségeket, általánosít, valódi tartalom nélkül vádaskodik és fröcsög. Nem tekinteném mérvadónak abban, hogy megmondhassam "romlott"-e a mai fiatalság.

Csak pár kérdés, ami hirtelen felmerült:


Kik számítanak bele a "mai fiatalságba"?


Ki neveli ezeket a "mai fiatalokat"? Ki dönt úgy, hogy playstationt vesz nekik, meg mobilt, laptopot? Ki tanítja meg őket az alapértékekre és nevel beléjük erkölcsi alapot, amit kamasz korban kissé háttérbe lehet szorítani, majd ha kellően szilárd, akkor a hormonok tombolása után vissza lehet térni hozzájuk? Ki mutat hiteles és időszerű példát nekik?


Mi van azokkal - a meglehetősen nagy számban létező "mai fiatalokkal" -, akikre nem illik a leírás.


Van elég ember, aki odafigyel ezekre a "mai fiatalokra" úgy isten igazából: anélkül, hogy előre ítélkezne és nem a "majd én megmondom neked, hogyan is kellene élned, mert én vagyok a felnőtt, és csak jót akarok neked, meg különben is..." attitűddel közelítene hozzájuk?


Figyelembe veszi-e a cikk, hogy kamaszkorban - akármelyik kort nézzük -, bizony a hormonok változása következtében a fiatalok nagy többségéből előbújik a lázadó, és áthágja a felnőttek által elvárt normákat? - Majd jó részük lenyugszik és tisztes családapa/anya lesz belőlük?

2016. dec. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
84%
Te hol élsz egyébként? A kilencvenes években nőttem fel és mi tényleg nagyon rosszak voltunk, mert a rendszerváltással minden jött be nyugatról válogatás nélkül. A mai fiatalok százszor jobbak, mint mi voltunk, én inkább azt szoktam nézni, hogy mi lesz belőlük, hogy nem buliznak, isznak, mint mi anno, nem szorakozzák ki magukat, csak a telefont nyomkodják folyton, unalmas kis életük van.
2016. dec. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%
Szánalmas ez a cikk, amit linkeltél, oda sincs írva ki a szerző, talán ha nem az internet s,eggylyukából böngésznéd elő a cikkeket, nem írnál ki ilyen hülye kérdéseket.
2016. dec. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

Van ebbe olyan ami igaz. Ezt úgy írom le ,hogy én magam is "mai tizenévesek" számítok 16 évesen.


Viszont megjegyezném ,hogy a szülők is máshogy nevelnek ami nem feltétlenül rossz , sőt össze tehetjük kezünk-lábunk amiért sok minden másban eltér a mai nevelésmód a 30-40 évvel korábbiaktól. DE!


Ez a cikk általánosít ami egy óriási baromság. Másrészt nem ejt szót a sok (tisztelet a kivételnek)őrült szülőtől illetve a társadalomtól és az elvárásoktól aminek a kamaszok 90%a próbál megfelelni.


Aki drogozik az nagy részben nem szórakozásból csinálja hanem ,mert stresszes vagy mert olyan kaliberű gondjai vannak , amilyenek nem kéne hogy legyenek. Sajnos ismerek ilyet.


Aki iszik , sokszor azért iszik ,hogy az egész héti stresszt félre tudja kicsit tenni , mert szorong heti hat napot az iskola miatt például és ezért azzal az egy nappal próbál kompenzálni amikor iszik.


Szóval aki ilyen "okosságokat" ír annak kicsit mélyebbre kéne ásni és nem csak azt nézni ami a felszínen van.


A hajviseletről meg csak annyit ,hogy ez a "divat". 50 éve más volt. 20 éve is más volt és 10 év múlva is más lesz.

2016. dec. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
7%

Én mikor dolgoztam sok fiatal egyetemista jött hozzám vásárolni. Hát meg kell mondjam egy teljes egész jól megfogalmazott mondatot nem tudtak nekem mondani. De komolyan. Én kiröhögöm az ilyeneket de komolyan.

Az a szó ami legjobban illik rájuk a genetikai hulladékok!

Tanul évekig a semmit majd előadja magát mint nagy okos egyetemista de egy égőt nem tud kicserélni mert elvérzik.

Ahhhh.

Mindenért könyörögnj kell hogy csinálják meg. Pl: Szaladjon már le egy 1 kg kenyérért. Szánalmas.

Az a legnagyobb probléma hogy nincs katonaság!

Ott igen ráncba lenne szedve az összes!

Azt kéne visszahozni és nem lenne ennyi szefós!

2016. dec. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!