Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek az életemmel?...

Mihez kezdjek az életemmel? Pszichológiai esettanulmány. (Hosszú).

Figyelt kérdés

Tegyünk tisztába valamit: úgy látod, hogy magyarul írok - de nem. Egy teljesen más nyelvet beszélünk, és semmi módja nincsen annak, hogy megértsük egymást - úgy, ahogy szeretnénk.


Nem várok választ a kérdésemre, mert nincsenek válaszok. Sőt, ha számításba vesszük, hogy teljes mértékben képtelen vagyok az önkifejezésre, akkor kérdések sincsenek. :)


Most, hogy elég értelmetlen hülyeséget összehordtam, itt van még:


Felkeltem 6-kor, mert vizsgám lett volna ma, de nem mentem be. Képtelen voltam rá. Egészen mostnáig az ágyamban feküdtem, mert valójában semmi okom sincsen felkelni. Semmi értelme sincsen - mint ahogy semmi másnak sem. Nem akarom elvégezni az egyetemet, és nem akarok dolgozni sem, és nem akarok itthon maradni sem. Nem akarok élni, és nem akarok meghalni sem - ha az öngyilkosság megoldás lenne, már rég megtettem volna. Nem az. Mégis, mi értelme lenne megszerezni "valami nyomorult kis bölcsész diplomát"? Pénzt egyébként sem keresnék vele, ha lenne, és ha nem végzem el, legalább nem kell részt vennem a rendszerben, amit úgy gyűlölök.


Pontosabban, a gyűlölet nem jó szó - persze egyetlen szó sem jó -, hiszen nem tudom, hogy tudok-e egyáltalán gyűlölni még. Alexithymia. Sokkal inkább: egyszerűen rosszul vagyok a modern világtól. Nem, ez nem azt jelenti, hogy mint azok a langymeleg úgynevezett "tradicionalisták", szeretnék visszamenni az időben néhány évtizedet, "mikor még minden jó volt". Nem.

Akarom látni, ahogy elpusztul. A modern világ.


"Everything of to-day — it falleth, it decayeth; who would preserve it?! But I — I wish also to push it!

Know ye the delight which rolleth stones into precipitous depths? — Those men of to-day, see just how they roll into my depths!


A prelude am I to better players, O my brethren! An example! DO according to mine example!

And him whom ye do not teach to fly, teach I pray you — TO FALL FASTER!"


Nem csak néhány évtized, ha évszázadokkal és évezredekkel szeretnék a múltban élni. Nem vágyom sem a degenerált 20-as, 30-as évekre, sem az 1800-as évekre, sem a gusztustalan és ronda keresztény középkorra. Ha választhatnék, még jóval a gusztustalan keresztény fertő elterjedése előtt, még jóval a rómaiak pusztítása előtt, messze, messze északon, annyira északon, ahová innen Magyarországról nem igazán költöznek emberek, mert "ott olyan furcsa, és hideg, és távolságtartó emberek laknak, és ott egyedül éreznéd magad". - Beteges szükség a társaságra, mert irtóznak a magánytól, mert tudják, mit látnának odabent, ha a magány rákényszerítené őket, hogy ne csak kifelé nézzenek...


Egyedül vagyok. Igazából, egész életemben egyedül voltam. Ez valójában nem túlzottan különös aspergeresek körében. Persze, ki tudná, hogy aspergeres vagyok? Egy úgynevezett "autista"? Hiszen nem folyik a nyálam, és a definícióik szerint értelmi fogyatékkal sem rendelkezem. Ki látná meg ezt egy magas, kopasz-bőrkabátos-szakállas emberen? Sajnos ez úgy összetöri a sztereotípiát. Vicces polgárt pukkasztani ezzel a kinézettel, az egyetemre menet jönnek szembe a "rendes, civilizált emberek", és bámulva csodálkoznak; bizonyára hasonló megvetéssel és megszeppentséggel, mint a rómaiak az úgynevezett "barbárokra". Kereshetünk benne igazi mélyfilozófiát is; ahogy ők a fejük tetején hordják a hajukat, úgy én az államon/arcomon. Az ellentét/különbség ég és föld. :)


Azt gondolod ez nem vicces? Ebben az esetben azt javaslom, hogy vess egy pillantást a TV csatornáidra, amit nézel, ezután pedig; hogy nem kellene kövekkel dobálóznia annak, aki üvegházban él. :)

Vagy a legjobb, ha ki is vágod a TV-t a kukába, ahová való.


Nem ez az oka annak, hogy egyedül vagyok. Egyszerűen képtelen vagyok beszélni emberekkel, és képtelen vagyok a szemükbe nézni. Nem azért, mert nem tudok beszélni - tudok -, hanem mert egyszerűen nincsen mit mondanom nekik. Túlságosan sivárok, túlságosan egyszerűek és érdektelenek. Képtelen vagyok a szemükbe nézni, szemkontaktust fenntartani, mert ha a szemébe nézek valakinek, azonnal elfognak azok az érzések, amiktől egy egészen pontos képet kapok arról, hogy milyen ember ő. Persze ezt elmondani nem tudom, mint ahogy igazán semmit sem, hiszen ahogy a legelső mondatomban emelítettem, nem is beszélünk ugyanazon a nyelven, még ha a "kódolás" alapján ugyanaz a nyelv is lenne... Amiről én beszélnék velük, az miatt ők kinevetnének vagy őrültnek tartanának, a kormány - vedd észre az egyesszámot - pedig világszerte - mármint, az úgynevezett "civilizált világban" - börtönbe zárna, mert nem vet túl jó fényt rá. Több ezren ülnek börtönben hasonlókért egyébként, ebben a percben is.


Hogyan is beszélhetnék azzal egy nyelvet, aki nem érti mit jelent hogy "HailaR WôðanaR!"? Olyan emberrel, aki nem tudja miről szól az Iliász? Olyannal, aki nem tudja kicsoda Hüpátia? Aki nem tudja, miért harcoltunk a világháborúkban? Aki nem ismeri a Yule-t? Olyannal, aki nem tudja kicsoda FraujaR? Aki nem tudja micsoda Hyperborea, és Thule?


Sorolhatnék még ezer kérdést, és elérkezne egy pont, mikor a nagyobb tömeg is úgy gondolná, hogy tudja miről beszélek. Mert azt gondolja, hogy ugyanazt a nyelvet beszéljük - pedig nem. Ahogy Tolsztoj mondta, "azt a legnehezebb meggyőzni valamiről, aki azt hiszi, hogy tudja az igazságot". Azt hiszi - vagy elhitették vele? :)


Őszintén nem látok egyetlen célját sem az életemnek. Talán örülnék, ha láthatnám, ahogy széthullik a modern világ - mint ahogy néhány éven belül fog -, de mi értelme lenne? Még az sem támasztaná fel Akhilleuszt, nem építené újjá a szent ligeteinket, nem hozná vissza Vercingetorix-et, sem Ívarr-t. De kétség kívül kielégítő lenne, és évezredek után, végre; felszabadító. Adna a népünknek - a maradéknak - egy úgy esélyt. Mármint, ha feltételezzük, hogy nem változik a bolygó valami rádioaktív temetővé.


Igazán nevetséges az is, hogy úgynevezett "magyar nacionalistaként" egyáltalán semmi érzelmi kapcsolatom sincsen sem "a magyarokkal", sem "Magyarországgal". Őszintén, nem is gondolkodok magyarul; legtöbbször angolul - amivel egyébként sokkal jobban és könnyebben kifejezem magam, mert a szavak jelentéseit az értelmemen keresztül tanultam, szemben a magyarral. Ha teljesen őszinte akarok lenni, nem igazán szeretem a magyar nyelvet, sem a magyar kultúrát, sem a történelmünket, sem a himnuszt, meg semmi egyebet sem. Tiszteletben tartom azokat, akik igen: mármint azokat, akik szeretik ezeket és emellett az értelmi szintjük meghaladja az átlag "egyenlítő-mentén-élő-lakosét" (csak, hogy poltikailag teljes mértékben korrekt maradjak; mert ha nem tenném...!).


Születésem óta nagyon erős kapcsolatot érzek a világ két szinte és látszólag teljesen ellentétes pontjával; Görögország, és Skandinávia. Nem csak a földdarabokat értem ez alatt. Az embereket, a kultúrát, a nyelvet, a történelmet, a vallásukat, a hagyományaikat, mindent. Természetesen megemlíthetném Germániát és Galliát is, de ők - mint a görögök - eredetileg mind északról származnak; pontosabban, az északiak származnak Galliából. Neander.

Ezt talán az magyarázza, hogy görög és német vérem is van. A családom görög része akkor menekült Magyarországra, mikor sikerült kiűzni a törököket. A német részem erdélyi sváb.


Az egyetlen értelem, amit találok ebben az egészben, az a könyveim olvasása, és minél több könyv vásárlása - persze, csak amíg van még ösztöndíjjam. A másik dolog egy földdarab vásárlása lenne, távol mindentől, ahol a családommal - ha lenne - egyedül élhetnék, távol mindentől, ami "modern". Pénz természetesen nem kellene, hiszen nem lehet megenni, fűteni nem jó, és ruhának sem. Sajnálom azt a rengeteg iskolában elvesztegetett évemet, hiszen helyette tudhatnám, hogyan kell fából házat építeni, hogyan kell megtermelni a saját élelmemet, hogyan kell állatokat tartani, és így tovább - ezer és ezer összehasonlíthatatlanul hasznosabb tudás, mint bármi, amit az iskolában tanítanak. És azokat az éveket már sosem kapja vissza senki - esetemben azt a lassan 15 évet, ami teljesen haszontalanul elfecsérelődött.


Hogy tudták elhitetni a szüleinkkel, hogy az élet értelme az, hogy minél kényelmesebben éljél? Mert ne hagyd magad megtéveszteni: azért kell iskolába járni, hogy jó munkád legyen, minél inkább támogasd a fennálló rendszert, és hogy minél nagyobb morzsát kapjál tőle. Hogy a banké minden és nem hagysz hátra a gyerekeidnek semmit, mert neked sincsen semmid? Nem számít, most itt van.


A "család" útjába leginkább szintén a modern világ áll, illetve a reakcióm erre a modern világra. Eszem ágában sincsen valami beteg, torz lelkű feministával lenni, és a legrosszabb, hogy a feminista másik véglete a keresztény szende szűz, aki a lelkében a kereszténység miatt ugyanannyira torz és sérült. Évekkel ezelőtt meglehetősen sok elvárással néztem a nőkre, mára egyetlen elvárásom van csak: legyen megszelídítetlen. Legyen vad. Ha azt mondják neki: "feminizmus!", ő mondja azt: "FREYJA!". De nincsenek már ilyen nők.


Pedig én igazán megküzdenék értük a sárkánnyal, mert ha meg is öl a sárkány: veszíteni valóm úgy sincsen, és legalább úgy halok meg, hogy csináltam valamit. Ha harcolhatnék egy sárkány ellen, csak és kizárólag győzhetnék.

De már nincsenek sárkányok, mert nincsenek nők, akik akár csak sárkányoknak kellenének.


Szeretnék gyerekeket - sokat, legalább négyet, de inkább még többet. Ha tudnék, örökbe is fogadnék apró, kék szemű és szőke hajú harcosokat. :)

Na de a másik oldala: én kinek kellenék? Vicces. Inkább: miért kellene nekem valaki? Miért csinálnék egy nyomorultból - magamból - több nyomorultat?


Fogalmam sincs, hogy a reményem, hogy találok egyszer egy nőt, aki érti, hogy miről beszélek - hogy ez egyszerűen csak egy fantázia, mert az ember képtelen működni remény nélkül, vagy a valóság, és képes leszek valakivel egyszer teremteni valamit, ami valódi (as in / mint: "létezik").


Ha arrogánsnak gondolsz, az jó. Ne hagyd elmenni azt az érzést, mert az jelzi, hogy indoktrinált vagy. Végre a minap sikerült találnom valakit, akinek sikerült szavakba öntenie azt, amit gondolok erről:

Valamiért senki nem mer tudni semmit. Senki nem mer odaállni. Senki nem mer konfrontálódni. Senki nem mer megbántani senkit, és senki nem mer egyetlen olyan állítást sem tenni, amivel véletlen megbánthat másokat (itt jön a képbe a politikai korrektség szélesebb értelmezése). Ez annyira mutálódott, hogy sikerült elhitetni az emberekkel, hogy bárki, aki azt mondja, hogy TUD valamit, vagy HISZ valamiben, az egyértelműen lenézendő és megvetendő, de legalábbis hülyének kell nézni. Annyira mutálódott, hogy képtelenek vagyunk elmondani egészen egyszerű dolgokat, mert a nyelvünk összecsomózódik a hosszas körülírástól. Valamiért a "vélemény" is rossz dolog lett, ha pedig valaki megváltoztatja az álláspontját valamiről, amiben korábban szilárdan hitt: az pedig szégyen számára. A viták kétségbeesett veszekedések lettek, mert irtóznak az emberek a "győztes - vesztes" koncepciójától, mert elhitették velük, hogy mindenki győztes.


Ha arrogánsnak gondolsz, az jó. Csak gondold tovább.



2016. dec. 16. 13:14
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

#10:


Meglepően gyenge itt a könyvtárban a wifi. :D Követelem, hogy helyezzenek át, nekem is vannak ám valami "jogaim", vagy mik... csorbítja az emberi méltóságom a lassú internet, így kénytelen leszek az (((európai))) unió emberjogi - miazistenjéhez fordulni (azt meg ti sem akarhatjátok, ugye?).

2016. dec. 16. 18:10
 12/28 anonim ***** válasza:
21%
Ekkora egy életképtelen nyomorékot! Inkább ugranál egy vonat elé :D
2016. dec. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
67%

- Jani, ez az ember magára zárta az ajtót... mi a tökömet csináljak vele?

- Hagyjad Feri, szólok az éjszakai portásnak, neki van kulcsa.

- Oké, de siess!

2016. dec. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Nagyjából átjött az elmélkedésed. Hidd el, sokan - köztük én is - szívesebben élnék le az életüket messze a civilizációtól, egy biztonságos szigeten, akár fent északon. Talán egy pár fős pici közösségben, egy olyan korban, ahol az esténként a tűz körül elregélt mesékre még nem cáfolt rá a tudomány, ahol a horizont mögött még varázslatos és valóságos(nak tűnő) mítoszok rejtőznek.

De nem tehetjük meg.. Azaz de! Megteheted. Miért is ne? Összekapod magad, elvégzed az egyetemet, lehúzol néhány rövid évet egy munkahelyen, aztán fogod a megtakarításodat és elindulsz pontosan oda: "messze, messze északra".

Ne csak ábrándként gondolj erre a célra, vedd komolyan! Részletesen tervezd meg és alaposan készülj csak fel arra a nagy utazásodra, amivel örökre magad mögött hagyhatod ezt a lealacsonyodott, kicsinyes, földhöz ragadt társadalmat. És ki tudja, addig talán az utadba sodor a sors egy csini leányzót is, aki pont ugyanerre készül és talán veled is tartana.


Addig is.. Jó ember vagy, de tegyél magadnak egy szívességet: ne vedd annyira komolyan az embereket, hogy a látásmódjuk, világképük miatt gyűlöld őket. Minden egyes személy aki szembe jön veled, csak egy korlátozott időintervallum erejéig része az életednek. Kizárhatod őket belőle, vagy éppen beengedheted őket. De ne akarj megváltoztatni senkit. Legfőképp ne akard megváltani a világot, mert nem fogod.. nem is lenne értelme, arra a néhány évtizedre, amíg átutazóként része vagy az univerzum sok-sok milliárd éves történelmének. Ellenben a saját zárt világodat úgy alakíthatod, ahogy akarod.

Ja.. és ne legyél arrogáns. Morálisan a legtöbb ember felett állsz, de ne nézd le őket, inkább örülj neki, hogy neked szabadabb elmét determinált a sors. Akinek nem jutott ilyen, azokra gyámoltalan csecsemőként tekints felülről, akiket nemhogy bántani, de inkább istápolni kell. Túl rövid élet jutott nekünk a Földön ahhoz, hogy azt is konfrontálódással, önérzeteskedéssel töltsük..

2016. dec. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

#14


Annak a sok embernek semmi nem áll az útjába, ha van pénzük földet vásárolni valahol. Amiről én beszélek: megszabadulni mindentől, ami helyettesíthető. Beleértve: tusoló/fürdőkád, mikrohullámú sütő, telefonok, angol WC, gáztűzhely, modern fűtés, modern világítás, stb.

Persze nyilvánvalóan, amíg lehet, addig használnék olyan dolgokat, amiknek sokkal több az előnye, mint a hátránya, így például: autó, számítógép, internet.


Nem látom a tendenciát, azt pedig főleg nem, hogy mennyire sok ember vágyna erre. :) Sokkal jobb nekik a kényelmük, akkor is, ha az a degenerációjukkal jár, és nem csak az ő, de az összes gyerekük - már ha van egyáltalán, lásd. Kalergi plan, Hooton plan, Germany Must Perish!, etc. - életébe kerül.


A tudomány által megcáfolt mítoszokról és legendákról:

Te valójában a kereszténységről beszélsz. A mi vallásunknak egyetlen (!) pontjára sem volt képes rácáfolni a tudomány, mert a vallásunk tudományon alapul. Például: az isteneink szent vizét - amit a keresztények pofátlanul elloptak és elkorcsosítottak, mint mindent - ezüst vagy bronz kelyhekben tartották, legalább egy éjszakán át. Miután állt egy éjszakát, utána lett az adott isten szent vize. Miért? Mert az ezüst és a bronz - meg egy harmadik fém, amire nem emlékszek - antibakteriális hatású. Az ezüst kehelyben lévő víz megöli a vízben lévő baktáriumokat.


Ugyaninnen származik a szökőkutakba való pénzdobálás ötlete. Az érmék ezüstből voltak, ha beledobáltad a helyi kútba, azzal lényegében egészséget kívántál a helyieknek.


Szóval nem, szó sincsen tudomány által megcáfolt vallásról, mert a mi vallásunk maga volt a tudomány (tudomány és "tudomány" közti különbséget az idő szabja meg: a második világháború után csak "tudományról" beszélhetünk). Nem véletlen kellett lemészárolni a "boszorkányokat", akik ténylegesen tudtak valamit például a gyógyításről, és egy elfertődődött seb láttán nem azt javasolták, hogy "imádkozzá!".


Az emberekről:

Már leszoktam a velük való vitatkozásról. Sokszor nehéz megállni. Nem gyűlölöm őket, még azért sem, amiért nem csak, hogy menetelnek a vesztükbe, hanem egyenesen örömmel rohannak. Nem akarom megváltani a világot - de ha tudnám, megtenném -, viszont örülnék, ha minnél több ember gondolkodna, hiszen bízok magamban annyira, hogy tudjam, hogy a többség ugyanerre a konklúzióra jutna, mint én.

2016. dec. 17. 13:20
 16/28 A kérdező kommentje:

"Az ezüst kehelyben lévő víz megöli a vízben lévő baktáriumokat. "


Nem a víz, hanem az ezüst. Egyértelműen. :)

2016. dec. 17. 13:22
 17/28 anonim ***** válasza:
53%

Én is aspergeres vagyok de ez a szöveg még nekem is sok még úgy is hogy értem miért írtad...


Azért megjegyezném hogy szerintem hagynod kéne a filozofiát én ezt a tudomány selejtjének tartom mivel annyi ember ahány féle gondolat menet..De viszont azt tudom hogy ha valahol előadod ezt akkor tényleg lesz lehetőséged az ágyban feküdve végig gondolni az egész világ alakulását a kőkortól egészen a mai időkig csak az lesz a különbség hogy azon az ágyon szíj is lesz ami kissé megnehezíti a gondolkodást legalábbis szerintem...Régen én is azt hittem hogy külömb vagyok a többieknél de rájöttem hogy sok aspergeres van és közöttük akadnak nálam magasabb intelligenciával járó emberek szóval nem te vagy az egyetlen ez elhiheted nekem...


Az emberekről meg annyit hogy elöbb-utóbb szükséged lesz rájuk még ha nem is gondolod most szóval megkéne tanulnod olyan viselkedési mintát amitől az emberek normálisnak látnak,de nem tudom neked mi is a problémád mert ha tudsz beszélni és bele tudsz nézni emberek szemébe te szerencsés vagy sok aspergeres még erre sem képes..


De azt mondjuk nem értem miért itt keresed a választ a normál emberek többsége azt sem tudja mi az-az asperger szindróma nem hogy megértse könyörgöm itt csak fogyinak fognak nézni ahogy eddig is láthattad az emberek nem szeretik ha a tudásoddal kérkedsz nekik..Ember őket a megélhetés izgatja és nem a nord mitológia...A történelem csak egy eszköz hogy megértsük a jövőt nem olyasmi amivel megéri foglalkozó...A bölcsész diplomával meg kb. tudod mit törölhetsz majd ki hogy ne használjuk vulgáris szót..

2016. dec. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
46%

Egy picit túlságosan is el tudsz szaladni a lóval.

Tudod, ez egy nagyon jó képesség tud lenni, ha van mellette érzéked ahhoz, hogy lásd a környezeted hozzáállását.

Fáklyával vezeted az embereket, de ha méterekkel hátrébb vannak tőled, esélyes hogy nem fogják észrevenni, mikor a mélybe zuhannak.


De nem tehetsz arról, hogy ilyen vagy.


Hogy mi lehet a megoldás? Fogalmam sincs.

Próbálj meg esetleg valami új dologba belevágni, ami szintén leköthet a mitológia és a filozófia mellett.


Ha ki szeretnél békülni az életeddel, akkor viszont jó lenne megtanulnod küzdened. Magad ellen.

Csak mert te vagy saját magad legjobb ellenfele. Nem sárkányokra kell pazarolnod az időt, ha egyszer nem vagy képes magaddal megbirkózni.


Azzal hogy kiírtad ezt a kérdést, valószínűleg haladsz az úton. De kezdj el foglalkozni, és szenvedni azért hogy később szenvedésmentes lehess. Nem kell korbáccsal verned magad, csak folytatnod az őszinteséget magaddal kapcsoatban. Vedd észre minden hibád, dobd ki őket vagy amit nem tudsz, szeresd meg, és használd a sikereid érdekében.


Amúgy gondolom vaktában lövöldözök én is, mert nem tudlak kategorizálni. De nem is célom.

Remélem olvasol, oszt legalább elgondolkodsz ezen.

2016. dec. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Kedves Esettanulmány!

Légy hasznos, tanulj, fejezd be az egyetemet, keress Magadhoz illő lányt, ha nem megy, kezdd el a megalkuvást, és ha kitartóan és fokozatosan csökkented az igényeidet, a leendő pároddal kapcsolatos várakozásaidat, akkor csak idő kérdése, hogy megtaláld őt. Egyben nem szabad megalkudni: erkölcsileg minél kevesebb engedményt tegyél a jövendőbelidnek, mert az ember közérzete attól függ, mennyire hasznos az élet fenntartása szempontjából, tehát mennyire értékes ember, és az értékesség és az erkölcs ugyanazt jelenti, szinonímái egymásnak. Azzal ne törődj, hogy mit mond a kedves mama, a szülők nagyzolása és önzése ne befolyásoljon. Olvass utána a boldogság, erkölcs, érték, az élet fenntarátsa, közérzet, ösztönös jutalmazó érzések, az evolúció és az élet fenntartása stb. fogalmaknak, és meglátod, olyan gazdag, változatos és a legnagyobb értékekkel foglalkozó világba csöppensz bele, amely kivezet minden bajból, nehézségből, megértheted, hogyan működsz, mitől van jó hangulatod, mitől vagy boldog. Keress rá a "Maslow-piramis"-ra, amelynek az átgondolása után szinte grafikon-szerűen láthatod Magad előtt, hogy mi a lényeges az életben, tehát mi az, amely az ember közérzetét leginkább befolyásolja. A M. piramisból sajnálatos módon még hiányzik az erkölcs szerepe, és még egy-két dolog, de akkor is nagyon szemléletes ábra. Az embert az ösztönei segítik, és aki jó akar lenni, annak mindig sikerül! Aki pedig jó a lehetőségeihez képest, az bármi egyéb körülménytől függetlenül megszerezheti a boldogságot! Boldog karácsonyt vagy hanukát, nem ismerem a vallásodat. Üdv.

2016. dec. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
2016. dec. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!