Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg egy életképtelen...

Tényleg egy életképtelen vagyok, ha 25 éves koromra semmit sem értem el az életben? Törődjek a rosszindulatú beszólásokkal?

Figyelt kérdés
Volt iskolatársaim mind a párjukkal élnek, néhányuknál gyerek is van, megvan mindenük, évente többször nyaralni, üdülni járnak külföldre, legalábbis a facebook posztok alapján. Emiatt már nem is szívesen tartom velük a kapcsolatot, mert mindig kérdezgetnek hogy velem mivan, és ha elmesélem, akkor sajnálkozó, lenéző megjegyzéseket tesznek. Én szüleimmel élek még, csak gyárakban dolgoztam eddig, párom sincsen, nem járok külföldre utazni, csak Balatonra nyáron, és Hévízre télen pár napra. Nincsen több milliós autóm sem, csak egy 13 éves Volkswagen. Főleg azért esik rosszul a dolog, mert kb egy szinten vagyunk tanultság, "karrier" terén, a jobb életet inkább annak köszönhetik, hogy van párkapcsolatuk, anyagilag jobban álló férfiakkal. Én hiába szeretnék rendes párkapcsolatot, lassan családot, nem akar eljönni az igazi. Nem érzem fairnek, hogy tőlem egyedülállóként várnák el ugyanazt a szintet amit maguktól párkapcsolatban.
2016. dec. 19. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Ezt mondd el nekik. Ha nem értik megy ignoráld őket.
2016. dec. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne törődj. Van, hogy az embernek nincs szüksége semmilyen visszacsatolásra a környezetétől. Ekkor a pozitív és a negatív jelzés egyaránt fölösleges(en térít).

..."és ha elmesélem, akkor sajnálkozó, lenéző megjegyzéseket tesznek."

Minek mesélsz? Mert kérdeznek? Mi közük hozzá? Valami mégsem stimmel az életükben, ha nem tudnak veled másképp interakcióba lépni, csak ha a te életeden csámcsognak. HA, és amennyiben csak erre képes a másik fél egy kapcsolatban (legyen az baráti vagy bármilyen), nyugodtan lépj tovább.

2016. dec. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

1. Töröld le magad a minden értelemben képmutató facebookról ,vagy legalább ne kövesd őket.

2. Te magadnak keresed meg a pénzt, nem a csávód teszi a bugyidba ,mint nekik.

3. Ne felejtsd ,manapság a 60 év alattiak döntő többsége azért jár nyaralni ,hogy iriggyé tegye a facebookos ismerőseit. Utána meg veszik fel a kölcsönöket ,mert a rezsit sem tudják fizetni.

4. Lehet ,csak 3 évente egyszer mész el egy hétvégére a Balatonra, de közben nem kell napi 2x dugnod, és utána nem kell aggódnod ,hogy mit fog kikapcsolni a szolgáltató.


A korlátolt embereknek létszükséglet ,hogy mindenkinél jobbnak tűnjenek. Te nem vagy ilyen. Emberileg egymagad többet érsz, mint az egész középiskolai osztályod.



24f

2016. dec. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
26 éves vagyok. Van diplomám és egy, a szakmában elég erősnek számító szakdolgozatom, de nagyjából ez az egyetlen dolog, amit elértem az életben. A diplomát azért szereztem meg, mert érdekelt a szak, de tudtam, hogy ezzel soha nem fogok tudni olyan munkát kapni, amit szeretek. Soha nem volt még normális munkahelyem, amióta lediplomáztam, csak mosogattam, takarítottam, pincérkedtem éhbérért. Párkapcsolatom sincs, igaz, pont most ismerkedek életem első szerelmével néhány hete, úgyhogy valószínűleg nemsokára már lesz. Nincs kocsim, lakásom pláne, megtakarított pénzem is alig van. De van rengeteg szabad időm, amit alkotással töltök, és enélkül el se tudnám képzelni az életemet. Úgyhogy összességében boldogabb vagyok, mintha lenne egy jól fizető állásom, ami elvenné minden időmet.
2016. dec. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem minden ember olyan, amilyennek gondolja magát. Ha egy 0-nak tartod magad, akkor tényleg az is vagy, régen én is ilyen voltam ,de már rég leszarom, hogy ki mit gondolnak rólam, sőt őszintén tudok örülni mások sikereinek. Az első és legfontosabb lépés, hogy fogadd el magad olyannak, amilyen vagy.
2016. dec. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézd, tanulj, szerezz jobb állást és érd el, amit akarsz saját jogon! Annál becsülendőbb nincs, és a pasi lelépésével sem szűnik meg.


Nem tudom, milyen muncikkal vagy körülvéve, de felénk ez így szokás.

2016. dec. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31%

3-as: nem fogod elhinni, de az emberek jelentős része nem hitelre nyaral, van rá pénze, nem kapcsolják ki miatta az áramot sem, nem kényszerből van együtt azzal, akivel együtt van, és még ki sem posztolja a fészbúkra. Bizony.

Szóval ilyen ostobaságokat fölösleges felhozni hamis ellenpéldának.

2016. dec. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!