Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Barátom nagyon drága ajándékot...

Barátom nagyon drága ajándékot vett, pedig elég szegény. Legszívesebben kioktatnám?

Figyelt kérdés
Tudom "ajándék lónak ne nézd a fogát", de nem bírtam megállni hogy ne keressek rá neten, és ledöbbentem... Tudom az anyagi helyzetét, hogy milyen nehéz a családjának is, és akkor kapok tőle egy több tízezres ajándékot, ez nekem gáz, és érthetetlen... Legszívesebben kioktatnám ezért, de nem akarom megbántani sem. Egy bonbonnak is örültem volna, ilyet még egy gazdagtól se szívesen kapnék, hisz ennyit én se adnék érte... A felét se. Úgy érzem az alapvető értékrendjével van baj... Nektek erről mi a véleményetek? Nyilván nem fogom a fejéhez vágni hogy "teljesen hülye vagy", hisz tudom hogy ez neki majdnem egy havi fizetés, miközben a családjának (vele együtt összesen) milliós tartozásuk van :( Csak pont ezért nem értem... Szerintetek? Tapasztalt már valaki hasonlót? Mi a véleményetek?
2016. dec. 24. 00:05
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Azért vett neked drága ajándékot mert nagyon szeret téged és szeretne téged meglepni és örömet okozni neked, még ha nem is tudja hogy ez nem az ajándék értékén múlik. Kedvességből tette, legközelebb esetleg beszéljétek meg előre hogy nem ettől leszel boldog.
2016. dec. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem meg kicsit bizonytalan és szeretne megfelelni. Nem csak neked, hanem úgy általában.
2016. dec. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom, alkalomra kaptad. A megoldás az, hogy megbeszélitek legközelebb, mennyit szántok egymás ajándékára, és akkor egyikőtök sem jön majd zavarba ettől.


Pl. a barátnőmmel kézzel készített ajándékot adunk egymásnak idén karácsonyra, és megbeszéltük, hogy ezer forintnál többet nem költünk rá. Esetleg ezt az opciót felajánlhatnád a barátodnak. Mondd neki nyugodtan, hogy a kézzel készített ajándéknak örülnél legjobban (ha legközelebb alkalom lesz). Mert gondolom, így érzel, hiszen szereted őt. :)


Azt bátran jelezheted neki, hogy zavarba hoz téged a túl drága dolgokkal.


23N

2016. dec. 24. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

Kár ezért, valóban. Mármint nem az ajándékért, hanem hogy az anyagi értékén görcsölsz, közben döngeti az egód a hiúság, hogy mit és mennyiért kaptál. Ez az első hiba.

A barátnőd nagykislány, el tudja dönteni, hogy mi fér bele neki. Ott rontotta el, hogy te ezt is szabályozni akarod, miközben látszólag "igazolva" vizsgálod az anyagi helyzetét. Ez meg a második hiba.

2016. dec. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4, első hiba: én vagyok nő, a barátom pedig a férfi

Igen, lehet nem kéne ezen problémáznom, viszont ezt nem szabályozni akarom, csak segíteni neki

Amúgy meg nem fogok szólni, Max jövő karácsony v szülinap előtt hogy nem kell drága dolgot vennie, enélkül is szeretem

2016. dec. 24. 10:06
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
#4 vagyok. Nekem nem jött le, hogy ez egy párkapcsolat. Akkor meg pláne nem értem. Nálam a párkapcsolathoz egy közös kassza tartozik, amit közösen kezelünk. Minden egyéb bevételével, amit ebbe nem ad bele, ő gazdálkodik. Ha akarja rám költi, ha akarja, a vöröskeresztnek adja, teljesen mindegy. Mint ha nem is létezne. Azaz számomra az ő kis (sok, akármennyi) pénzecskéje nem létezik.
2016. dec. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%
Mit kaptál vagy milyen összegben?
2016. dec. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Osszátok a nullákat, értetlen népség, erre is :D
2016. dec. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!