Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehet az ember egy ilyen...

Mit tehet az ember egy ilyen lehetetlen helyzetbe? Tűri a sorsát?

Figyelt kérdés
Mikor pályaválasztás előtt álltam akkor sem volt sok fogalmam se róla, és igazából még most húszon éves koromban sincs, hogy mi az a hivatás amit szívesen csinálnék és még jól meg is élhetnék belőle. Tanultam ezt azt, az évek alatt, levizsgáztam de egyikhez se volt affinitásom, se érzékem hogy tényleg dolgozzak benne. Ráadásul az egyikről úgy hírlik jól megfizetett szakma, ehhez képest fel vettek minimálbérre, aztán fél hónap után mikor lebetegedtem elküldtek. Most betanított munkásként tengetem az életemet. Viszonylag még egyszerűbb dolgom van, mert a szüleimmel élek, de ha egyszer le kell válnom róluk, egyszerűen nem tudom mi lesz. Hogy hogy fogok tudni egyáltalán abból a kis morzsából megélni amit fizetésnek kapok. Nagy terveim voltak az életre, hogy felfedezzem azt, sok változatos dolgot megtapasztaljak, de úgy érzem az anyagiak hiánya teljesen derékbe töri az ilyen ambícióimat. Mit tehet ilyenkor az ember? Viseli a szerencsétlenül alakult sorsát? Az olyan közhelyeket már elégszer hallottam hogy változtassak, tegyek valamit. De a nagy kérdés az hogy mit? Erre nem tudom sajnos a választ.
2016. dec. 25. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Millió álláshirdetés van, sok munkahely még szállást is biztosít, úgyhogy indulj el valamerre, ha helyben nem boldogulsz. A nyugati országrészen már nem nehéz betanított munkával 150-200 ezret megkeresni, mellette tanulj angolul vagy németül, aztán 1 év múlva már lesz egy kis tőkéd megindulni Ausztriába, Németországba, Angliába. Ne húzd az időt, mert megszokod ezt az állapotot, és tényleg a béka feneke alá süllyedsz, mert 5-10 év múlva még ennyi kedved se lesz elindulni. Te alakítod a jövődet (a sorsnak ehhez semmi köze), de tenni is kell érte, nem csak várni a csodát.
2016. dec. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. Tanulj valamit, aminek van értelme. 1-2 év alatt lehet egy olyan szakmád, amivel szinte biztos, hogy el tudsz helyezkedni az országban, nem minimálbérért, és van jövője.

2. Vállalkozz.

2016. dec. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#1


"már nem nehéz betanított munkával 150-200 ezret megkeresni,"


mégis hol áruld már el! Cégnevet kérek!


Pest megyében Bpp-től 20 km-re tesómnak 3 műszakra, fizikai munkára adnak 140e et nettóban! Ez messze van a nettó 200tól amit te mondtál!


könnyű beírni valamit de a valóságban nagyon nincs így!


3 műszakban dolgoztam egy raktárban akint a hidegben (mivel nyitott épület volt) max fizetés bruttó 200e volt, ami 133e -nek felet meg nettóban! Ez is fényévekre van a 150-200 tól és ez Pest megye!


És akkor nem jövök azzal, hogy ki a ***nak van kedve éjszaka melózni a hidegben ennyi pénzért! Előlépési lehetőség NINCS!


Tanulj valamit? Mit. Hegesztőnek, mert hiányszakma:.. nettó 600Ft os órabért adnak, hétvégén is van meló, addig nem mész haza míg a darabszám nincs legyártva, túlóra fizetését felejtsd el.


Festőnek? mehetsz brigádozni számla nélkül az országban... családodat nem látod, mert kevesebbszer vagy otthon mint egy nemzetközi kamionos.

2016. dec. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A legjobb kiveztő út az ilyen helyzetekből a tanulás, tudom ez is nagyon közhelyesen hangzik, de volt lehetőségem meggyőződni arról, hogy ebben igen is van nagyon sok igazság. Én is dolgoztam gyárban mint közönséges operátor, viszont minden nap felírtam egy cetlire magamnak az angol leckét amit meg akartam tanulni és bevittem magammal a futószalag mellé. Letettem oda hogy lássam és egymás után ismételgettem: I have, You have, He has, She has, It has, We have, You have, They have stb. Aztán amikor ezzel megvoltam vettem angol nyelvű kis füzeteket a könyvesboltban és odafelé és hazafelé állandóan azon erőlködtem, hogy el tudjam olvasni... Most meg már ott tartok, hogy a felsőfokú nyelvvizsgáért tanulok, ami után valószínűleg majd tanítani fogok angolt Ausztriában gyereknek. Soha ne add fel, Te nem az a buta robot vagy aki ott a gyárban robotol, az nem Te vagy hanem csak eljátszol egy szerepet azért, hogy legyen pénzed. Te az vagy, akinek nagy tervei, klassz ötletei vannak és ez legyen az elsődleges, soha ne mondj le a terveidről... Hanem gondolkodj azon mely dolgokat kellene megtenned ahhoz, hogy álmaidat megvalósíthasd. És láss neki, akár csak apránként is, hidd el az is nagyon sokat számít. Ahogy én is tettem, egy kicsi dologgal kezdtem el amihez még pénz sem kellett igazán, csak felirtam egy papírra, hogy I am, I was, I shall/will stb. és bevittem magam... És ez rengeteg erőt adott, hogy higgyek a saját jövőmben... Ha nem tettem volna meg ezt a kis lépést még mindig ott robotolnék azért, hogy mások kihasználhassanak és meggazdagodhassanak belőlem. Fiatal vagy még és nagyon sok minden vár még rád az életben, éppen csak el kell szánnod magad arra, hogy változtass és ha jól átgondolod akkor biztosan menni is fog, ebben szerintem senki sem kételkedhet... Hajrá, ne add fel...
2016. dec. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3


"Tanulj valamit? Mit."


Gépésztechnika.

CAD/CAM informatikus.

Mechatronikai technikus.

Elektromechanikai műszerész.

Erősáramú berendezésszerelő.

Idegennyelvű ügyfélkapcsolati szakügyintéző.

Internetes alkalmazásfejlesztő.

Társadalombiztosítási ügyintéző.

Nyomdaipari gépmester.

Számviteli ügyintéző (+mérlegképes).


Ezeknek van jövője, és pl. a CAD/CAM informatika baromi kényelmes, irodai meló, és nem is fizet rosszul, bár elég felelősségteljes munka.

2016. dec. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"mégis hol áruld már el! Cégnevet kérek! "


Nem fogok senkinek munkahelyet keresni, de azért mondok egy példát: 2 ismerősöm is a Mercedes gyárban dolgozik nettó 200-220 ezerért. Ha valakinek van érettségije, és a szemében látszik egy kis értelem, akkor felveszik.

Sok embernél a hozzáállás hiányzik. Egyszerűen nem akar változtatni az életén, nem akarja a komfortzónáját elhagyni, nem hajlandó 20 kilométernél messzebb menni, vagy nem is akar egyáltalán dolgozni, mert otthon mindent megkap, és amúgy is jobb a számítógépen játszani, mint napi 8 órát ledolgozni.

Készítsen egy önéletrajzot a kérdező, nézzen szét akár itt is:

[link] , és küldje el vagy 10-20 helyre.

Nem kell itt mindent a sorsra fogni! Aki meg "tűri a sorsát" annak ellenére, hogy fiatal és egészséges, az meg is érdemli a nyomorult életét.

2016. dec. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A Mercedesben nem kapsz betanìtott munkàsként 200-220 ezret...
2016. dec. 26. 10:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne kétkezi robotmunkára gondolj. Egy 2 hetes oktatást követően egy automatizált, karosszériaelemeket gyártó gépsort felügyelhetsz, de vannak még ennél is kényelmesebb, szakirányú végzettséget nem igénylő munkakörök is. 2 év múlva újabb Mercedes gyár épül, ahova újabb 2000-2500 dolgozóra lesz szükség.


Amúgy milyen végzettséged van?

2016. dec. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!