Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nekem sosem lesznek ilyen...

Nekem sosem lesznek ilyen barátaim? Akiket igazán érdeklek?

Figyelt kérdés

Szerintem jó barát vagyok. Meghallgatom a barátaimat, érdeklődéssel, figyelemmel kísérem mondandójukat, még akkor is ha olyanról beszélnek amit én nem szeretek csinálni, nem szoktam, vagy nem tudok róla semmit és ha nem ők mondanák nem is néznék utána. Ha rossz kedvük van megpróbálom megvígasztalni őket (ha épp ez lenne jó nekik) ha csak panaszkodni szeretnének azt is meghallgatom. Mikor megkérdezem hogy miújság, tényleg érdekel a válasz. Nem dicsekszem nekik, nem hazudok nekik, őszinte vagyok.. Számomra a barátok nagyon fontosak. Amíg együtt jártam velük iskolába minden nap örömmel indultam.


De mióta elköltöztünk rájöttem hogy én nem lehettem nekik fele annyira se fontos, mont amilyenek ők voltak nekem. Már nem tartom velük a kapcsolatot olyan szinten hogy barátságnak lehetne mondani.. Meguntam hogy mindig csak én írtam nekik. Megalázó volt, hogy hónapokig nem kaptam választ.. Pedig mondták hogy írjak majd nekik, dehát az úgy milyen ha ők nem írnak vissza? Mikor megkérdeztem miért nem ír vissza az egyik azt mondta elfelejtette egy másik ezer kifogást felsorolt.. De hogyha tényleg érdekeltem volna őket nem halogatták volna szerintem. :(


Mikor másvalaki költözött el neki mindenki állandóan mondogatta hogy mennyire fog hiányozni meg már most hiányzik.. Búcsúbulit csináltak neki. Nekem egy valaki mondta hogy hiányozni fogok, de nem írt nekem egyszer sem. (Nem mintha kötelező lenne, de ha annyira "hiányzom" neki akkor minden lehetősége meglenne egy üzenetre)


Mikor egy ismerősöm beteg lett, a barátnői csináltak egy közös képet neki, gyógyulj meg felirattal.

Másoknak meg többen is írták hogy jobbulást, mikor jössz, hiányoztál, képzeld, ez meg az történt stb.

Mikor én voltam beteg meg sem kérdezték mi van velem, csak ha látták hogy épp online vagyok.


Amikor valakinek párja lett mindenki gratulált nekik, kívánta hogy sokáig együtt legyenek. Mikor én jöttem össze a barátommal az nem érdekelt senkit.


Tudom irigy vagyok..

Hogy lehetnének nekem is ilyen barátaim?

Az ilyen csak a népszerű embereknek adatik meg?



2014. ápr. 7. 13:36
 1/7 anonim válasza:
hasonló helyzetbe voltam én is , mikor Ukrajnából , egy kis faluból el költöztünk Budapestre. Nagyon örültem hogy ott lehetek amíg nem találkoztam az ott élő velem egykorásiakkal. mindenki le nézett , csúfolt , pedig ők sem voltak nálam jobbak (külömbek). a régi barátaim mikor meg tudták hogy el megyek , olyan "megszokottnak" fogadták, és még csak azt sem mondták h "szia, majd írj, hívj" . mikor vissza tértem egy fél év után , nem is ismertek meg. olyan bosszúvágy kerekedett bennem hogy találnom kell újj barátokat, hogy tudják: "én sem vagyok egy koszos zsepi akit ott lehet hagyni" . Eleinte nem voltam batátkozós típus, de muszáj volt össze szednem magamat hogy új barátaim legyenek. ez oly annyira be vált hogy most van 2 megbízható, jó, segítőkész, barátnőm akik mind ezt el feledtették velem és a régi barátaim most mát nem érdekelnek :) én azt tanácsolom neked, hogy írd meg nekik hogy pl "nagyon szép barát vagy hogy :....." had tudják meg, hogy ilyenkor mit érez az ember.. nagyon együtt érzek veled mert tudom milyen az mikor az ember kiszorítva, másnak érzi magát. régen én is így gondoltam a leg több esetben ez csak a népszerüeknek adatik meg. De végy erőt magadon , legyen önbizalmad, ne légy szégyellős, mutasd meg azoknak akik nem foglalkoznak veled hogy te sem foglalkozol velük, és meg látod hogy ők fognak keresni téged :)
2014. ápr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ugyanez a helyzet. A szemembe mindenki jó pofizik, ha meg elfordulok akkor kibeszélnek, vagy azt is elfelejtik hogy létezem. Persze, nagyon jó tanács az, hogy barátkozzál, légy nyitott stb..de az a kérdés, hogy hogyan? Hiába vagyok én kedves ha mindenkitől ezt kapom.

Kedves kérdező, ha esetleg van kedved beszélgetni írj nyugodtan:)

2014. ápr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez van. Én mindenkihez maximálisan pozitívan állok, ennek ellenére minden társaságból kiutáltak, lenéztek, vagy addig piszkáltak, amíg ott nem hagytam őket. Jelenleg senkim sincs már egy jó ideje, és nem tudom, mit tegyek. Akárkinek adok esélyt, az csak akkor hajlandó velem egyáltalán foglalkozni, ha rosszul bánhat velem. Nekem az a véleményem, hogy Magyarországon mindenki rosszul bánik a másikkal, és ha az ember jól akar bánni másokkal, azt észreveszik, és ahelyett, hogy viszonoznák, inkább kihasználják a helyzetet, és "bokszzsáknak" használják az illetőt, hogy levezessék azt a feszültséget, amit mások okoznak nekik. Így bent maradhatnak a nagy társaságokba, és valahogy egyensúlyozhatják magukat. Személy szerint gusztustalannak tartom ezt az egészet, és az én szememben az ilyenek a patkányokkal egyenlők.
2014. ápr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Firedoom ***** válasza:

Egesz altalanosban nem tudtam rendes baratsagokat kialakitani, sot fogalmazzunk ugy, hogy: "a rangletra alatt voltam". aztan attmentem kozepbe, itt ugyan ugy megtapasztaltam az emberek rosz tulajdonsagait, szinten rosszul alt a szenam. Amikor megismertem ket embert akik "felkaroltak". Ez mult ev kozepe tajan volt, azota derusebben latom a vilagot, helyesbitek, a segitsegukkel sikerrel veszem az osszes akadajt. "Ne azt akard, hogy mindenki szeressen, tiszteljen, imadjon teged, akarj helyette 2-3 baratot akik jobbak barkinel." elobb vagy utobb mindenki megtalalja a helyet, ez csak ido kerdese. Szurkolok neked, ha segitseg kell irj.

17/F

2014. ápr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudom hogy ez nem vigasztal, de azt kell mondjam hogy ezen az emberek tulnyomo resze atesik, aki nem az szerencses.

Altalanosba sok baratom volt (gondoltam en), aztan mindenki szetszeledt. Jott a kozepsuli ott is osszehaverkodtam nehany emberkevel, de ballagas utan veluk is megszakadt a kapcsolat. En kerestem az o tarsasagukat, de nem voltak ram vevok, mondom szep, ujjabb de javu. Elmentem egy fsz-re ott nagyon hamar ossze haverkodtam par csoporttarsammal, majd abba kellett hagynom, egyeb nem vart okok vegett. Lass csodat ok is nagy ivben tesznek ram azota. Mondanom sem kell hogy nagyon rosszul esett, hogy ha en nem keresem oket, akkor le se sz@rnak, a legjobb mikor arra se meltattak hogy egyaltalan valaszoljanak. Ezek a csalodasok hatasara, sajnos kisse magamba zuhantam, zarkozott lettem, pedig ez regen nem volt igy. Jelenleg 1 baratom sincs, atgondolva soha nem is volt. Mindezek hatasara megtanultam, eszre venni hogy kik az erdek emberek a kornyezetemben. Jelenleg estis vagyok, es hanyinger kerulget, mikor azt latom, hogy nyalnak egymasnak erdekbol. En meg vagyok, mint valami kirekesztett. 1 evfolyam tarsammal sikerult osszehaverkodnom, szeretnem azt hinni hogy o nem erdekbol keresi a tarsasagom, de erre majd csak az ido adja meg a valaszt...

Elnezest a kis tortenetemert, csak felszakadtak a regi sebek. :(

2014. ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én is ebben a cipőben sétafikálok. Belegondolva, nekem sem volt mindig igaz barátom. 7.-től 9.-ig volt egy barátnőm. Imádtam, mindent meg tudtunk beszélni. Különbözőek voltunk, így mindig akadt miről. Aztán 2 éve nyáron már nem is kerestük egymást. Nála volt egy karkötőm, azt is úgy kellett visszkunyiznom, mert ő ahhoz túl kényelmes volt, h maga szolgáltassa vissza, így nem is ő hozta el nekem, hanem egy közös ismerősünk. Azóta sem beszéltünk. Most a középsuliban, az osztályomban jóban vagyok a lányokkal, de igazából senkire sem támaszkodhatnék teljesen. Erre körülbelül 2 hónapja jöttem rá. Előtte is kirekesztettnek éreztem magam, de azóta főleg. Persze vannak haverkapcsolataim, de senki nem foglalkozik velem igazán. A szerelem is jócskán elkerül, szóval totál egyedül vagyok.

Kis történetem is azt mutatja, mint a többieké: ne gondold, hogy egyedül vagy ezzel!

A tipp, h légy nyitottabb, nem mindig kifizetődő. Én nagyon barátságos vagyok, még sem sikerült igaz barátot szerezni. De azért ne add fel! Idővel minden megoldódik. :) (reméljük)

2014. ápr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Velem is ugyanez van. Én mindenkihez maximálisan pozitívan állok, ennek ellenére minden társaságból kiutáltak, lenéztek, vagy addig piszkáltak, amíg ott nem hagytam őket. Jelenleg senkim sincs már egy jó ideje, és nem tudom, mit tegyek :/

"legjobb" Fiú barátom (lassan 10 éve ) ugymondom inkább,hogy elhagyott ő is egy lány miatt,elvileg féltékeny volt,de mire mai napig sem értem, a lány is ott tett keresztbe ahol csak tudott,ezért már lassan fél éve nem is beszéltem a sráccal.

Lány vagyok barátom sem volt az elmúlt 3 évben és az összes "barátom" elhagyott de nem jövök rá ,hogy miért,pedig mindig ugrottam ha valakinek valami gondja volt.Nem tudom mit tettem hogy ennyire "elfelejtettek" sajnos ez miatt nagyon rosszul vagyok itthon ülök egész nap senki nem ír vagy hív fel. Nem tudom egyszerűen mit kéne tennem...Mintha nem is léteznék már.

A lányok mindig is féltékenyek voltak rám ezért sem jövök ki mai napig velük .(sajnos) Általában fiú táraságom volt (most ezt nem nagyképűségből írom , mindekitől ezt kapom,hogy féltékenyek) nem jöttem ki sosem a lányokkal mindig házba szúrtak, hazudoztak(nak) valamit mindig kitalálnak ,és ott tesznek keresztbe ahol csak tudnak és nem is ismerem őket,de ők engem elvileg igen ..és ezt nagyon jó tudni :)

Bulizni sem voltam 3 éve ,egyszóval sehol ...Nem tudom mit tegyek :(( (L/21)

2014. ápr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!