Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy hozzam helyre az életem?

Hogy hozzam helyre az életem?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok.Alig vártam,hogy elballagjak a gimiből,mert ott eléggé kiközösítettek.Szalagavatón sem táncolt velem senki.Sokat csesztettek.Alig volt pár barátom.Aki volt,az is kihasznált.A lányok is átvertek.Most új suliban vagyok,egy OKJ-n,de nem váltotta be a reményeimet.Bánom,hogy nem mentem el fősulira.Világéletemben rossz tanuló voltam,11.-ben majdnem megbuktam,de 12.-ben belehúztam (hála a Pain & Gain című filmnek) és szép érettségit írtam(3 db 5-ösöm lett)De fősulira nem mertem jelentkezni,mondván úgysem bírnám.Jelentkeztem egy szakmára,ami keresett és jól fizet.Kicsit féltem tőle,hiszen annyira nem az én világom volt,de az anyagi része motivált.Az első héten bepánikoltam."Hogy kerültem én ide,mi a francot keresek én itt,nekem ez nem tetszik,nem fogok itt ülni napi 10 órákat,fősulira akarok menni".Úgy éreztem,inkább elmegyek dolgozni,mint hogy ezt végigcsináljam.Átiratkoztam egy másik szakmára.Itt viszont teljesen ellustultam.Ez egy olyan szak,ahol 8 órán keresztül csak ülünk és nézünk ki a fejünkből.Úgy érzem,megbolondulok ott.Elhelyezkedni jem fogok tudni fele,ha sikerül is,akkor is vmi minimálbéres munka lesz..És már nincs kedvem semmihez.Ez a semmittevés leszívja teljesen az energiám.Semmi motivációm,hogy tanuljak.Barátokat sem sikerült találnom.Csak 2 haver van még régebbről.Elterveztem,hogy itt majd szerzek egy barátnőt,de már semmi kedvem sincs ahhoz sem.Nem akarok ilyenre időt és energiát fordítani.Egyedül a gyúrás van,ami értelmet ad az életemnek.Ebben látom az egyetlen célom,ha ez nem lenne,már meghülyültem volna.Ezen kívül nem megyek sehova,nem csinálok semmit.Barátaim nincsenek.Néha kimegyek biciklizni egyet.Csak még asszociálisabb lettem,mint eddig voltam.Semmit sem akarok,egyedül vagyok.Teljesen céltalanul sodródom és fogalmam sincs,mit akarok kezdeni magammal

2016. dec. 28. 01:29
 1/9 anonim ***** válasza:
még mehetsz jövőre fősulira,egyetemre...kérdés mit akarsz magadtól? hozzáállás kérdése minden.
2016. dec. 28. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Milyen okj-t csinálsz?
2016. dec. 28. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Figyi azt tudod csinálni hogy meg újítod a külsőd eljársz szórakozni és kinézel egy visszafogottabb lányt magadnak és próbálkozz ne azon siránkozz hogy nincs csináld úgy hogy legyen! képes vagy rá képes vagy változtatni akarat kérdése ne legyél akaratgyenge menni fog tűz ki egy célt amit erre az évre el akarsz érni és teljesítsd hajrá szurkolok
2016. dec. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Miért írod azt, hogy nincs egy barátod sem, amikor van két régi haverod. A haverságból csinálj barátságot. Két barát untig elegendő. Nekem is csak három barátnőm van. Hívjad ezt a két havert (persze egyenként, de akár együtt is mehettek 3-an) biciklitúrákra, hátha ők is benne lennének. Ez az egyik legjobb időtöltés. Én alig várom a nyarat ilyenkor télen, hogy mehessek ismét biciklitúrákra. És egy lánnyal megismerkedni nem lehet úgy, hogy elhatározom, most találok egyet... Majd ha a sors hozza, akkor megtalálod a neked valót. Viszont nagy hülyeség volt abbahagyni azt az OKJ-s képzést, gondolom, 3 évnél nem lett volna több idő elvégezni. Esetleg próbáld meg még egyszer, hogy legyen egy szakma a kezedben, és utána menjél továbbtanulni valamit, csak az a baj, hogy nem tudod te sem, hogy mi érdekel. Nézzél szét az életben, és amikor nagyon unatkozol, akkor a gyúrás előtt, után olvassál például, az a legjobb időtöltés, műveltséget ad, sokkal intelligensebb lányt fogsz tudni megismerni, ha magad is intelligens leszel a könyvek által. És itt van egy telefonszám: lelki elsősegély, ezt anonim bármikor felhívhatod: 116-123 - így, nem kell elé semmi több szám. És itt van egy lista a szakmákról:

[link]

Végül egy könyvlista:

Olvasnivalók egy 16 éves fiúnak


„ A művészetek minden ágának feladatai vannak: a gyönyörködtetés, az elme csiszolása, gondolatok ébresztése, elmélyedés, művelés, lelki támasz. Olyasmi, amit az ember többször megnéz, meghallgat, elolvas, örömmel, újra és újra, megunhatatlanul.” (sajnos, nem tudom a forrást)



Lázár Ervin: Berzsián és Dideki (a nyelvi humora miatt)

Saint-Exupery: A kis herceg


Jack London: A vadon szava, Éneklő kutya, Beszélő kutya

Karinthy Frigyes: Tanár úr kérem

Stefan Zweig novellái (pl. a Saknovella)

Dimphina Cusack: Ketten a halál ellen

Dickens: Karácsonyi ének

Erich Fromm: A szeretet művészete


Széchényi Zsigmond: Ahogy elkezdődött (vadászélmények)


Emile Zola: Nana, Életöröm, Egy asszony élete

Floubert: Bovaryné, Érzelmek iskolája

Maupassant: A szép fiú

Casanova: Életem története


Dumas: Egy orvos feljegyzései

Rostand: Cyrano de Bergerac


Tolsztoj: Anna Karenina

Dosztojevszkij: Fehér éjszakák (nekem a kedvenc könyvem)


Németh László: Iszony (egy rossz házasságról)


Csurka István: Közép-Európa hó alatt

Szőnyei Tamás: Titkosírás I-II. – irodalmi besúgókról


Ég a puszta – Gróf Andrássy Katinka memoárja


Mauks Ilona: Mikszáth emlékei

Szendrey Júlia (Petőfiné): Naponként árvább (napló)

Török Sophie: Babitsról

2016. dec. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azok a haverok is olyanok,hogy max akkor beszélek velük,ha suliba vagy buszon találkozok velük.De elmenni vhova már nem jönnének.Ha tennék egy nyelvvizsgát,lenne 371 pontom.De az nem lenne elég az államira oda,ami tetszene.Meg az a baj,az sem egy aranybánya.Azzal se sokan helyezkednek el.Meg koleszt se valószínű,hovy kapnék,oda gondolom azokat veszil fel,akik jók,nem aki épp átcsúszott a ponthatáron.Az albérletet meg nem tudnánk fizetni.Meg félek is elmenni itthonról messzire,bár lehet jót tenne.

Közúti közlekedés szakon vagyok.Ha elhelyezkedek is,max vmi BKV ellenőr vagy utasszámláló leszek,esetleg tőlem veszik majd a bérletet.De már a tanár is vmi targoncavezető tanfolyamot ajánlgat nekünk,hogy vmi értelmes képesítésünk legyen.Nem tudom,itthagyjam e ezt vagy mit csináljak

2016. dec. 30. 01:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Akikkel csak a buszon beszélgetsz, azokat még havernak sem nevezném. Ha élőben nehezen tudsz velük kommunikálni, akkor az egyiket, a legszimpatikusabbat próbáld meg "becserkészni", esetleg facebook által. Írd meg neki a facebookon, de külön üzenetben, hogy más ne lássa: hétvégén biciklitúrára megyek, keresek partnert magam mellé. Jönnél? Vagy ha így sem hajlandóak, akkor menjél el egy sportkörbe, és ott próbálj egy (!) ne több barátot szerezni. Nem értem, mit jelent az, hogy félsz otthonról kimozdulni? Azért egy evezős túrára csak elmennél, nem? Ilyen helyeken kell barátokra szert tenni, nem a bulizós fiúk között. A tanárotok biztos tudja, hogy kinek milyen képessége van, ha te nem vagy kiemelkedő, akkor ne akarjál felsőoktatásba menni, mert csak tönkreteszed az életed, olyat fogsz magadra erőltetni, amit nem fogsz bírni. Azt a szemléletet pedig el kell felejteni, hogy melyik szakmával mennyit lehet keresni!! Azt kell nézni, hogy szeretem-e ezt a szakmát, vagy sem. Azt esetleg lehet, hogy a környéken hol tudok elhelyezkedni vele. De mást nem.
2016. dec. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és a politikai hovatartozást se hagyd figyelmen kívül, amikor barátokat keresel. Mert ez fontos, nem csak egy párkapcsolatnál.
2016. dec. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem azt mondta a tanár,hogy ne menjek felsőoktatásba.Meg ezt nem külön nekem mondta,hanem az egész osztálynak,hogy érdemes lenne elmenni vmi targoncavezető tanfolyamra,azzal legalább nem betanított munkások lennénk.Mondjuk ebben az iskolában nem teljesítek olyan jól,de igazából nincs is semmi motivációm,hogy ezt tanuljam.Mondjuk 3-4 megvan.De a régi suliba a volt tanáraim több is megmondta anyának az érettségi után,hogy nekem egyetemre kéne mennem.3 tanár mondta.

Persze,elmennék ilyen evezőtúrára meg ilyenekre,csak nincs kivel.Az a baj,hogy itt mindenkinek minden az ivásról,a berúgásról szól.Amit én nem szeretek.Nem bírom az alkoholt,nem szeretek idétlenkedni.Ha evezőtúrára mennék,vinnék az alkoholt,már indulás elött részegek lennének.Osztálykiránduláson is összehányták a vonatot.Aki meg visszafogottabb haverom volt,azok meg köcsögök.Ha mentem velük vhova,egész végig engem cseszegettek,strandon kimentem wc-re,ezek nem vártak meg,hanem eltűntek,a büfében is otthagytak,a papucsom is elrugdozták.Kiborították az üdítőm.Kimentünk bucsuba,ott volt 2 lány osztálytársam,akik szóltak hozzám,amíg beszéltem velük pár szót,ezek leléptek,otthagytak egyedül,elmentek haza.És még sorolhatnám.Ezekkel meg is szakítottam a kapcsolatot.Aki meg úgy tényleg normális,az meg megint olyan,hogy még egy pizzára sem tudom meghívni,nem vmi komolyabb dologra.

2016. dec. 31. 15:40
 9/9 A kérdező kommentje:
És már 2 éve,hogy nem beszéltem hosszasabban (élőben) lánnyal
2016. dec. 31. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!