Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mindent összevetve melyik éri...

Mindent összevetve melyik éri meg jobban - ha az ember fent van Facebookon vagy sem?

Figyelt kérdés

Mielőtt válaszolnátok fontos megemlítenem, hogy okostelefonfüggő vagyok, aminek a Facebook a fő forrása, tehát ha nincs semmi dolgom éppen, akkor állandóan nyomkodom.

Szóval megfordult a fejemben, hogy deaktiválom a profilomat, így több motivációm lenne valami értelmes dolgot csinálni, rá lennék kényszerülve valami alkotó tevékenységre, vagy például edzésre, viszont a törlés is súlyos következményekkel jár - lemaradok az egyetemi csoportársakkal a tanulmányokról való diskurzusokról, a szociális hálóm leépül és úgy általában mindenről LEMARADOK, mert a közösségi portálon szerveznek eseményeket, ott tartják a kapcsolatot az emberek, ott áramlik az információ.


2016. dec. 29. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Én csak azért vagyok fent, hogy tartsam a kapcsolatot olyanokkal, akik távol vannak tőlem, volt osztálytársak, barátok.

Én utálom azt a fajta kitárulkozást, ami ott folyik. És az is jobb lenne, ha nem látnám, hogy egy-egy ismerősöm milyen hülyeségeket oszt meg (nem viccekre gondolok) és nem látnám, hogy milyen hülye nézeteik vannak.

Szóval gondolkodtam már rajta, hogy inkább törlöm magam.

De végül is maradok. Nem vagyok túl aktív, nem rakok fel nagyon semmit sem, nem osztok meg semmi, csak nagy ritkán. De azért jó, hogy így pl. könnyebben össze lehet szedni a volt osztályt.

Ha függő vagy, akkor szerintem jó ötlet, hogy mindent bevess, hogy csökkentsd a telefon használatot.

2016. dec. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyen önuralmad és találd meg az arany középutat. Csak akkor facebookozz ha tényleg muszáj, vagy nagyon semmi dolgod.
2016. dec. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy ezeket csinálod még nem kell egész nap rajta függened. Amiket leírtál ezek tök általános célú felhasználások, kb napi fél órában ki is merül, emiatt nem kell egész nap fent lógnod viszont törölni sem kell magad.


Én a facebookot arra használom, hogy egyetemi tanulós csoportokban benne legyek és hogy néhány ismerősömmel akik távol laknak tartsam a kapcsolatot. Ezen kívül napi 1x ha épp kedvem tartja gyorsan végigpörgetem a főoldalt (vagy hogy hívják) ahol elolvasni semmit nem szoktam lájkolni még annyira se, szerintem a lájk számom évente 5 db.


Szóval csak meg kell találni, hogy mire mennyi időt fordítasz. Ahogy írtam, nem gondolnám, hogy ezek olyan sok időt elvennének alapesetben, hogy ne tudnál pl. edzeni, amúgy meg ha van valami úgyis kapsz értesítést, nem kell egész nap nézegetni.

2016. dec. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hasznos tud lenni, ha az ember ésszel használja. Ha ennyire nem megy az önuralom, mi lenne, ha első körben csak a telefonodról törölnéd le az appot, és kijelölnél naponta valamennyi időt (pl. fél órát) arra, hogy végigpörgesd, amiről esetleg lemaradtál?
2016. dec. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A te esetedben jobb lenne szüneteltetni, egyébként meg nekem megéri fent lenni, mert ott tartom a kapcsolatot többek között a távol élő ismerősökkel, rokonokkal, így olcsóbb, mint folyton telefonálni vagy a postára rohangálni, ráadásul időt spórolok vele.
2016. dec. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fenn vagyok facebookon, de nem értem, ott mit lehet annyit nézni.
2016. dec. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!