Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én látom teljesen értelme...

Csak én látom teljesen értelmetlennek a szakdolgozatot?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy ennek most mi értelme van. Már megcsináltam a BSc-t meg az MSc-t is, úgyhogy több ilyet nem kell írnom, szóval nem arról van szó, hogy nyafogni akarok, csak egész egyszerűen olyan fölösleges nyűgnek éreztem az egészet, az meg plusz hülyeség, hogy 2-őt is kellett írni. Mindenki utálta, még aki nem vallotta be, azon is látszott, hogy szenved vele. Hiába érdekelt a téma, ha az idő nagy részét az vette el, hogy külföldi irodalmakat kellett lefordítani és azokat átfogalmazni. Maga saját rész, az gyorsan meg volt, de ez az irodalmi áttekintés ez annyira fölösleges sztem, mármint az oké, hogy átolvasok irodalmakat a témában, de hogy most ezt átfogalmazva le is kell írni minimum 10 oldalban legalább 30 hivatkozással, leginkább csak fölösleges nyűglődés. A másik agyrém, hogy a sok hülye formai követelménynek meg kell felelni. Szóval mire a végére ér az ember totálisan kiábrándul emiatt a sok erőltetett kényszer miatt.
2017. jan. 3. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Figyu en minden dolgozatot foloslegesnek talalok... :D
2017. jan. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia!


Én is értelmetlennek találom ebben a formában, ahogy ez manapság megy. A témavezetőm anno semmit nem segített, az értékelőm sztem csak beleolvasott, a védés szimpla formalitás volt. Lehetne ennek értelme, mert ha az oktatók komolyan vennék, betöltené a funkcióját.


A formázás valóban nem könnyű. De az egyetemeknek fontos hogy a dolgozatok egységes képet mutassanak.

2017. jan. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Életben egyetlen alkalommal belenéztél ezekbe a szakirodalmakba. Ez volt a lényeg.
2017. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megtanulod hogy az életben szenvedni kell, ez a lényege a dolognak :D Majd a munkahelyen még jobban fogsz :D
2017. jan. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenhol csinalni kell ertelmetlen dolgokat. Ez van, szokd meg. Altalanosban, gimiben, fosulin, egyetemen, munkahelyen stb stb mindenhol ez megy. Inkabb tanuld meg leszarni, jobban jarsz. Nem ugy ertem, hogy nem foglalkozni vele, mert megcsinalni meg kell, csak azt a reszet, hogy ezen agyalsz, hogy mi ertelme van, meg mergelodsz, puffogsz. Mert ez is tok folosleges, hiszen ugyis meg kell csinalni
2017. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!