Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti nem érzitek néha értelmetle...

Ti nem érzitek néha értelmetlennek az életetek?

Figyelt kérdés

Két hét múlva 22 éves leszek, és megint rajtam a lelki válság, hogy én még nem értem el semmit. (de már 12 éves korom óta ez van)

Minden nap úgy megyek aludni, hogy "na, ma sem váltottam meg a világot".

Csak az a gond, hogy nem is tudom igazán, mit kéne elérnem. Az anyagi dolgok nem érdekelnek, szóval nem pénzt szeretnék felhalmozni. Inkább tanulni, de ezzel is úgy érzem, nem tartok sehol.

Még évekkel ezelőtt kitűztem pár célt, mit akarok elérni 24 éves koromig (megtanulni 10 nyelven, megtanulni korcsolyázni, valami hangszeren játszani...), de úgy érzem, ezek sem azok, amitől értelme lenne az életemnek.


2015. dec. 10. 11:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyetemre nem mehettem, mert el kellett menni dolgozni, hogy megéljek, majd bepótolom.
2015. dec. 10. 11:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért nem csatlakozol egy szervezethez, ami segíti az állatokat, a természetet, az embereket? Akkor érezhetnéd úgy, hogy ma is tettél valami jót.
2015. dec. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én elég sokat elértem 22 éves létemre de nem ez ad értelmet az életemnek...haladok az életben előre, vannak céljaim...


amiket eddig elértem azok szép és jó dolgok, örülök nekik, de van még bőven hátra :) most azokért dolgozok...


22F

2015. dec. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem. Én mindig kíváncsi vagyok, hogy mi lesz holnap, egy év múlva, 10 év múlva.

A világot pedig nem kell megváltani. A hétköznapi életben kell megtalálni a boldogságot, örömet.

Az élet maga az értelem.

Ha nagyon érdekelnek a nyelvek, akkor tanulj. De csak azért ne, hogy elmondhasd, hogy x nyelvet megtanultam.

Egyébként meg tök fiatal vagy, még bármi lehet belőled.

2015. dec. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legnagyobb illúzió, ami csak létezik, hogy el kell valamit érni, és akkor majd hirtelen mindennek értelme lesz és boldog leszel. Nem. Az élet feladatok sora, amik tanítanak valamire.

Minden, aminek értelme lehet számodra, az a jelen pillanat. Mehetnél úgy is aludni, hogy "na, ma is megéltem minden pillanatot", ha nem tekintgetnél folyamatosan előre.

Az egyetlen hely és idő, ahol valamit tehetsz, az az itt és a most. Ne 24 éves korodig akard elérni, hanem most. Most csinálj valamit, ami most boldoggá tesz. Amíg ezt meg nem tanulod, addig folyamatos sóvárgás lesz az életed valami után, amit pont ezzel a sóvárgással szalasztasz el.

2015. dec. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!