Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Elhagyott a barátom, egyedül...

Elhagyott a barátom, egyedül vagyok külföldön. Mihez kezdjek magammal? Értelmetlennek érzem az életemet.

Figyelt kérdés

A barátommal 7 éve ismerkedtünk meg, 4 éve vagyunk együtt. Közös életet tervezgettünk. Mindketten tanulni szerettünk volna, ő egyetemre menni, én pedig tanfolyamra, viszont csak külföldön vannak olyan iskolák, ahol azt tanítják, ami minket érdekel, úgyhogy tavaly kiköltöztünk. Minden jól alakult, kaptunk állást, ő jelentkezett egyetemre, én tanfolyamokra. Közös albérletet tervezgettünk (először szobát béreltünk), már járkáltunk lakásokat nézni. De aztán két hónapja elhagyott egy másik lányért. Az arcomba mondta, hogy soha nem velem tervezett hosszú távon, csak addig kellettem neki, amíg nem talál jobbat. Hát most talált. A csaj ráadásul a kollégánk (ugyanott dolgozunk), úgyhogy minden munkanapon azt kell néznem, ahogy ott beszélgetnek meg röhögcsélnek.


Teljesen magamra maradtam. Barátaim nem nagyon vannak, illetve van akivel össze tudok néha járkálni, de nem vagyunk olyan nagyon közeli barátok. Lelki társam, legjobb barátom már nincs, és nagyon hiányzik, olyan érzés, mintha elvesztettem volna az egyik felemet.


Mióta egyedül vagyok, döbbentem rá, hogy a munkahelyemet is gyűlölöm, ezt a szállást is, ahol lakom, a családom is hiányzik, és ha nem itt lenne az egyetlen lehetőségem azt tanulni, amit szeretnék, akkor azonnal hazaköltöznék a szüleimhez. Egész nap sírok, nem tudok mit kezdeni magammal, utálok élni.


Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy aszexuális vagyok (mielőtt jönnek az oltogatások, a volt barátom is az, nem emiatt hagyott el), és ráadásul gyűlölök ismerkedni. Évekig tart, mire odáig jutok egy ismerősömmel kapcsolatban, hogy a barátomnak nevezzem, pláne hogy járni szeretnék vele. Így nagyon nehezen és hosszú idő alatt tudnék magamnak új partnert találni. Próbáltam ismerkedni azóta, voltam randin is, de nem éreztem jól magam a srác társaságában. Meg úgy egyáltalán nem találom a helyem, teljesen el vagyok veszve. A barátom volt az egyetlen ember, aki mellett jól éreztem magam, és nem tudom másokkal pótolni a hiányát. Mit csináljak? Már arra is gondoltam, hogy megölöm magam, de a családom otthon van, nem akarom velük ezt tenni.


2016. máj. 30. 00:35
1 2
 1/11 Inessential ***** válasza:
92%

Felesleges és nagyon rossz ötlet ezért megölni magad.

Sokan voltak ennél rosszabb helyzetben, de mégis megoldották a gondjaikat.

Válts munkahelyet, ezzel egy kicsit könnyítve a dolgod, ismerkedj tovább, és biztos találsz valakit, akivel összeilletek.

A türelem fontos.

2016. máj. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tanuld meg hogy soha senki sem fontosabb mint te saját magad, esetleg a gyereked - ha lenne, de az persze messze nem egy ilyen "x éve jártunk" kapcsolat.

Szerintem próbáld meg összeszedni magad legalább a suli végéig, majd haza tudsz jönni és újra lehet kezdeni, itthoni környezetben.

2016. máj. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
80%

Uh, ez így nem gyenge. Gusztustalan, ahogy az exed viselkedett, ezek szerint nagyon jó színész vagy nem ismerted igazán jól, ha nem vetted észre azt, hogy csak kihasznált. De remélhetőleg annyi gerinc azért volt benne hogy nem csalt meg, hanem csak utána jöttek össze hogy téged dobott, bár gyanítom nem így történt. Én biztosan nem tudnám elviselni azt, hogy valaki, akit szeretek hátba támad és minden nap találkoznom kell vele és az új barátnőjével a munkahelyen. Nem akarlak rábeszélni, mert a döntés a tiéd, de így hogy máshol (talán idehaza) is tanulhatnád azt, amit szeretnél, érdemes lenne hazamenned a szüleidhez. Pláne így hogy már rossz gondolataid is vannak. Ne felejtsd el, hogy senki nem ér annyit hogy árts saját magadnak, többet érsz ennél!

Tegyél egy sétát, majd írd össze, hogy mi az amit igazán szeretnél, és vágj bele. Ezek kivitelezése el fogják tudni feledtetni veled az egészet, és talán az utad során megismerkedsz egy olyan emberrel, akivel szintén jól fogod tudni érezni magad, és megbecsül.

2016. máj. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Próbálj keresni egy új munkahelyet és kezdj valami olyan szabadidős elfoglaltságot amivel le tudod kötni magad és eltereli a figyelmed a magányról. Aztán ha végeztél a tanulással és még mindig nem jön be az a terep hazaköltözhetsz és tiszta lappal kezdheted újra.


Az meg, hogy mások voltak már rosszabb helyzetben szerintem egy elég béna érv. A sz*rhoz nem igazán van értelme hasonlítgatni semmit.

2016. máj. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Inessential ***** válasza:
Igaz, tényleg hülye érv volt..
2016. máj. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem rossz teljesítmény, hogy már most randizol, de először lelkileg kicsit helyre kéne rázódj!

Szerintem első körben keress másik munkahelyet és lakhatást, mert így sokkal nehezebb!

Ha rendbe jöttél, akkor kezdj ismerkedni, randizni másokkal :)

Ez egy nehéz szakasz az életedben, de túl jutsz rajta idővel. Tegyél a boldogságodért.


23F

2016. máj. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem olyan egyszerű a helyzet, mert nem tudok se elköltözni, se másik munkahelyet keresni.


Munkahelyet alapból se könnyű találni, nekem ráadásul olyan kell, ami rugalmas. Folyamatosan keresek, amióta csak itt vagyok, mert utálom ezt a munkát, de legalább össze tudom egyeztetni a tanfolyammal. Minden más helyen, ami eddig lehetett volna, elvárnák, hogy én legyek rugalmas, az nekem úgy sajnos nem működik jelenleg, különben ott kéne hagyjam a tanfolyamot.


A házból azért nem tudok elköltözni, mert nincs pénzem rá egyedül. A barátommal együtt lett volna, de egyedül sokkal többe kerülne egy költözés, dupla kaució, dupla lakbér, rezsi ugyan nem dupla, de majdnem. Legfeljebb egy másik ugyanilyen házba költözhetnék egy szobába, de az meg fölösleges, cseberből vederbe nem akarok kerülni.


Az egyetlen út az lenne, ha a szüleimhez költöznék Magyarországra, de ott mi várna rám? Gyártósor vagy gyorsétterem életem végéig heti 60 órában éhbérért. Míg itt tanulhatnék és lehetne belőlem valaki... Talán. De lehet itt is takarítónőként fogok megrohadni, magányosan. Mindenhogy sz@r, nem tudom, mi legyen.

2016. máj. 30. 13:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Írtam privátot! Az nem érintett meg?
2016. máj. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Ezek jutottak eszembe:

- a szakításnak vannak fázisai, amin végig kell menni, sikerülni fog

- aszexuális barátod talán nem is az, vagy nagyon gyorsan elhagyják, ezen a tulajdonságodon te is változtathatnál

- örülj neki, h kint vagy, keress magyarokat, kapcsolatokat.

2016. máj. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia, jobban vagy így fél év elteltével?

Sajnálom, ami Veled történt. Nagyon szemét, számító 'barátod' volt. Remélem, túl vagy már rajta (bár nem hiszem), és meggyászoltad a kapcsolatotokat.

Azzal tudnál/ tudtál volna még segíteni magadon, ha minél többfajta (új) tevékenységbe beleveted magad:

- nyelv- v. más tanfolyam,

- önkénteskedés,

- a város- ill. a környék alaposabb megismerése,

- bringázás, túrázás, hegymászás, egyéb sportok.

Én is éltem többfelé külföldön, az egyik helyen pl. nagyon-nagyon jó magyar közösség volt, amely számtalan programot szervezett (túra, piknik, kirándulás, grillezés, Mikulás-és húsvéti buli).

2016. dec. 31. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!