Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek kiegyensúlyozott az...

Nektek kiegyensúlyozott az életetek?

Figyelt kérdés

Szerintem ezek szükségesek egy kiegyensúlyozott élethez:


-álmaid munkája, jó fizetéssel és jó időbeosztással

-minőségi emberi kapcsolatok (család, párkapcsolat, barátok)

-egészséges életmód, sportolás

-változatos programok (kirándulások stb.)


Persze többet is fellehetne sorolni, de ezek a fők. Azért került az első helyre a munka, mert ha az valóban olyan lenne, amilyet szeretnénk, akkor a többi pont is működne az életünkben, vagy könnyebben kivitelezhető lenne.


2017. jan. 11. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyik altalad felsorolt pontban sem kiegyensulyozott az eletem.
2017. jan. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jól látod hogy első helyre tetted a munkát.

A régi rendszerben nem volt jó állásom, utáltam csinálni, de hát valahol kötelező volt dolgozni. Ezért lelki roncsnak éreztem magam. Mára rájöttem hogy megélni munkahely nélkül is meglehet, otthon a sajátomban. Ezért kiegyensúlyozottnak érzem magam. Van időm és lelki erőm figyelni arra hogy mégjobbá tegyem életem és főleg arra hogy kizárólag a saját életem építsem.

Azzal egészíteném ki hogy a megfelelő munkán kívül azért van még valami, egy lényeges meghatározó tényező: Az hogy a lelkileg gyötrő embereket kirúgjuk életünkből. Mert munkahely nélkül is akadna bőven. Nem szabad hagyni hogy ők legyenek a dominánsak. Az összes többi jó jön magától.

48/F

2017. jan. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Nekem sosem volt ilyen. De nehogy sajnálj, én imádok küzdeni. Most is azt teszem. :)
2017. jan. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyjából igen, kicsit mozoghatnék többet, de hát ismerem magam, elég lusta vagyok. Talán majd ha jobb idő lesz, akkor előveszem a bicajt.


Egyébként igen, van jól fizető munkám, saját lakásunk, 2 gyerek, autó, megtakarítás. Barátokra bármikor lehet számítani. Amíg kicsik a gyerekek, addig azért olyan változatos programokat nem lehet csinálni, de majd bepótoljuk később.

2017. jan. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

" Azért került az első helyre a munka, mert ha az valóban olyan lenne, amilyet szeretnénk, akkor a többi pont is működne az életünkben, vagy könnyebben kivitelezhető lenne."


Na, ezzel nem igazán tudok egyet érteni. Én a munkát illetően összeteszem a 2 kezem, mégis az összes többi általad felsorolt pontban teljességgel minuszban vagyok.

2017. jan. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én most itt általánosítottam.


Gondolj csak bele: Vannak olyan munkahelyek, ahol napi 12 órát dolgozol. Akkor hol marad időd a családodra, a párodra, a barátaidra, és a többiről már nem is beszélve?


Ha a munka megfelelő az életedben, nyilván nem garantálja azt, hogy a többi aspektus is megfelelő legyen, pusztán lehetőséget nyit, hogy könnyebben megvalósítsd a többit.

2017. jan. 11. 16:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Amikor elolvastam a kérdést egyből rávágtam, hogy igen. Aztán továbbolvastam a pontokat, na ott már nem stimmellek.


Szerintem kiegyensúlyozott az életem annak ellenére is,hogy nem álmaim munkáját végzem, de azért szeretem. Sportolni sem sportolok túl sokat és a programjaim is lehetnének biztosan változatosak, de nekem tökéletes így, ahogy van és kiegyensúlyozottnak érzem magam.

2017. jan. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem. De dolgozok rajta, hogy az legyen egyszer.
2017. jan. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igazándiból ezek a pontok egy átlagos ember életére értendőek.


Tehát ez egy relatív fogalom.


Például vannak buddhista szerzetesek, akiknek ezek a pontok hiányoznak az életükből, és mégis kiegyensúlyozottnak érzik magukat.

2017. jan. 11. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!