Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak diplomával lehetünk...

Csak diplomával lehetünk sikeresek?

Figyelt kérdés

Ahányszor arról olvasok,,hogy valaki sikert ért el valamiben,kiemelkedő a fizetése,járja világot stb. mindig kiderül,hogy van diplomája.

Miért nem hallani olyan világcsavargókról,szakmunkásokról akiknek csak egy szakmunkás végzettségük van és mégis sokra vitték,elérték az álmaik,irigylik őket,stb?


Még ha nem is diplomás munkakörben dolgozik de siker tér kiderül,hogy azért van diplomája.


Komoly kisebbrendűségi érzésem van,mert nekem nincs.

Minden nehezebb diploma nélkül?

Jobbak az esélyek egy minőségibb életre egy átlag vagy afölötti diplomával.

Nem könyvtárosra gondolok, mit ahogy anno azt valaki nekem mondta,hogy az nem túl keresett és jól fizető.


De azt látom,hogy a diplomásoknak,egyetemistáknak több lehetőségük van mindenre.


Rosszul látom?



2017. jan. 17. 17:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
88%

Ha beszélsz nyelveket, többet ér mint egy diploma.

Majd rájössz, hogy könnyebb az emberkből megélni, mint a munkából. Dolgozni bárki tud aki munkaképes.

Az emberi munkaerő széleskörben elterjedt formája a "humán" szolgáltatások legalja.

2017. jan. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
36%
Jamie Oliver, Cesar Milan sem diplomás. Nem egy csoró emberek. Magyar példánál maradva, ott van például a szerelőből lett milliomos politikus.
2017. jan. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
80%

"Miért nem hallani olyan világcsavargókról,szakmunkásokról akiknek csak egy szakmunkás végzettségük van és mégis sokra vitték,elérték az álmaik,irigylik őket,stb?"


mészáros lőrinc

2017. jan. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
36%

# 10/11 Időpont ma 18:10


Mindenkinek van valamilyen tehetsége, max nem jön rá soha, hogyan bontakozzon ki. Ezért vannak a tehetségkutatók.

Egy biztos, ha az ember választhat, és nem utasítják, az mindíg többet ér! És midenki választhat a lehetőségek közül, feltéve, ha ismeri azokat.

2017. jan. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagy lófaszt. Kettő diplomám van 64 helytől vágtak ki. Legyen egy fodrász m vagy gáz-villamoszerelő szakmunkásod. Megélsz. És becsülnek.
2017. jan. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenkinek van valamilyen tehetsége, max nem jön rá soha, hogyan bontakozzon ki. Ezért vannak a tehetségkutatók.

Egy biztos, ha az ember választhat, és nem utasítják, az mindíg többet ér! És midenki választhat a lehetőségek közül, feltéve, ha ismeri azokat."


Nem akarlak támadni, de úgy látom, te nagyon sok marketinges és önsegítő médiát fogyasztasz. Vannak tehetségtelen emberek. Tegyük fel, hogy nagyon tehetséges vagy. Ha egy a millióból szintű tehetséged van, gondolj bele, ~ 7.500 olyan tehetséges ember él, mint te. Nem vagy különleges, vagy átlagfeletti.


Dolgozni tényleg bárki tud, de teljesen különböző mértékben pótolható. A saját munkámból kiindulva, egy vezető fejlesztő aki 8-9 éve dolgozik a cégnél olyan tudással rendelkezik, ami szinte pótolhatatlan a cégnek, 8 év folyamatos tanulással lehetne eljutni arra a szintre, hogy a projektjében olyan sebességgel tudj dolgozni, mint ő, és mire oda elérsz, éppen annyit fogsz kérni, mint az elődöd.

2017. jan. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Tehetsége szerintem csak keveseknek van.


Ha körülnézek azért a diplomásoknak könnyebb és jobban fizetettek.


Valahol elszomorít,hogy én nem vagyok az.

Nekem pl nincs tehetségem a tanuláshoz. Akkor mivel is tudnék kitörni és jobb életet építeni?


A Lőrincet hagyjuk már. Hátszéllel mindenkinek könnyű.

2017. jan. 17. 18:50
 18/28 anonim ***** válasza:
36%

#16/16 Megnézném, hogyan pótolsz egy üzletkört, ha kirúgod az üzletkötőd. A fejvadászok szerinted miért vannak?

Nem mindenki pótolható.

A tanuláshoz nem kell tehetség, ahhoz módszer kell, valamit szarul csinálsz azért nem megy. Járni is megtanultál, meg beszélni is!

2017. jan. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
78%

17: akkor tanulj tovább.

Én is munka mellett szereztem diplomát.

És még sokan mások is.

2017. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, te is elmész a outsába! Én sem budai villából indultam. Akartam tanulni. Megkerestem a lakhatásom, bérletem, kajám. Csak a fedelet a fejem felett, azt nem. Sokáig jó is volt.most meg nem kell. Lettem volna műkörmös'
2017. jan. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!