Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak diplomával lehetünk...

Csak diplomával lehetünk sikeresek?

Figyelt kérdés

Ahányszor arról olvasok,,hogy valaki sikert ért el valamiben,kiemelkedő a fizetése,járja világot stb. mindig kiderül,hogy van diplomája.

Miért nem hallani olyan világcsavargókról,szakmunkásokról akiknek csak egy szakmunkás végzettségük van és mégis sokra vitték,elérték az álmaik,irigylik őket,stb?


Még ha nem is diplomás munkakörben dolgozik de siker tér kiderül,hogy azért van diplomája.


Komoly kisebbrendűségi érzésem van,mert nekem nincs.

Minden nehezebb diploma nélkül?

Jobbak az esélyek egy minőségibb életre egy átlag vagy afölötti diplomával.

Nem könyvtárosra gondolok, mit ahogy anno azt valaki nekem mondta,hogy az nem túl keresett és jól fizető.


De azt látom,hogy a diplomásoknak,egyetemistáknak több lehetőségük van mindenre.


Rosszul látom?



2017. jan. 17. 17:43
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Vegyük csak egyszerűen a statisztikákat. Azok szerint ugyanis diplomával hatszor gyorsabban találsz állást, mint nélküle.
2017. jan. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

"a diplomásoknak,egyetemistáknak több lehetőségük van mindenre. "


Ez igy van. Csodalkozom hogy ezen meglepodsz.

2017. jan. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Inkább valahol elszomorít, mint csodálkozom.

Nem most jöttem rá inkább csak az utóbbi időben tapasztaltam meg.

2017. jan. 18. 13:46
 24/28 anonim ***** válasza:
78%
Amikor az elsos gyerekem megkerdezte hogy miert erdemes tanulni az iskolaban, azt mondtam neki: ha jol tanulsz, sokkal tobb valasztasi lehetoseged lesz az eletben, sokkal nagyobb eselyed lesz arra hogy megtalald ami valoban erdekel.
2017. jan. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 health visitor ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig a válaszokat, de írok neked valami megnyugtatót. Én amióta megtanultam beszélni, azóta folyamatosan tanulok, nálunk otthon ez volt az elvárás, most, huszonévesen még mindig az iskolapadban ülök, és jövőre tervezek elkezdeni még egy új szakot. Emellett 0 ft spórolt pénzem, semmi munkatapasztalatom, küszködés, tanulás reggeltől estig, ha nem az, akkor meg robotolni a gyárban, egyéb betanított vagy napszámos munkák minimálbérért. Családtervezés az elkövetkezendő 10 évben nincs kilátásban, lehetetlen lenne megvalósítani. Ezzel szemben van egy olyan ismerősöm, aki általános iskolában megbukott, sík hülye, kukturálatlan, agyhalott, civilizálatlan, na ő most családot alapított huszonévesen, és Ausztriában szakmunkával százezreket keres havi szinten. Ebben az országban doktorival se keresnek ennyit az emberek. Na most akkor ki a sikeresebb? Ő vagy én? Ő. Mert hiába buta, de belevágott a külföldi munkavállalásba, új életet mert kezdeni a képességeinek megfelelően, és most boldogan él. Ez a lényeg, nem a diploma. :)
2017. jan. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát az az igazság, hogy nem mindegy milyen diploma, az sem, hogy hol szerezted. Nálunk az összes magát a szakmában sikeresnek mondható ember gyakorlatilag 4-es, 5-ösökkel, de főleg az utóbbival végezte el az egyetemet, ami a legtöbbünk számára elképzelhetetlen. A legnagyobb sikereket olyanok érik el akikben van ambició, és tényleg vágják a dolgokat. A mai technokrata világban már nem lehet egyszerű dolgokkal előrukkolni, szabadalmaztatni, és meggazdagodni. A színészek/zenészek sikeressége pedig (lai ma már) arról szól kinek nyaltak be, hogy néznek ki, kik a rokonaik, milyen kompromisszumokat kötöttek, stb. Szerintem, a siker az, ha az unokáid is boldogan és egészségesen nőnek fel, látod azt, hogy olyan gyereket voltál képes világra hozni, aki a saját egészséges gyermekeit el tudja tartani és felnevelni. Ehhez szükség van pénzre, de hangsúlyozom, hogy a pénz eszköz, nem pedig cél. Ha valakinek a pénzhajhászás az élete, sose lesz boldog, ez hasonló a függőségekhez... Ez az én életfilozófiám.
2017. jan. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
55%

Ez így nem igaz, csak diplomás az több a "sikeres" ember, már ha az sikeres akinek sok a pénze.


Speciel nekem is van, mondjuk 2-es lett.


De komolyan mondom sok politikus vette, főleg aki az Elte jogi karát végezte el.

2017. febr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
55%

Diplomával könnyebb sikeresnek lenni. Ennek az az oka hogy ha van diplomád (most külföldről beszélünk), akkor olyan munkád lesz amivel sok pénzt keresel. Ha van ambíciód, van pénzed, nem félsz az ismeretlentől akkor máris alapíthatsz egy céget és sikeres lehetsz.

Vagy diplomásként sikerül találnod egy jó állást, ahol a ranglétán menetelve nagyon sikeres és gazdag lehetsz.

De az hogy csak diplomával lehetsz sikeres az nem igaz. Ha van ismertséged akkor már nem is kell diploma, csak betesznek egy céghez. De diploma nélkül is alakíthatsz egy saját céget, de sokkal nehezebb pénzt keresned hozzá, elindítani stb.. És arról nem is beszélve hogy ha ott hagyod a munkád, és a céged nem lesz sikeres, akkor nehezen találsz majd újra munkát. Ha találasz is, akkor kell majd pár év mire újra annyit kereshetsz mint régen.

Diplomával tehát minden jobb. A diploma ad egy biztonságot, ami alatt azt értem hogy nem kell félned hogy nem lesz munkád, az emberek inteligensnek tartanak majd miatta. A diploma jó dolog.


Írtál a "világcsavargókról". Nem kell hogy diplomád legyen ahhoz, hogy világot láss. Ha ez is sikeres életnek számít, akkor ez egy olyan dolog amihez nem kell diploma. Persze azt tegyük hozzá hogy nem 5csillagos szállodákban laksz majd. De világot láthatsz diploma nélkül is.

2017. ápr. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!