Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák, ti mit...

Egyedülálló anyukák, ti mit csináltok, ha elromlik valami a ház körül?

Figyelt kérdés

Válásom óta életemben először élek férfi nélkül a háztartásban, és annyira idegesít, hogy folyton elromlik valami, én pedig azt se tudom hogy álljak neki az egészhez. Sajnos abszolút nem értek semmi műszaki dologhoz, és ezt gátlástalanul ki is használják a "szakemberek". Olyan árakat mondanak egy javításhoz, amin csak nevetnek a hozzáértő ismerőseim. Sokszor már azon vagyok, hogy hozom a szerszámos dobozt, és nekiállok magam, csak azt se tudom, hogy egyáltalán hogy fogjak neki. Már nagyon bánom, hogy kiskoromban nem voltam többet apukám mellett munka közben. Sajnos ő már nem él, pedig nagyon értett ezekhez a dolgokhoz. Még szerencse hogy lakásban élünk, el se tudom képzelni egy családi házzal mennyi probléma lenne.

Egyedülálló anyukák, ti hogy oldjátok meg ezeket a dolgokat? A "férfimunkákat" a ház körül.


2017. jan. 24. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
En hazas vagyok de ferjem nem ert aramhoz meg semmilyen keszulekhez (nyilvan nem is kell minden ferfinek), barmi elromlik szerelot hivunk.. ezt tennem egyedulallokent is.
2017. jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, wc tartalyhoz vizest hivtunk nemreg, tv epp szerelonel jelenleg, reluxahoz pedig ki kene mar hivnunk :) Honnan kene feltetlen tudni mindent megszerelni egy nem szaki-jellemu embernek? Nemtol fuggetlenul...
2017. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Férjem nem műszaki ember, fikarcnyival se ért többet hozzá, mint én... sőt, bátyám mellett én többet tanultam gyerekként.


Egyébként tipp: mielőtt szakit hívsz, tájékozódj! Erre (is) jó a net, és akkor nem fognak csúnyán átvágni (csak max. kicsit).

2017. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze, tudom hogy nem minden férfi ért ezekhez a dolgokhoz, de azért egy kilincscserét a legtöbb férfi meg tud oldani vagy mondjuk az új lámpát fel tudja szerelni a plafonra. Vagy például nehezebb bútorok megmozdítása, ez a másik halálom. Jó szakembert pedig tényleg nagyon nehéz találni, bár szerencsére egy becsületes vizesünk már van, meg is becsülöm a munkáját. :)
2017. jan. 24. 16:02
 5/11 anonim ***** válasza:
A barátnőm férje ezermester, gyakorlatilag a barátnőm is, állandóan fúrnak-faragnak, barkácsolnak, ez a hobbijuk. Olyankor áthívom őket, kedvenc kajájukkal és sütijükkel megvendégelem, majd ők halál boldogan nekilátnak, mert nálunk mindig minden rendben van, viszont szeretik csinálni, én meg cukrászkodom, szeretik elvinni azt a laza féltonnányi mennyiségű édességet, amit ilyenkor útravalóként csomagolok. Egyébként én sem vagyok egyedülálló, de az én férjem ugyanannyit ért az ilyesmikhez, mint én, sőt, tériszonya van a létrára állva is, ezért még a villanykörték cseréje is az én dolgom :)
2017. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, kölcsönadhatnád néha a barátaidat! :D
2017. jan. 24. 16:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne is mondd, akkora szerencsém van velük... egyébként nekem is minden csipcsup leszakadt szekrényajtóhoz ki kellene hívnom valakit, akinek a kiszállási díja több, mint maga a szekrény. Mondjuk régebben kallódott itt egy reklámcetli "béreljen egy férjet" valami ilyesmi volt rajta, pont ilyen háztartási munkákhoz kínálgattak embert. Talán neten találsz ilyesmi szolgáltatást, csak óvatosan keress rá, nehogy mást kínálgassanak... :)
2017. jan. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi, szét fogok nézni! :)
2017. jan. 24. 16:28
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok még anyuka, csak sima "vénkisasszony". Hamarosan bele fogsz jönni, amihez nem kell negyven kilónál többet megemelni, azt te is meg tudod csinálni.

Addig is nincs egy szomszéd vagy barát, akit áthívhatsz, ha valami történik?

2017. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
internet és youtube a barátod használd ki őket bátran
2017. jan. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!