Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a régi sérelmeket...

Hogyan lehet a régi sérelmeket leküzdeni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, most kezdtem az egyetemet, jól megy, sokakkal jóba lettem, minden rendben lenne, de egyre többször jutnak eszembe olyan dolgok hogy régen ovodától kezdve 18 éves koromig alig ért siker, állandóan csúfoltak az osztálytársaim a súlyom miatt ( már lefoytam azóta), meg van egy kis beszédhibám, nem öltöztem divatosan stb stb. minden miatt csúfoltak kiskoromban, a szüleim meg sokat veszekedtek otthon. És hiába jött meg az önbizalmam, megy jól az egyetem, vannak barátaim, meg párom, egyre gyakrabban jönnek elő ezek a régi dolgok és nem tudom hogy hogyan szabadulhatnék meg ettől
2017. jan. 28. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
élj a jelennek. és a jövődet építsd :)
2017. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A jó dolgok után hajlamosak vagyunk odatenni egy "de" szócskát... Ezt ebben az esetben is alkalmazhatnánk. Pl. Régen túlsúlyos voltam és csúfoltak emiatt, de bezzeg most, amikor összefutottam X.Y-nal, akkor meg csak nézett, meg sem ismert.... Vagy valami hasonló. Azonnal pozitívra váltottad a negatív gondolataidat. Próbáld ki!
2017. jan. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól félnek az emberek, hogy rosszak lennének, hanem leginkább attól, hogy jók is lehetnek. Nem mered elhinni, hogy az aki vagy, az tényleg teljes valódban te vagy, mert az agyad a régi éneddel van összefonódva, az agyad abban a testben nőtt fel tizenpár évet, abban a környezetben, azokkal a külsőségekkel, és így ilyen képed alakult ki a világról és a te benne töltött szerepedről, tehát a tudatalattidban rengeteg olyan program fut a mai napig folyamatosan, amik már nem érvényesek rád, viszont előbb utóbb kialakítja magának ezt a környezetet a szervezeted irányításával a tudatalattid(minden változás és erőfeszítés ellenére), és újra visszatoloncol abba, amit a te valóságodnak hisz, ha nem teszel ellene tudatosan, tehát ha nem fogadod el a múltat.


Ez egy túlélési mechanizmus, a szervezeted, a tudatalattid a lehető leglogikusabb lépéseket próbálja megjeleníteni a múltban már megtapasztalt "túlélési" szokásaidhoz igazítva. Tehát régen, amikor pl csúfoltak, akkor csak hagytad, elmentél, kizártad őket stb stb, és a jelen esetben ha egy dolgot úgy veszel hogy csúfolnak ugyanezt fogod tenni tudattalanul.


De ez csak egy példa volt, tehát minden egyes tapasztalásból az a dolog fog előjönni, amit régen egyszer tudatosan hitelesnek hittél magadra nézve, amíg azt ténylegesen meg nem változtatod a fejedben. Tehát ha pl ezt vagy azt csinálod, új dolgokat próbálsz ki, amik köthetőek régi dolgokhoz is, az agyad egyből azokat a mechanizmusokat fogja követni, amiket régen csináltál. "Kerüld el, rossz lesz, neked ez nem való a súlyod miatt, nem találtak értékesnek sem, értéktelen emberek meg nem csinálnak ilyeneket stb stb." A tudattalanod próbál védeni, az generálja ezeket a jelenedben, ki kell iktatni ezeket a rossz védekező programokat, vagy átírni.


Ezeket úgy tudod leküzdeni, ha szembeszállsz velük, elfogadod(múlt elfogadása nagyon fontos!!), hogy "igen régen ilyen voltam, elfogadom, a legjobb tudásom szerint cselekedtem akkor is, de megváltoztam, és az új énem az képes erre, bármire képes vagyok stb stb."


Gyakorlatilag hasonló módszer mint amit az egyik válaszoló írt, hogy a negatív dolgokat alakítsd pozitívvá a fejedben. A lényeg, hogy tényleg fogalmazd meg magadban ezeket, mert úgy írod felül a régi beidegződéseket.


Remélem nem kuszáltam túlzottan össze, és tudtam segíteni;)


További szép napot!

2017. jan. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!