Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan felejtsem el a régi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan felejtsem el a régi sérelmeket?

Figyelt kérdés
A párom korábban sokszor megbántott, sokszor önző volt, sok apró hazugságot megbocsátottam, és szerintem azt hiszi, hogy bármit megtehet én úgyis megbocsátok. Én is érzékenyebb vagyok az átlagnál, így az is bánt sokszor amin egyébként kár megsértődni. Sosem csalt meg, de ezek a kisebb dolgok is nagyon tudnak bántani ha eszembe jutnak. szeretnék a jelenre és a jövőre koncentrálni. hogyan lépjek túl a korábbi dolgokon? Ha eszembe jutnak, hogy miket mondott/tett korábban akkor rögtön elmegy a kedvem az egésztől, másrészt nagyon szeretjük egymást, úgyhogy jó lenne túltennem magam ezeken, de hogyan???

2013. márc. 13. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem egyszerűbb. (figyelem, más ne nyissa meg a képet csak a kérdező)

[link]

2013. márc. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

sajnálom, de nem múlnak el

idővel kicsivel jobb, de nem fogod elfelejteni

Te tudod mit csinálsz N

2013. márc. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ez tényleg hasznos lenne :D XD
2013. márc. 13. 11:35
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Neked kell eldöntened, hogy tényleg megbocsátottad-e neki, vagy csak elnézed? (Nem ugyanaz!!) Ilyen multatokkal meg tudsz-e alkudni? Probálj meg ne a jelenre meg jövöre, hanem elöször magadra és az érzéseidre koncentrálni. Utána légy következetes önmagaddal szemben. Amit döntöttél, hogy itt a határ, azt tartsd be.
2013. márc. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Magam is megtapasztaltam amit leírtál és azt mondom ha az embert a párja megsérti akkor a másik ha meg is bocsájt. a tüske örökre ott marad benned.Ha még is tovább akarsz maradni a pároddal vagy együttélsz ezzel a problémával vagy keress fel egy szakembert.Az utóbbit csak akkor válaszd ha tényleg nagyon szereted és úgy látod érdemes ezt a lépést megtenni ezért a kapcsolatért.Sok sikert,remélem rendben lesztek!
2013. márc. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom beszéltél-e erről a problémádról a barátoddal. Nyilván beszéltél neki róla, de mondd el téged mi bánt és, hogy pontosan mit érzel emiatt vele kapcsolatban.

Nekem ez bevált, mindig megbeszéltük a legkisebb tüskét is, ha kellett egy egész estét rászántunk. Ezek után tudtuk mi bántotta pontosan a másikat.

2013. márc. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én f.fi vagyok és lehet túl konok.Szerintem az ilyen embernek nem lehet megbocsájtani.Az ilyen nem változik,kár vele élned,csak szenvedni fogsz! Én nem felejtem a szándékos sértést,akár20 évig várok-ha kell-hogy törleszthessek! Persze ez nem tanács csak vélemény.
2013. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanilyen cipőben járok én is. Én vagyok a férfi ráadásul. A párom sajnos nő létére sokszor viselkedett már úgy, mint elefánt a porcelánboltban. Nem durva dolgokkal, de engem meg tud bántani olyasmi is, hogy figyelmes vagyok, megteszek valamit, nem is várok hálát, de a "ezt meg minek csináltad" helyett inkább ne mondott volna semmit. Vagy amikor az anyja felhúzza őt, akkor velem mondhatni a taplóságig figyelmetlen. Ha a mi családunkban van valami, ami ugyan őt nem érinti, akkor is képes cinikus grimaszokat vágni, vagy amikor életemben először tarkopaszra nyírtam magam (mert elkezdtem kopaszodni és nem tetszett), akkor azzal lépett be, ahogy hazaért és meglátott, hogy "na hogy nézel ki". Szóval ezek apró tüskék.

Nálam a megbocsátás, elnézés, szőnyeg alá söprés úgy van, hogyha őszintén bocsánatot kér, akkor nagyon gyorsan elengedem a sérelmet. De sajnos ő a 15 évünk alatt háromszor, ha kért bocsánatot, abból is kétszer azért, mert kerekperec megmondtam, hogy sértő volt és elvárnám. Aztán sokszor igyekszem engedni, szőnyeg alá söpörni, hogy ne cipeljem a konfliktust, ne rugózzak.


A baj csak, amikor újra ugyanúgy viselkedik, akkor felszakadnak a régi sebek is.


Ezek azok, amikkel együtt élni nem könnyű. váláshoz viszont még kevés indok lenne.

2013. ápr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!