Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ismerősi körödben az átlag...

Ismerősi körödben az átlag milyen anyagi színvonalon él?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallani, olvasni, hogy a magyarok milyen rossz életszínvonalon élnek, de én nem ezt tapasztalom. Teljesen átlagos családból származom, szóval ne gondoljátok, hogy ilyen elit körökben mozgok, de az ismerőseim, kollégáim többsége elég jól él. Szinte mindenki saját házban lakik (az idősebb korosztály biztosan) vagy gond nélkül tudja fizetni az albérletet, a legtöbb családban legalább egy autó van, mostanában a wellness hétvégék is nagyon népszerűek lettek. Ha drága éttermekre nem is futja, de olyat nem nagyon ismerek, aki egy hamburger vagy pizzarendelést ne engedhetne meg bármikor. Mikor egyetemre jártam, a csoporttársaim 90%-át is a szülei támogatták, nagyon kevés embert ismertem, aki egyedül tartotta fenn magát.

Lehet hogy BMW-re és luxusnyaralásokra nem futja, de a többség szerintem nem is él olyan rosszul, mint ahogy mondják. Őszintén, ti mit gondoltok? A környezetedben olyan rosszul élnek az emberek?


2017. jan. 29. 21:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem Kelet-Magyarorszagon elsz.. en igen, meg hozza jo delre. Nekunk jelenleg pl osszesen 30 ft-unk van, es fizetesig nem is lesz tobb. Es nem azert, mert nem dolgoznank, nem jol osztanank be. Egyszeruen van olyan, amibol nem lehet lefaragni. Van olyan, hogy nem eleg a penz a normalis elethez. A kornyeken kb mindenki 3 muszakban dolgozik 70 ezerert... nyaron van idenymunka, az jol fizet. Napi 5-6-7 ezret is meg lehet keresni, de feketen, nagyon kemeny munkaval, esoben, tuzo napon, wc meg szunet nelkul, onnan hogy felkel a nap sotetedesig. Naprol napra elnek az emberek. Nalunk pl unnep, ha tudunk venni egy uveg uditot. Egy heten egyszer tudunk hust enni. Nem.latod, persze,.mert ezt probalja titkolni, leplezni az ember. Rolunk sem mondanad meg kivulrol, mert tiszta, normalis ruhaban jarunk. A legtobb csaladrol nem mondanad meg, amig nem ismered meg oket kozelebbrol. Baratnomek 6an nyomorognak egy 40nm-es panelban. (4 gyerek). Rola se mondod meg, ha csak osszefutsz vele. Benne kell elni a kozegben ahhoz, hogy ezekrol tudj.... persze hogy nem latod, ha nem vagy benne....nem olyannem kozegben vagy, nem olyan helyre, telepulesre szulettel mondjuk.
2017. jan. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

10-es vagyok és a 11-esnek válaszolnék.


Kedves 11-es, mi életünk javát Kelet-Magyarországon éltük le, 3 éve már nem ott élünk.

Igaz, voltak évek, amikor vagy a férjem, vagy én, esetleg mindketten napi 120-200 km-t utaztunk a munkahely miatt (oda-vissza értendő), mert helyben nem találtunk olyan munkát, ami megfelelt volna.

Aztán volt olyan is, hogy a férjem csak hétvégén járt haza, mert így egyszerűbb és olcsóbb volt.

Én pénzügyi diplomát szereztem (felnőttként, gyerekek mellett), de hétvégén Nyíregyházára jártam takarítani.

Nem csak hetente 1x ettünk húst, mert voltak baromfik, (disznót nem tartottunk) de a zöldséget megtermeltük egy 5x6-os területen, mert nagyobbat - idő hiányában - nem tudtunk volna gondozni.

Gyümölcsfáinkat sem hanyagoltuk el, ettük, feldolgoztuk, kitartott a következőig.

Mindnyájan tettük a dolgunkat, segélyt, segítséget soha senkitől nem kértünk, nem nyertünk, nem örököltünk.

Saját erőből haladtunk, ma Pest megyében élünk a budai oldalon (mehettünk volna Budapestre is, de nem akartunk)

éljük az életünket, dolgozunk, de már válogathatunk a munkákban, mert képzettek vagyunk.

2017. jan. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

... és még annyit:

Nem veszünk üdítőket, mert borzasztó károsak, a saját gyümölcseink levét isszuk, hígítva, vagy vizet, ha szomjasak vagyunk.

De persze ezzel is munka van, nem tagadom.

2017. jan. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az ismerősi köröm elég tág és vegyes, mivel egy kis faluban nőttem fel, de Pesten végeztem egyetemet és itt is dolgozom és élek már évek óta.


A közeli ismerőseim ugye a kollégáim és az egyetemi szaktársak, nyilván ők nem élnek rosszul, nyaralnak, síelnek, étterembe járnak, nincsenek anyagi gondjaik. Viszont ha meglátogatom a szüleimet falun, akik egyébként ott kivételesen jó helyzetben vannak, mivel apámnak jól fizető munkája van, akkor ott siralmas.


Az emberek a boltokban nem tudnak fizetni már a fizetésnaptól számított 2 hét után, hanem feliratják és megadják a következő fizetésükből. Rengetegen csinálják ezt. És ahogy már írták, tényleg rettentő állapotban vannak az ingatlanok. Keveset keresnek, nincs munkalehetőség, maximum gyárakba lehet elmenni dolgozni, robotolni 3 műszakban minimálbérért szinte.


Látok én mindenfélét, még Pesten is látni ilyet, nézd meg mit vesz némely ember, teszkós párizsit kenyérrel, kopottas ruhákban, meggyötört arccal, szerinted ők hogy élnek, meg mennyiből?

2017. jan. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!