Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai punkok miért és mikor...

Wutanfall kérdése:

A mai punkok miért és mikor lettek vegánok? Egyáltalán, vegánnak lenni manapság miért annyira divatos a 18-25 éves korosztály körében?

Figyelt kérdés

Manapság hatalmas divat VEGÁNnak lenni, nincs ez másként abban a vidéki egyetemi városban sem, ahol élek.

A legutóbb amikor elmentem egy ismerősöm koncertjére, a hely ezzel hirdette magát:


"Már működik a vegán büfé, finom lencse-és padlizsánkrémes szendvicseket lehet tolni a sörök és koncertek mellett! Gyertek!"


Aztán beszéltem ott pár emberrel, akik magukat "vegán punk"-nak mondták, az egyik csajon meg olyan póló volt, hogy EAT PUSSY NOT ANIMALS :D :D

Az old-school punkok (Sex Pistols, Ramones, Clash, Damned, stb.) tuti nem voltak vegánok, sőt!


Szerintetek mitől van ez nagy vegán divat mostanában?



2017. febr. 7. 17:24
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
60%
Én nem vagyok vegán de valamiért megértem őket. Azon gondolkodom, hogy én is áttérek erre lelki okok miatt. Jobban békében állnék magammal, ha tudnám, hogy kevesebbet ártok a világnak. Nade térjünk rá a tojásokra. Egyszerűen nincs szüksége az embernek rá. És zárójelben megjegyezve, gondolom te is k*urvaboldog lennél ha be lennél zárva egy csomó emberrel együtt valahova és csak annyit látnál, hogy a társaid eltűnnek és hallanád ahogy az életükért visítoznak. Lol
2017. febr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
51%
Neked meg mi bajod? Tök normálisan megkérdeztem kíváncsiságból, hogyan vegánok miért nem esznek tojást? Erre már ketrecbe záratsz emberekkel.... arra voltam kiváncsi, hogy miért rossz a boldog kapirgálosnak, ha megeszem a tojását? Nem tescosról beszélek.
2017. febr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
64%

XD bocsi, talán úgy esett le, hogy túlreagálom

Szóval. Neked nem rossz, ha a "boldog" tyúknak megeszed a menstruációját de nekem se rossz ha nem eszem meg. Így oké?

Számos más helyről lehet fehérjét beszerezni és ha a szervezetemnek nincs szüksége rá, akkor miért tartsak egy állatot fogságban fölöslegesen.

(Ez a boldog tyúk meg hülyeség. Ha jól tudom vidéken is levágják a háztartásban lévő tyúkokat)

2017. febr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
45%
Oké. Köszi. Hát a boldogságot úgy értettem, hogy élvezi a napfényt boldogan él nagy területen míg meg nem hal kés vagy balta által. Én pl imádom a cicákat. Van is. Szóval, ha vegán szeretnék lenni, abba nem fér bele a cica tartás? Neki muszály húst adnom.
2017. febr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
85%

Ha már van cicád, akkor róla neked kell gondoskodnod, ez egyértelmű. Ha menhelyről örökbefogadsz egy állatot, az nem tesz téged kevésbé vegánnak (ha lehet így mondani), sőt!

Szokták mondani ugye, hogy az igazi, etikai vegán nem tart állatot. Ilyenkor arra gondolnak a legtöbben, hogy fizetni újabb és újabb állatokért helytelen, nem etikus, amikor ott van több millió gazdátlan állat.

Mielőtt vegán lettem, már eleve volt kutyám.

4 éve örökbefogadtam 3 macskát és 2 kutyát. Szerintem ezeknek az állatoknak jobb, hogy velem élnek, mint hogyha otthagytam volna őket... Ha valaki emiatt nem tart vegánnak, akkor azzal nem tudok mit kezdeni. Mind a 3 kutyám növényi kaját kap, amit én csinálok nekik, de ha kapnak pl pedigree-t, húsos dolgokat ajándékba, akkor azt odaadom nekik. A macskáim közül a 2 idősebb (7-8 évesek) csak a lazacos kaját hajlandóak megenni, gondolom ezt kapták a régi gazdájuknál is. A 1.5 éves macska viszont eleinte magától rájárt a kutyák kajájára (ami ugye vegán, de persze sok fehérje van benne), mindenféle macskatáppal próbáltam etetni, de nem kellett neki egyik sem. Az állataimra nem kényszerítem rá a vegán étrendet, de ha azzal is jól megvannak, akkor feleslegesen nem fogok húst venni nekik.

Elővigyázatosságból 4 hónaponként járunk az állatorvosnál, nehogy valamelyiküknek baja legyen. Az állataim kb 4 éve esznek növényi ételt, és eddig nem volt semmi bajuk, pedig az egyik kutyám 13+ éves...

2017. febr. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Értem. Köszönöm.
2017. febr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!