Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nőt, gyereket, állatot bántani...

Nőt, gyereket, állatot bántani szemétség, férfit dicsőség?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=pyFQ6qJ0HCs

Most láttam ezt a reklámot. Azt jól tudom, hogy ha az előbb felsoroltak közül bármelyik csoportot egy reklámban bántalmaznák, akkor kitörne a balhé. Ezzel szemben a fickót ütlegeli a reklámban a nő, ez pedig elvileg valami rettentő vicces dolog. Miért?



2014. márc. 2. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, dehogy van így!
2014. márc. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Először is ,a reklámról a legtöbb ember tudja, hogy megjátszott ripacskodás. A reklámok még annyira se a valóságot mutatják, mint a Függetlenség Napja vagy a 2012 Világvége.


Másodszor pedig, több tucat hasonló film van, ahol viszont tényleg igazi a tettlegesség, nem megjátszott. Tehát ha ez a reklám erkölcstelen és káros, azok a filmek méginkább.


Harmadszor pedig a társadalom sajnos díjazza az erőszakot (értsd: az erősebb kutya bszik), nem véletlen van ennyi unintelligens tahó türhő kötekedő szánalmas véglény, aki egyedül a testi erejére alapozhat, legyen szó bármiről.

2014. márc. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
87%
nem szabad bántani senkit, de a férfi erősebb, lássuk be. Szerintem nem vicces pasit ütni, visszataszító, de százezerszer visszataszítóbb nőt és kilencmilliószor gyermeket.
2014. márc. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Természetesen nem az! De a reklámok 80%-a tele van negatív sztereotipiákkal és ocsmánysággal, szóval vegyük észre azt is, hogy a reklámokban a nőket hülyének ábrázolják. De a kérdésre a válasz: Nem!
2014. márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem néztem meg a reklámot, de akárhogy nézzük, a legtöbb nő egy férfival szemben nem sokáig állná a sarat, ha bántalmazásról van szó. Védtelen gyermeket pedig még undorítóbb, aki még annyira se tudja megvédeni magát, az állatokról nem is beszélve. Itt a hangsúly azon van (időközben mégis megnéztem a vidit), hogy ezt az előnyt (erőt), ami a férfi domináns voltából keletkezik, undorító kihasználni. Itt most nyilván nem a kiprovokált vagy jogosan megérdemelt bántásról beszélek, hanem a durva erőszakról. A véleményem szerint ha fordított helyzet áll fenn (mint a videóban) az nem dicsőség, ugyan olyan erőszak mint más esetben lenne. Viszont azért (bár én nő vagyok) az eléggé "cink" a férfi részéről, hogy így leverték. Nem gondolod így? (Persze van jó pár karate stb. bajnok nő) Ez inkább csak szokatlan, viccesebb helyzet teremt, ami a valóságban nem nagyon fordul elő, és a nőknek kissé "dicsőbb" érzésük lesz tőle...a reklám pedig eladhatóbb. De ez nem több egy videónál, persze előfordulhat a valóságban. Összegezve a lényeg, hogy ez is ugyanolyan undorító dolog, viszont komikus. Te nem nevetnél ha egy haverodat (persze csak ha férfi vagy) megverne egy nő? Persze nyilván sajnálnád, vagy valami, és rossz dolognak vélnéd, de nem hiszem hogy azért egy kicsit magadban nem gondolnád azt: Öcsém, most komolyan levert egy csaj? Jó gyenge vagy. :D
2014. ápr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!